موجودات غیر ارگانیک در عرفان حلقه ؟ ۱۳۹۱/۱۱/۲ - ۲۶۹ بازدید

در جواب این سوال باید گفت که در عرفان حلقه نه در منابع مکتوب نه در جلسات و کارگاه های این گروه به این سوال جواب دقیقی داده نشده است. یعنی نه تعریف علمی و منطقی که به وضوحِ این مفهوم کمک کند عرضه شده است و نه از حیث خارجی، به ممیزات و مشخصات این ایده پرداخته شده است. به عبارت دیگر سردمداران عرفان حلقه هم در حوزه مفهوم شناسی و هم در عرصه مصداق یابی، موجودات غیر ارگانیک را مبهم گذاشته اند(مرادمان به طریق علمی و دقیق است و الا در حد نام بردن و تقسیم بندی تلاش کرده اند ولی این تلاش نتوانسته ابهام را از این مفهوم در عالم بیرون بزداید.
در جواب این سوال باید گفت که در عرفان حلقه نه در منابع مکتوب نه در جلسات و کارگاه های این گروه به این سوال جواب دقیقی داده نشده است. یعنی نه تعریف علمی و منطقی که به وضوحِ این مفهوم کمک کند عرضه شده است و نه از حیث خارجی، به ممیزات و مشخصات این ایده پرداخته شده است. به عبارت دیگر سردمداران عرفان حلقه هم در حوزه مفهوم شناسی و هم در عرصه مصداق یابی، موجودات غیر ارگانیک را مبهم گذاشته اند(مرادمان به طریق علمی و دقیق است و الا در حد نام بردن و تقسیم بندی تلاش کرده اند ولی این تلاش نتوانسته ابهام را از این مفهوم در عالم بیرون بزداید.
این مفهوم را مولف عرفان حلقه در چند جای کتاب مورد استفاده قرار داده که فقط در حد نام بردن و نشان دادن ذهنی و اشاره مبهم است. در ص ۹۱ عرفان از منظر دیگر همین قدر مدعی شده است که کسی که به شبکه شعور کیهانی متصل شود؛ در مقابل موجودات غیر ارگانیک محافظت می شود. در ص ۱۲۸ ادعا کرده که کسی که سوگند نامه را انجام می دهد؛ در مقابل موجودات غیر ارگانیک ایمن است.
در حلقه های بالاتر عرفان حلقه ادعا می کنند موجودات غیر ارگانیک همان نیروهایی هستند که ممکن باعث امراض درونی و اختلالات روحی و روانی شوند. البته در بعضی از مطالب کتاب های این گروه به نظر می رسد که برای شرطیت ذهن و ذهن گرایی هم این کارکرد را قائلند.اگرچه عرفان حلقه کتابی درباره همین موجودات منتشر کرده و سعی کرده اند با تعریفی به ظاهر علمی ارواح مرحومین و جنیان را موجودات غیر ارگانیک بنامند و حتی شقوق و انواعی برای آن ها بشمارد(به نام موجودات گروهa و b)، اما واقعیت این است که موجودات غیر ارگانیک که در عرفان حلقه آمده است، به این صورت که در عرفان حلقه توصیف شده اند نه مبنای دینی دارد نه مبنای علمی. درست است موجوداتی به نام جن و شیطان وجوددارد و درست است که ارواح مرحومین در شرایط خاصی می توانند به دنیا برگردند، اما گفته های رهبر عرفان حلقه در این باب بخصوص با گفته های معصومین در روایات در تعارض آشکار است. کتاب موجودات غیر ارگانیک بیشتر در تقدیس شیطان و جنیان آمده تا در مذمت شیطان. همین طور قوایی برای جنیان تصور کرده اند که واقعیت خارجی ندارد. شاید علت این است که طاهری می خواهد با این بزرگنمایی از قدرت شیطان و جنیان، بگویند که نقش عرفان حلقه در خروج این نیروها از کالبد انسان هامهم است و هواداران عرفان حلقه بخاطر ترس از این نیروها به دامان عرفان حلقه پناه آورند.

