مشاوره ازدواج-پاسخ منفی دختر-معیار انتخاب همسر ۱۳۸۶/۰۹/۰۵ - ۵۹۹ بازدید

من از هم کلاسیم که خانم است خواستگاری کردم. یعنی گفتم فعلا از ملاک های ظاهری تون خوشم اومده. ولی اون میگه می خوام درس بخونم فعلا. کلی دلیل و برهان آوردم که هیچ منافاتی با هم ندارند. حالا قرار شده بره فکر کنه. بهترین کاری که الان من می تونم بکنم چیه؟ چه چیزهایی بهش بگم؟ تازه میگه من اصلا تا حالا به ازدواج فکر نکردم؟

همسر ایده آل از صفاتی باید برخوردار باشد که هر صفتی از راهی خاص احراز می گردد.برخی از این طرق عبارتند از:
۱- تحقیق و بررسی از خانواده و چگونگی روابط خانوادگی و فامیلی. چون هر فردی تحت تأثیر محیط خانواده به دنیا آمده و رشد کرده است و از آن فضای فرهنگی و اجتماعی تأثیر پذیر بوده و هست.
۲- تحقیق و شناسایی دوستان و نزدیکان و رفقای صمیمی در محل زندگی و سکونت، محل درس و محل کار.
۳- گفتگوی مستقیم (ولی تحت نظارت خانواده های دو طرف) با یکدیگر و اطلاع یافتن از نقطه نظرات همدیگر درباره مسائل مختلف و آنچه در آینده می تواند در زندگی مشترک تان تأثیرگذار باشد و کسب اطلاع از میزان اهتمام وی نسبت به ملاک ها و معیارهای معرفی شده.
بنابراین برخی اطلاعات را می توان در غیر از جلسه مشترک بدست آورد. در عین حال آنچه مهم است در چنین جلساتی موضوعات ومسائل را طرح کرد و از یکدیگر بپرسید و از ویژگیهای یکدیگر اطلاع بیشتری پیدا کرد.
اما انچه فعلا باید به آن عمل نمایید و صد در صد به آن پایبند باشید پرهیز از ارتباط مستقیم جهت شناخت همدیگر است که این ارتباط چشم عقل را کور و به تصمیم نسنجیده منتهی می گردد لذا این ارتباط را قطع و به تحقیق بپردازید و بعد از احراز شرایط دست اول و جلب رضایت خانواده دو طرف به گفتگو روی آورید. خواستگاری مستقیم تا کنون نتیجه ای جز رد یا قبول سریع و شکست سریع و تلخ نداشته است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.