نماز ازدواج ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ - ۱۲۷ بازدید

سلام خداقوت
خواستم بپرسم نمازی که حضرت آبت الله بهجت در رابطه با ازدواج توصیه کردند نماز جعفر طیار علیه السلام و یک دعای بعد از این نمازه خواستم ببینم که این دعا دقیقا چیه چون توی ۲ تا سایت ۲چیز متفاوت دیدم و در سایت خود آیت الله بهجت هم یک دعایی هست خواستم ببینم هر دوی این دعاها درست است یا فرق دارد کدومشون مد منظر حاج آقا بوده؟
بعد خواستم اگر لطف کنید در بخش مشاورتون برای مباحث ازدواج این دستور العمل رو هم اگر نیست قرار بدید همه استفاده کنند .و سوال و جواب های احکامتونم کاملتر و مفصلتر کنید.
ممنون

پرسشگر گرامی با سلام و سپاس از ارتباط شما با این مرکز
دعای مورد نظر شما در مفاتیح الجنان شیخ عباس قمی آمده است که چنین است:
شیخ و سید از مفضل بن عمر روایت کرده اند که: گفت دیدم روزی حضرت امام جعفر صادق (ع) را که نماز جعفر بجا آوردند، پس دست ها را بلند کردند و این دعا خواندند.

یَا رَبِّ یَا رَبِّ به قدری که یک نفس وفا کند یَا رَبَّاهْ یَا رَبَّاهْ به قدر یک نفس رَبِّ رَبِّ باز به قدر یک نفس یَا اللَّهُ یَا اللَّهُ باز به قدر یک نفس یَا حَیُّ یَا حَیُّ به قدر یک نفس یَا رَحِیمُ یَا رَحِیمُ باز به قدر یک نفس یَا رَحْمَانُ یَا رَحْمَانُ هفت مرتبه یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینَ هفت مرتبه.

پس خواندند اللَّهُمَّ إِنِّی أَفْتَتِحُ الْقَوْلَ بِحَمْدِکَ وَ أَنْطِقُ بِالثَّنَاءِ عَلَیْکَ وَ أُمَجِّدُکَ وَ لا غَایَةَ لِمَدْحِکَ وَ أُثْنِی عَلَیْکَ وَ مَنْ یَبْلُغُ غَایَةَ ثَنَائِکَ وَ أَمَدَ مَجْدِکَ وَ أَنَّی لِخَلِیقَتِکَ کُنْهُ مَعْرِفَةِ مَجْدِکَ وَ أَیَّ زَمَنٍ لَمْ تَکُنْ مَمْدُوحا بِفَضْلِکَ مَوْصُوفا بِمَجْدِکَ عَوَّادا عَلَی الْمُذْنِبِینَ بِحِلْمِکَ تَخَلَّفَ سُکَّانُ أَرْضِکَ عَنْ طَاعَتِکَ فَکُنْتَ عَلَیْهِمْ عَطُوفا بِجُودِکَ جَوَادا بِفَضْلِکَ عَوَّادا بِکَرَمِکَ یَا لا إِلَهَ إِلا أَنْتَ الْمَنَّانُ ذُو الْجَلالِ وَ الْإِکْرَامِ.

پس حضرت فرمود که ای مفضل هر گاه تو را حاجت ضروری بوده باشد نماز جعفر را بخوان و این دعا را بکن و حوائج خود را از خدا طلب کن که برآورده می شود، ان شاء الله تعالی

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.