اما باید دید آن چه که به نام دفع نیروهای غیر ارگانیک در جلسات و نشست های درمانی حلقه اتفاق می افتد؛ چیست؟ آیا آن چه که تحت نام فرادرمانی و برون ریزی در این جلسات صورت می پذیرد، درون ریزی است یا برون ریزی؟
واقیعت این است که آن چه در عمل دیده شده و افرادی که در عمل درمان شده اند، هم همین را حکایت می کنند؛ این است که هر چند در کوتاه مدت در سایه تلقین و ایجاد ذهنیت و تصرف در هیجانات فرد، نوعی تسکین در درون فرد احساس می شود، اما بعد از گذشت مدتی، موجوداتی به زندگی این افراد وارد می شوند که منجر به اختلال روانی و درونی و از هم پاشیدگی سلامت روانی ایشان می گردد.به گونه ای که افراد زیادی در عرفان حلقه گزارش داده اند که حضور موجوداتی مانند جن را در زندگیشان حس می کنند. جالب این که در یکی از جلسات مسترهای عرفان حلقه با شخص طاهری، بعضی از مسترها به وی می گویند که خیلی از افراد که تشعشع دفاعی را تجربه کرده اند می گویند ما جن می بینیم. طاهری انکار نمی کند که جنیان نیامده اند، بلکه می گوید که شما حرفی از جن نزنید. اگر کسی جن می بیند ارتباطی با مسترها ندارد و وظیفه ای برای شما ایجاد نمی کند. فایل صوتی این جلسه را طرفداران عرفان حلقه در اینترنت قرار داده اند. البته بستری که باعث می شود این نیروها بتوانند به راحتی بر دیگران تاثیر گذارند همان است که طاهری از تحت عنوان «شاهد محض» یاد می کند. به عبارت دیگر این نیروها که در سایه «عمل شاهد» و «تسلیم و ناظر بودن» در درمان شونده ها، قدرت ورود پیدا می کنند، همان تسلط اجنه و شیاطین بر روان افراد است. یعنی چیزی که به نام برون ریزی نیروی های موذی انجام می شود؛ در حقیقت وارد کردن اجنه و ارواح به زندگی افراد است و پیداست که استفاده از جن و نیروهای غیر مرئی نه تعالی و تقوی محسوب می شود و بعلاوه این در حقیقت از این جهت که صدمه به روان و زندگی دیگران است، حرمت شرعی و اسلامی هم دارد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
ببخشید چند وقتی این موجدات غیر ارگانیک باعث ازار من میشن, ممنون میشم کمک کنید
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای پاسخ به دغدغه هایتان میتوانید از این راههای ارتباطی کمک بگیرید:
- سایت پرسمان: http://www.porseman.org/q/newq.aspx
- ایمیل: info@porseman.org
- ربات تلگرام پرسمان: @porsemanbot
- پیامک: ۳۰۰۰۱۶۱۹
میهمان
هدف از خلقت ما چیزی نیست جز رسیدن به خدا. و خود خداوند برای این برنامه تدوین کرده که آخرین ورژن آن اسلام است.
و متاسفانه خیلی ها در طول تاریخ خواستن برای این رسیدن میانبر بزنن که متاسفانه سر از لانه شیطان در آوردند و تاریخ گواه این مدعاست.
میهمان
شما مطالعاتتون غلط بوده چون حتی توی نوشته هایی که شما مطالعه فرمودید خواستن رو خاستن مینویسن!!! یه کمی بیشتر مطالعه کنید! کتاب گروه سنی الف میخوندین بهتر از مطالعات عمیقتون در این خصوص بوده!!!استاد طاهری هرگز خودشو شبیه کسی معرفی نکرده! این شمایید که از بزرگی ایشون، ایشونو همسطح ایت الله بهجت قرار میدید. به نوشته هاتون دقت کنید!!!
میهمان
با یاد حق
خیلی کوتاه عرض کنم که اکثر افراد اصلا نمی دانند عرفان حلقه چی میگه.
