نرگس محمدی ۱۳۹۵/۰۳/۰۵ - ۱۲۹۱ بازدید

نرگس محمدی(روزنامه نگار) ایا در زندان هست؟چه مشکلی داشته هست؟

نرگس محمدی نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و از همکاران نزدیک شیرین عبادی می باشد. این کانون در راستای تخریب چهره نظام و ایراد اتهامات ضد حقوق بشری علیه نظام جمهوری اسلامی همسو با دشمنان نظام فعالیت دارد.
نرگس محمدی پس از فرار شیرین عبادی به خارج از کشور راه او را دنبال کرد. اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۸ نرگس محمدی به اتهام فعالیت در کانون مدافعان حقوق بشر به شعبه ۴ دادگاه انقلاب اسلامی احضار شد و در نهایت با قرار وثیقه موقتا آزاد شد. نرگس محمدی به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی ایران (اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور) به ۵ سال حبس تعزیری و به استناد ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و همچنین به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی (فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران) به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و در مجموع به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. این رأی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ۶ سال حبس کاهش یافت. این حکم از اردیبهشت ۱۳۹۱ به اجرا درآمد.
هنوز دو سال از آغاز محکومیت «نرگس محمدی» نگذشته بود که موقتا از زندان آزاد شد. در آبان ماه 1393 نرگس محمدی به همراه محمد نوری زاد و نسرین ستوده در مراسم سالگرد فوت «ستار بهشتی» بار دیگر به بیان مطالب واهی و سیاه نمایی علیه نظام پرداختند.
حضور در تجمعات اعتراضی و بیان مطالب کذب علیه نظام سبب شد تا نرگس محمدی بار دیگر روانه زندان شود. او به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و تشکیل و عضویت در گروه های غیرقانونی در اردیبهشت ماه 1393 بازداشت شدو به علت کسالت پس از چندی آزاد شد .
مجدداً در اول اردیبهشت 1395 وی برای رسیدگی به اتهام های مطروحه در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی حاضر شد و به دلیل اتهام علیه کشور و تخریب چهره نظام و اقدام علیه امنیت ملی به زندان محکوم گردید .
در این میان رسانه های ضدانقلاب و سایت های معلوم الحال به سیاه نمایی و دروغ پردازی درباره پرونده نرگس محمدی ادامه می دهند.
( ma-hastim.com/Paper.aspx?id=2836)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.