منابع دینی و نابودی دایناسور ۱۳۹۸/۱/۳ - ۴۹۶ بازدید

سلام علت بودن دایناسور ها در قدیم چه بود خدا آفرید و چی شد نابودشدعلتش

- قرآن کریم ما را به اندیشیدن درباره جیزهایی فرا میخواند که برای دنیا یا آخرتمان مفید باشد و از سوال از موارد غیر ضروری نهی شده ایم. در سوره مبارکه کهف میخوانیم: سَیَقُولُونَ ثَلاثَةٌ رابِعُهُمْ کَلْبُهُمْ وَ یَقُولُونَ خَمْسَةٌ سادِسُهُمْ کَلْبُهُمْ رَجْماً بِالْغَیْبِ وَ یَقُولُونَ سَبْعَةٌ وَ ثامِنُهُمْ کَلْبُهُمْ قُلْ رَبِّی أَعْلَمُ بِعِدَّتِهِمْ ما یَعْلَمُهُمْ إِلَّا قَلِیلٌ فَلا تُمارِ فِیهِمْ إِلَّا مِراءً ظاهِراً وَ لا تَسْتَفْتِ فِیهِمْ مِنْهُمْ أَحَداً «۲۲»
بزودى خواهند گفت: (اصحاب کهف) سه نفر بودند، چهارمینشان سگشان بود و (عدّه اى) گویند: پنج نفر بودند، ششمین آنان سگشان بود. (این سخنى بى دلیل و) پرتاب تیرِ گمان به گذشته اى ناپیداست. و (عدّه اى دیگر) گویند: هفت تن بودند و هشتمین آنان سگشان بود. بگو: پروردگارم به تعدادشان داناتر است (و شمار) آنان را جز اندکى، کسى نمى داند. پس درباره ى آنان جز به ظاهر (و آنچه آشکار کرده ایم)، مجادله مکن و درباره ى ایشان از هیچ کس از (اهل کتاب) نظر مخواه.
در تفسیر این آیه شریفه میخوانیم: به جاى اندیشیدن به عدد، به هدف بیندیشید و دنبال دانستنى هاى بى فایده نروید. «لا تَسْتَفْتِ فِیهِمْ مِنْهُمْ أَحَداً» (تفسیر نور ج ۵ ص ۱۵۷ )

- در قرآن مجید اگر چه درباره اصل حیات و انواع موجودات زنده مانند گیاهان، جانوران دریا و خشکی، چهار پایان ، پرندگان ، خزندگان و حیواناتی که با چهار پا و حیواناتی که با دو پا حرکت می کنند اشارات زیادی شده است و از بعضی انواع حشرات و ماهی ها و دیگر موجودات نام برده شده و نکات ارزشمندی درباره ی آنها بیان گردیده است. ولی در خصوص دایناسور و حیات طبیعی آن، در قرآن سخنی به میان نیامده و اسلام نیز در این مورد نظر خاصی ابراز نداشته است.
- روایات معصومین (علیهم السلام) نیز ناظر به حقایق قران و تبیین و شرح آنها است و اگاهی ائمه (علیهم السلام) به گذشته وآینده معنایش این نیست که همه مطالب و جزییات را بیان کنند و در باره هر موضوعی صحبت کنند زیرا در این صورت ملیون ها کتاب لازم بود تا این روایات در آنها ذکر شود .
- این گونه مطلب مربوط به علومی مانند زمین شناسی و زیست شناسی و مانند آن است و مربوط به این حوزه علمی و تخصصی است . اگر دانستن زندگی دایناسورها برای تکامل من و شما مفید بود حتما در قرآن و روایات می آمد. این اطلاعات به درد دانشمندان علوم طبیعی میخورد که با تلاش خود حقیقت را دست بیابند.
- از نظر علم یا تاریخ چیزی به نام دایناسور نبوده و فعلن نیست. اینها تخیلات سیاسی برای اداره دنیاست.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.