من کارشناس عرفان ام و باید اعتراف کنم بعد ار برسی
دقیق به اسلامی بودن ان یقین حاصل کردم.در این عرفان بیش از ۸۰ درصد از
اگاهی ها ادراکی ست و از طریق یک جور الهام به انسان داده میشه.
میهمان
منم شک دارم ولی قضاوت نکنین به سرعت.شاید اینطور نباشه .اونا میگن فرضا اگاهیه من از روح و جنه.بعد من موندم نیروی خود طاهری از چیه.شاید اونم نیروش از غیر ارگانیکاست.دوستی من دارم تو این راه است و باهاشون در ارتباطه
میهمان
در پاسخی که از سوی شما به این مسأله داده شد که این کارها باعث درون ریزی اجنه و ارواح به بدن ها می شود، در حقیقت، ادعای آقای طاهری را اثبات نمودید که چنین موجوداتی ممکن است در سرزمین تن و جان ما باشند.
پس اگر کسی بیاید و راه مقابله با آنها را به ما نشان دهد چه بدی دارد؟
میهمان
با نام خداوند قهار
در آخر زمان انسان باید به حبل مطین چنگ بزند یعنی قران و سیره و سلوک اهل بیت.لطفا به من بگید عرفان حلقه و جزییاتش جزو قران هست یا سیره ایمه تا من وارد اون بشم. حین ارتباط امامان با خدا نفر سوم یا واسطه وجود داشته و ب ما تگفتن؟
میهمان
چرا دیدهگاه های که خود نمی پسندید را درج نمی کنید اگر حق اید از چی می ترسید
میهمان
در ظاهر مسائل و اعتقادات و دین ماندن اغلب مردم و حکمرانان را خوشحال و مسرور می سازد . چرا که هر چی دارد منفعت و نفع شخصی برای هر کدام جدا گانه ارمغان دارد بیش از حد .... عرفان حلقه وقتی انسان را از منیت خارج می کند ومی خواهد باطن و حقیقت و اسرار هر چیز را بر انسان آشکار سازد تا خود را ارزشمند ببینند و تاب دون الله را نداشته باشند بر مذاق خیلی ها خوش آیند نخواهد امد .... اینهمه تفسیر داریم اینهمه تعالیمات داریم اینهمه منبر و مسجد و .... داریم ... کدام اینهمه اسنان را با خود شناسی با خدا شناسی به این زیبای آشنا کرده کدام بند و بند ارکان نماز را به این زیبای آیه به ایه خداوند را به این شیوای و منطقی و لنشینی تحلیل و توصیف کرده وقتی می گوید ایاک نستعین ... فقط از تو کمک می خواهم ..... کجای این کفر است کجای این مطابق با تعالیمات دین مبین اسلام و قران خداوند و تعالیمات محمدی نیست ؟؟؟ و برای این تنها مرجع بشریت مقدمات شناخت خود را دارد به این زیبای بدون ریا و خالصانه بر انسان ها عرضه می کند کجایش را نمی پسندید ... اینهمه جوان زن و مرد کوچک و بزرگ که چندین سال است دین گریز کردیده دارند با قران و دین و نماز محمد و خدا آشتی می کنند .... انهم نه با چشم نه با گوش نه با زبان .. بلکه با عمل بلکه با دل ... چیزی که دیگر هیچ حربه ای و ترفندی نمی تواند انرا از دل بزداید .... بس کنید از اینهمه کثرت و تفرقه اندازی دست از سر عاشقان خدا بر دارید ..... بازار شما را کساد کرده که کرده .... این قبل از اینکه فرصت برای دیگران باشد فرصت برای شماست که از گمراهی از ظاهر امور بر گردید ... و متوجه راه راست و مسیر کمال حقیت هستی باشد. باشد که رستگار شوید ... به قول استاد همیشه با چشم باز نشسته اید و قضاوت کردیدهاید اینبار با چشم بسته ولی با دلی باز بنشینید قضاوت نکنیید خود شاهد باشید که اتفاقی خواهد افتاد .. وقتی خود را تسلیم خداوند می کنی و بجز خود خدا به کسی و چیزی متوسل نمی شوی از ته دل متوسل می شود "واعتصمو بحبل الله جمعیا و لا تفرقوا ..