مراکز مشاوره حقوقی ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ - ۲۰ بازدید

سلام. دختری ۲۱ ساله هستم. در ۱۴ سالگی بدون رضایت قلبی و با اصرار پدرم با یک تبعه خارجی (افغانی - هلندی) ازدواج کردم.۷ سال از ازدواج من میگذرد و جز بدبختی چیزی ندیده ام. شوهرم سالی یک بار از خارج می اید و به وحشیانه ترین شکل با من رابطه جنسی برقرار می کند و باز برمی گردد. جز فحاشی و بددهنی و توهین چیزی از او ندیده ام. نه نفقه می دهد و نه خرجی. ازدواجمان را هم ثبت نکرده ایم. اکنون میخواهم طلاق بگیرم. روز عقد مادرم و برادرم شاهد بوده اند که حق طلاق را به من داده بودند اما ان را نیز ثبت نکردند. شوهرم می گوید که به هیچ وجه طلاقم نمی دهد. میخواهم یکی از روحانیت برایم صیغه طلاق بخواند. ایا می توانم چنین کاری بکنم؟ یا حتما باید شوهرم هم حضور داشته باشد. از طریق دادگاه هم بخواهم اقدام کنم میدانم سالها طول خواهد کشید. بگویید چه کنم؟ درمانده ام . به عنوان یک خواهر ایرانی کمکم کنید. و مرا از چنگال این شخص وحشی نجات دهید.

خواهر محترم، این سامانه متعلق به اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه هاست و در قالب گروه های زیر پاسخگوی سوالهای دانشگاهیان است: قرآن و حدیث، کلام و دین پژوهی، اخلاق و عرفان، احکام، فلسفه احکام، مشاوره ای، تاریخ و سیره، سیاسی و اندیشه سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، مهدویت، وهابیت و عرفان های نوظهور و به سؤالات روانشناختی، اختلالات روانشناسی، مسائل خانواده و ازدواج به اندازه وسع و توانایی خود پاسخگویی دارد. البته این سامانه مشاوره ای درباره مسائل حقوقی ندارد؛ بنابراین اگر در صدد مشاوره حقوقی در خصوص طلاق هستید، می توانید از مراکز مشاوره‌ای حقوقی که به صورت رایگان خدمت رسانی می کنند، مدد بجویید و موضوع را از لحاظ حقوقی دقیقاً بررسی کنید تا راهکاری برای حل مشکل تان پیدا کنید. برای مشاوره حقوقی کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم به صورت رایگان در خدمت شماست. کلینیک حقوقی دانشگاه مفید اجرای برنامه های زیر را در دستور کار خود قرار داده است:۱- ارائه مشاوره و خدمات حقوقی رایگان ( به صورت حضوری و تلفنی ) در زمینه حقوق خانواده (ازدواج، طلاق، حضانت، حقوق و تکالیف زوجین، حقوق زن، حقوق کودک و...)،حقوق کیفری، حقوق کار، حقوق ثبت و مشاوره خانواده (روانشناسی) روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳.۲- تنظیم لوایح، دادخواست، شکوائیه و... به صورت رایگان برای مراجعان.
۳- تأمین وکیل معاضدتی برای افراد محروم و کم درآمد که که برای دفاع از حق خود نیازمند به وکیل هستند. در حال حاضر این امر با همکاری مشاورین محترم کلینیک حقوقی و کانون وکلای دادگستری استان قم انجام می گیرد.
این کلینیک حقوقی از سه طریق تلفنی، حضوری و پست الکترونیک آماده پاسخگویی به هموطنان از سراسر کشور است. علاقه مندان می توانند با شماره تلفن ۳۲۹۰۳۵۵۲ - ۳۲۹۰۳۵۵۳ و پیش شماره ۰۲۵ و یا از طریق آدرس الکترونیکی legalclinic@mofidu.ir در ارتباط باشند و یا حضوراً به آن مراجعه نمایند.
همواره موفق و کامروا باشید.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.