نگاهی آماری و مقایسه‌ای وضعیت کشور قبل و بعد از انقلاب؟ ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ - ۱۶۵ بازدید

انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهلمین سال از عمر خود می شود که خیلی از جوانان و دانشجویان شاید نگاه درستی از این چهاردهه و پیش از آن نداشته باشند.چهل سالی که مطالعه آن حکایت از نیم قرن پر فرازو نشیب می دهد؟،اما در این بین یکی از سوالات پر تکرار این قشر کارآمدی جمهوری اسلامی طی این چهار دهه در حوزه های مختلف است، آیا طی این چند ده سال دانشگاه های ما توسعه یافته اند؟
IMAGE635592717289298549.JPGانقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهلمین سال از عمر خود می شود که خیلی از جوانان و دانشجویان شاید نگاه درستی از این چهاردهه و پیش از آن نداشته باشند.چهل سالی که مطالعه آن حکایت از نیم قرن پر فرازو نشیب می دهد؟،اما در این بین یکی از سوالات پر تکرار این قشر کارآمدی جمهوری اسلامی طی این چهار دهه در حوزه های مختلف است، آیا طی این چند ده سال دانشگاه های ما توسعه یافته اند؟ آیا جایگاه علمی ایران با توجه به ظرفیت نخبه های دانشگاهی تفاوتی با دوران قبل از انقلاب اسلامی داشته است؟ همین سوالات قطعا در دیگر حوزه ها از جمله اقتصاد، فرهنگ و مسائل اجتماعی نیز قابل طرح است.

آنچه که در ادامه آمده است، پاسخی روشن و مستدل به این سوالات است:

منبع:
خبرنامه دانشجویان ایران، ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
چهار دهه با انقلاب اسلامی ایران بدون روتوش +اینفوگرافی
http://iusnews.ir/fa/news-details/۲۵۷۸۷۲

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.