نام گذاری فرزندان به نام‌های زیبا و ائمه(ع) ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۳۶۰ بازدید

باعرض سلام و احترام در نام‌گذاری فرزند آیا اینکه از لقب معصوم استفاده کنیم تا اینکه نام اصلی باهم متفاوت هست، مثلا بجای نام "فاطمه" از نام "ریحانه" استفاده کنیم به معنایی دیگری هست، ایراد دارد؟چون می‌گویند درهر خانه یک فاطمه باشد، بنظر شما آن به این معنا نیست؟

بطورکلی انتخاب نام نیک برای فرزندان از وظایف والدین بر فرزندان است، همانطور که در روایات نیز بر انتخاب نام نیک برای فرزندان سفارش شده است، به خصوص انتخاب نام محمد و علی و نام امامان ( با نام‌های مشابه و مرکب و القاب که بیان از نام پیامبر(ص) و ائمه(ع) باشند ) برای فرزندان پسر و نام‌های فاطمه و زهرا و زینب برای دختر ( با نام‌های مشابه و مرکب و القاب که بیان از نام آنها باشد ) سفارش شده است، عده‌ای برای فرزندان خود اسم زیبا انتخاب می‌کنند و اورا با آن اسم صدا می‌زنند اما در شناسنامه اسم دیگری که آن اسمم دوست دارند برای او ثبت می‌کنید، لذا فرد دو اسم دارد یکی در زندگی خانوادگی و خصوصی با اعضای خانواده و دیگری در محیط اجتماعی و رسمی.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.