مراجعه به دعانویس ۱۳۹۱/۱۱/۱۶ - ۱۳۳ بازدید

آیا طالع بینی و ستاره چینی برای ازدواج درست است یا خیر؟ آیا دعا نویس که سرکتاب یک عمر را باز می کند درست است یا خیر چون دعا نویسی رفتم گفت همزاد داری و بخت تو بسته است دعا داد ولی استفاده نکردم آیا همزاد که بخواهد انسان را اذیت کند واقعیت دارد یا خیر؟ به من گفت تو در زندگی ۲ سال اختلاف داری بچه ای که بخواهی بیاوری احتمال این هست که همزاد بچه را در شکم خفه کند می ترسم نکنه اینها واقعیت داشته باشد؟ آیات سوره یونس را با چی بنویسم با خودکار یا زعفران؟

بسیارى بلکه اکثر قریب به اتفاق کسانى که امروزه طالع بینى یا فال بینى و دعا نویسی مى کنند مدعیان دروغ گویند و براساس حدس وتخمین چیزهایى مى گویند و مراجعه به آنان وجه درستى ندارد. پس اعتقاد به پیش بینی جزمی و قطعی آینده به طور مستقل و با صرف نظر از اراده و مشیت خداوند و بدون موثر دانستن خداوند شرعا جایز نیست .و نیز بیشتر مدعیان طالع بینی و پیش بینی آینده افرادی دروغ گو و فرصت طلب هستند و هدفشان دکان باز کردن و سرکیسه کردن مردم است. بنابراین نباید حرف مدعیان طالع بینی را باور کرد و به جای تدبیر و تعقل و اندیشه و به کارگیری نیروها و استعدادهای خداداد و توکل بر خداوند و استمداد از عنایت ها و نیروی بیکران او و توسل به اولیای پاک او، به حرف افرادی که نیت و هدفشان یا مشخص نیست و یا به فکر فریب دادن و مشغول کردن ذهن مردم با حرف های بی اساس و نامربوط و مشتی اوهام و تخیلات می باشند، گوش فرا داد و بدون دلیل اسباب نگرانی یا شادی بی مورد و موهوم را برای خود ایجاد کرد. بنابراین این گونه طالع بینی ها اعتبار شرعی و علمی ندارد و بلکه بر اساس حدس و گمان است اگر چه گاهی در برخی موارد مطابقت با واقع داشته باشد. برای رفع احتمالات با پرداخت صدقه و دعا می توان از عوارض آن به دور بود.در مورد نوشتن سوره یونس چیزی نیافتیم . (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۲/۱۰۰۱۰۵۸۱۶)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.