مرکز ثبت تغییر مذهب ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۵۶۷ بازدید

سلام خسته نباشید وقت بخیر خدمت شما استاد گرامییه سوال داشتم خدمت شما راستش بنده میخواستم تغییر مذهب بدم ازسنی به شیعه چون اعتقاد بیشتری پیدا کردم نسبت به اهل بیت علیهم السلام چه کاری انجام بدم برای تغییر مذهب که ثبت بشه

ضمن تشکر از ارتباط جنابعالی با این مرکز، تاجایی که ما اطلاع داریم محلی برای ثبت رسمی مذهب وجود ندارد.پرسشگر گرامی، تغییر مذهب یک مسئله شخصی است که افراد در صورت تحقیق و یقین پیدا کردن نسبت به مذهب دیگر، به تغییر آن دست می زنند و در کشورما نیز سیاست رسمی جمهوری اسلامی احترام به همه ادیان الهی و خصوصا گروههای مختلف مسلمانان از جمله اهل سنت است. ناگفته نماند در توزیع امکانات، توجهی به مذهب و دین مردم نمی شود بلکه سعی می شود امکانات و فرصت های کشور به صورت عادلانه بین همه شهروندان ایرانی تقسیم شود البته سابقه جمهوری اسلامی نیز نشان از عدم برنامه ریزی برای تغییر مذهب دارد و تغییر مذهب یک موضوع شخصی است که شاید برای تعدادی از افراد اتفاق افتد در نتیجه دولت و حاکمیت در این مسئله دخالتی ندارد و هیچ امکاناتی به افراد به صرف تغییر مذهب تعلق نمیگیرد چون حوزه خصوصی افراد در اختیار خود آنهاست و دولت متولی امور عمومی است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.