در مسیری قرار می گیری که کسی دیگر نمی تواند ترا از آن باز گرداند و این چیزی است که خیلی را نگران و دلواپس کرده است .... این مسیری است که سالها خواستیم و کسی به این زیبای نتوانست و قادر نشد نشانمان بدهد .... کسی به این زیبای به ما نگفت در وجود خود تو گنجی نهان هست انرا دریاب و..... چیز عجیبی نیست اولین بار نیست که اندیشه ای را در بند می کنند حلاج را نیز بخاطر این ادعاها دست و پا و زبان بریدند و.... خیلی خیلی های دیگر ... اگر استاد در بند نبود .... اینهمه طرفدار پیدا نیمی کرد ... اگر استاد در بند حصر نبود اینهمه راه گم کرده در مسیر کمال قرار نمی گرفت شما از این باید بترسید ..... ترس واقعیتان را گم کرده اید ..... او را که خیلی ها نمی شناختند قهرمان کردید ... ازتون متشکریم طاهریها جسم نیستند تا با ریخته شدن چیزی که متعلق به این دنیا دارد تمام بشوند طاهریها یک اقیانوس اندیشه هستند که دیگه جاری شده اند و کسی نمی تواند جلوی حرکت و جاری شدنش ار بگیرد پس تلاش بیهود نکنید بجای ان راه درست را پیدا کنید .... خود را نجات دهید ...
میهمان
مدتی پیش سینمای هالیوود فیلمی با نقش آفرینی بازیگر معروف بردپیت به بازار عرضه کرد با نام جنگ جهانی زد(z) یا زامبی
اگر اطلاع داشته باشید در فرهنگ غرب زامبی ها را به مسلمانان تشبیه میکنند و در اصل زامبی ها ما مسلمانان هستیم
در این فیلم انسانها نمیتوانند جلوی ازدیاد زامبی ها را بگیرند(رشد اسلام)حتی این رشد به پشت دیوار حائل در اسرائیل هم میرسد
برد پیت که یک محقق آمریکاییست در میابد که زامبی ها به افراد بیمار و سرطانی حمله نمیکنند.به نوعی متوجه میشود که چطوری جلوی ازدیاد زامبی ها یا هون مسلمانان را بگیرد
پس انسانهایی که هنوز آلوده نشدند رو با ویروس خاصی آلوده میکنه و در پایان فیلم نشان میدهد که زامبی ها را در یک جا جمع کردند و همه را یکجا نابود کردند
نتیجه:
فرهنگ شیطانی در زمانه ما باعث شده که عرفانهای نو ظهور شکل بگیره
در کل همه عرفانهای نو ظهور همان بیماری است که باعث میشه از رشد اسلام ناب جلوگیری بشه
ما در زمانه ظهور واقع شدیم.به نقل از بسیاری از ائمه معصوم در آخرالزمان مقابله باهمه فتنه های شیطان چنان سخت است که بچه دو ساله را پیر میکند
شمارا بخدا مراقب فتنه های انحرافی آخرالزمان باشید
میهمان
از نظر من اگر کسی میخواهد به سعادت واقعی برسد بهترین راه عمل به تعالیم اسلام و قرآن می باشد.ما پیرو ولایت فقیه هستیم و تا آخرین نفس پیرو تعالیم ولایت مطلقه فقیه می مانیم
میهمان
با سلام
فردی که شما نام برده اید تنها نیست. مشابه ایشان در عرفان حلقه زیادند. کارشناس سایت
میهمان
با سلام
موفق باشید. مدیریت سایت
میهمان
آیا اعتقاد به «تناسخ»، یا نعمت‌دانستن شیطان با اسلام تطابق دارد؟
میهمان
