نشانه امام زمان(عج)-معجزات امام زمان(عج) ۱۳۷۸/۱۰/۱۱

آیا امام عصر (عج ) از هر رسول و نبی , نشانه ای با خود دارد؟ آنها را نام ببرید.

بر اساس روایات، تمام معجزات و ودائع انبیاء و اوصیاء(ع) همراه حضرت مهدی(ع) است، یعنی حضرت مهدی(ع) وارث انبیاء و اوصیاء می باشد و خداوند معجزات انبیاء را در اختیار ایشان قرار می دهد.خلاصه این که آن حضرت میراث دار تراث نبوت و حاصل همه ذخایر انبیاء(ع) می باشد. از جمله: عصای موسی و پیراهن یوسف، عمّامه و شمشیر رسول اکرم، مصحف فاطمه و... همراه آن حضرت است.
برای آگاهی بیشتر در این زمینه ر.ک: سیره امامان معصوم، عبدوس، تدوین، محمد مهدی اشتهاردی.
و حضرت حجت(ع) به همه انبیاء شباهت دارد؛ چنانکه در روایت وارد شده است، هنگامی آنحضرت(ع) ظهور می کنند به کعبه تکیه می زنند و خروش می آورد: «هلا ای فرزندان آدم، ای مردم عالم! هر که می خواهد آدم و شیث را بنگرد، اکنون این منم آدم و شیث. هر که می خواهد نوح و فرزندش سام را بنگرد، این منم نوح و سام؛... هر که می خواهد محمد و علی را بنگرد این منم محمد و علی. هر که می خواهد حسن و حسین را بنگرد اینک این منم حسن و حسین. هر که می خواهد پیشوایان از نسل حسین را بنگرد این منم آن پیشوایان از نسل حسین...»، (بحارالانوار / 53/9).
بنابراین با توجه به شباهت حضرت حجت بن الحسن(ع) به انبیاء و اوصیاء(ع) می توان گفت که آن حضرت نشانه ها و معجزات آنان را نیز به همراه دارد .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.