نبودن فرصت تعقیبات نمازدرجماعت ۱۳۹۳/۰۴/۳۰ - ۱۰۹۵ بازدید

بزرگان، تعقیبات و نوافل نماز را به جا می آوردند، اما سئوال اینجاست اگر بخواهند این کارها را انجام بدهند در نماز جماعت وقت نمی شود، در نماز ظهر و یا مغرب در جماعت فرصت انجام این اعمال نیست، پس آن ها چه می کردند، و ما چگونه می توانیم هر دوی آن را اجام ندهیم

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز؛ و تشکر به خاطر ارتباطتان با مرکز
1. برخی بزرگان که نماز جماعت می خوانند مقید به خواندن تعقیبات و نوافل نیز هستند و کسانی که در نماز جماعت اینهاشرکت می کنند خود را با این برنامه هماهنگ کرده اند .
2. برخی دیگر برای رعایت حال مردم ممکن است برخی نوافل مانند نافله ظهر و عصر را نخوانند اما نافله مغرب و عشا را معمولا همه انها می خوانند .
3. اگر کسی به هر دلیل مانند شرکت در نماز جماعت موفق به خواندن برخی نوافل مانند نوافل ظهر و عصر نشود می تواند قضای انها را به جا اورد و قضای انها نیز دارای اجر و فضیلت بسیار است .
4. باید توجه داشت که شرکت کردن در نمازجماعت هر چند انسان موفق به خواندن نوافل نشود بهتر از نماز فرادایی است که همراه با خواندن نوافل باشد .

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.