نسل و اجداد ابوسفیان ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۴۹۱ بازدید

در قران امده که پیامبر محمد«ص»از نسل ابراهیم«ص»است وخداوند ال ابراهیم را برتر از جهانیان میداند ا؟؟ابوسفیان از ال ابراهیم نیست؟

«بنی امیه»، به کسانی گفته می شود که نسب آنها به امیه می رسد. در میان مورخان مشهور است لذا بنی‌هاشم و بنی امیه رابطه خویشاوندی با یکدیگر داشته،جزئی از قبیله قریش محسوب می شدند.اما مجموع شواهد و دلایل حاصل از بازکاوی مجدد متون تاریخی و حدیثی، نشان می‌دهد نظر مشهور، فاقد دلیل است و قابل اعتماد نیست و وجود هرگونه خویشاوندی میان بنی‌هاشم ـ خصوصاً پیامبر(ص) ـ و بنی‌امیه با تردیدهای فراوان و بسیار جدی روبه رو است؛ به طوری که احتمال جعلی بودن شناسنامه بنی‌امیه ـ که در آن قریشی و عرب بودن ثبت شده است ـ بیش از پیش قوت می گیرد. دلایل ما برای اثبات این دیدگاه عبارت‌اند از:۱. فرزند خواندگی در زمان جاهلیت
۲. محرومیت بنی‌امیه از سهم ذی القربی
۳. افشاگری نسب معاویه از سوی امام علی(ع)
۴. انکار صریح عرب بودن امیه در برخی منابع
۵. مشکوک بودن انتساب معاویه به امیه
برای اطلاعات بیشتر به مقاله نیمه پنهان بنی‌امیه که نویسندگان: محمدعلی مروجی طبسی در مجله : فرهنگ کوثر ۱۳۸۸ شماره ۷۹ نوشته اند مراجعه کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.