نشانه های استحاضه ۱۳۹۰/۰۷/۱۱ - ۳۵۲۱ بازدید

نشانه های استحاضه

همه مراجع: نشانه هاى خون استحاضه به طور غالب عبارت است از: ۱. رقیق، ۲. سرد، ۳. به رنگ زرد (سیاهى مایل به سرخ) یا سرخ، ۴. بدون فشار و سوزش باشد. توضیح المسائل مراجع، م ۳۹۲ و وحید، توضیح المسائل، م ۳۹۸.
تبصره ۱ . خون استحاضه گاهى بر خلاف غالب، ممکن است سیاه یا سرخ و گرم و غلیظ باشد و با سوزش و فشار خارج شود. توضیح المسائل مراجع، م ۳۹۲ و وحید، توضیح المسائل، م ۳۹۸.
تبصره ۲ . خون استحاضه براى تحقق آن مانند خون حیض هیچ شرطى ندارد. بنابراین لازم نیست از سه روز کمتر و از ده روز بیشتر نباشد و نیز به استمرار آن نیاز نیست. (احکام ویژه بانوان، سیدمجتبی حسینی، کد: ۱۶۹/۵۰۰۰۳۲)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام اگر تاهفت روز نشانه حیض اما هفت روز به بعد تا روز یازده یا دوازدهم نشانه استحاضه داشته باشد می شود بعداز هفت روز را استحاضه قرار داد
پرسمان
طبق نظر مقام معظم رهبری: بله از جایی که خون صفات وشرایط حیض را از دست می دهد ودارای صفات استحاضه میشود راباید پایان حیض وشروع استحاضه قرار دهید

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.