مصداق یحافظون فروجهم -توبه از گناه -توبه و پاکی گناهان ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ - ۲۵۸۹ بازدید

به سوال دیگر بنده مبنی بر اینکه آیا شخصی که از گناه استمنا یا هر گناه جنسی دیگر توبه کرده شامل کسانی که یحفظون فروجهم در قرآن می شود؟

در پاسخ نکاتی قابل دقت است : 1- انسان تا زمانی که پاکدامنی خود را حفظ کند و در مسائل جنسی و غریزی از مرز عفاف خارج نشود و کمیابی غریزی و جنسی او محدود به چار چوب شرعی باشد مشمول حافظین فروجهم می باشد . 2- اگر کسی بعد از آلودگی جنسی و خروج از مرز عفاف توبه کند و تصمیم جدی برای عدم بازگشت به آن داشته باشد و در عمل نیز پایبند این تصمیم خود باشد باز مشمول حافظین فروجهم می باشد اما به مقدار و اندازه خودش .
3- البته عنوان حافظون لفروجهم بر همه به یک اندازه صدق نمی کند بلکه برای برخی از اول عمر تا اخر صادق است و برای برخی در برهه ای از زمان و مقطعی از عمرش .
4- هر چند درجه و ارزش و پاداش کسی که همه عمر را با پاکدامنی سپری کرده با کسی که مرتکب لغزش و آلودگی شده و سپس متنبه و هوشیار شده و توبه کرده یکسان نیست اما بدون شک فردی که بعد از لغزش و گناه توبه کرده و دور گناه را خط گرفته و به طرف ان نرفته با فردی که در این گناه غرق شده و متوجه آلودگی و فساد و معصیت خود نیست و آن را زشت و بد نمی شمرد و حتی به ان افتخار نیز می کند تفاوت بسیاری دارد زیرا انسان توبه کار محبوب خداوند است و خدا به او عنایت دارد و او را در پیمودن راه راست و سعادت یاری و مدد می کند .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من چند بار مرتکب گناه ارتباط با نامحرم شدم وتوبه کردم ولی باز ان گناه را انجام دادم واینار از ته دل توبه کرده و از گناه دوری میکنم وسعی دارم اصلادوچار گناه و لغزش نشوم ایا خدا مرا میبخشد
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. بله در صورتی که واقعا توبه کنید و بنده خدا شوید گناهان گذشته شما پاک خواهد شد. موفق باشید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.