عرفان حلقه کاملا منطبق بر تعالیم اسلامی است و غیر از دعوت به توحید و خداپرستی ادعای دیگری ندارد. کسانی هم که در مسیر عرفان پا می گذارند ، چون در مسیر خداشناسی وارد می شوند پس اول نیاز به خود شناسی دارند. لذا بایستی از آنچه که ما را از خدا دور کرده است پاک شویم. اگر برون ریزی هم اتفاق می افتد به همین دلیل است. کسانی که از دور می نشینند و فقط نظاره گرند و غیر محقق، هیچگاه نتوانسته اند به مغز عرفان دست یابند، بنابر این با نظرات شخصی و بدون مطالعه سعی بر سم پاشی دارند. حقیقت را باید از کسانی جویا شد که در دل عرفان حلقه وارد شده اند و راه خدا را باز یافته اند. (کوتاه نظر غافل از آن سرو بلند است- کاین جامه به اندازۀ هر کس نبریدند)
میهمان
من از همه شما خصوصا اونی که طرفداری طاهری رو میکنه بیشتر در مورد عرفان حلقه مطالعه داشتم اصلا کارم در همین موارده . جاتون خالی کسایی که از عرفان حلقه برگشتن و کمکشون کردیم ذهنشون از اون مزخرفاتی که طاهری تو ذهنشون کرده بود پاک شدن الانم خیلی خوشحال هستند . ببین هر کی هستی طاهری نه تنها استاد نیست بلکه انچنان سوادی هم نداره فغلا هم که زندانه ... حالا مهم نیست که تو باور کنی یا نه به زودی زمان همیچیو مشخص میکنه ..طاهری در مقابل بزرگان و عرفایی مثل ایت الله بهجت و بهاالدینی و.....بزرگان دیگر اصلا بحساب نمیاد چرا اون بزرگان همچین حرفایی نزدند . یکم برو مطالعه کن .اگر قرار باشه در هر چیزی به متخصص رجوع کنیم متخصص امور عرفانی و معرفتی بزرگان و عرفا هستند که سعی میکنند گناه نکنند و با دوری از گناه دارای مقامات عرفانی هستند و از خیلی چیزها سر در میارند نه طاهری که با مفهوم ترک گناه اصلا بیگانست چه برسه مقامات داشته باشه یا بخاد چیزی بدونه .حالا زوده اون بخاد استاد بشه . برو ببین بزرگان و انسانهای الهی همچین حرفایی میزنند بعد بیا به طاهری و چار تا مثل اون بگو استاد . همه افراد در معرض وسوسه شیطان هستند و کاری میکنند که بعد میگیند نفمیدم چکار شد و......

با سلام متشکر از اظهار نظرتان. مدیریت سایت.
میهمان
منظورشان از غیر ارگانیک همان جنیان است که برای رعایت کلاس وبه قول خودشان نداشتن بار منفی ازاین واژه بهره می گیرند
میهمان
راستش رو بخواین من خودم مدتی میشه که درگیر این ماجرا هستم و حتی یکی از دوستانم هم این موضوع رو میدونه،من واقعا رو خیلی از کار هام کنترل ندارم درباره ی عرفان حلقه اطلاعات خیلی کمی دارم اگه میشه لطفا. به من اطلاعات بدین ممنون
میهمان
من چند روز پیش با فردی آشنا شدم که این عرفان رو به من معرفی کرد/جالب این بود که خودش تمام آموزههای این عرفان رو از ته قلب باور داشت/وقتی داشت صحبت می کرد متوجه شدم که از نظر شخصیتی دچار این باور شده که گاهی وقتا کارهایی که انجام میده از اراده خودش نیست و موجودات دیگری اون رو کنترل می کنن/از نظر روانی واقعادچار مشکل بود و بر من بارز بود که علت اون همین عرفان حلقه و باورهاش بود.پناه می بریم به خدا.
...............................
میهمان
اولا طاهری نه استاد طاهری اطلاعاتتون کاملا ناقص پیشنهاد میکنم بیشتر مطالعه کنید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.