هدف خلقت انسان ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۲۳ بازدید

باسلام و عرض ادبببخشید مزاحم شدم
لطف می کنید مرا راهنمایی کنید
همانگونه که می دانید در سلاح های گرم امروزی حفاظت از سر تیرانداز صورت نمی گیرد اکنون من میخواهم ان مشکل را رفع کنم در نتیجه بسیار مفید واقع میشود؛ اما برای چه کسانی؟
اگر کسانی سؤ استفاده کنند چه؟
انگاه افراد خودی باید به سختی با انها مبارزه کنند.
درست است که مزایایی دارد ایا معایب ندارد و بیش تر نیست؟
با یک بررسی ساده معلوم میشود اگر این کار را عملی کنم ارزش ان فایده را ندارد.
حالا کسانی بمب و TNT و... درست کردند و فقط فکر مزایای ان بودند اما فکر مضرات انرا نکردند که این همه قتل به خاطر انها رخ میدهد?
حالا خدا انسان را خلق کرد ایا ندانست که انسان خونریزی می کند؟ جواب مثبت است که می دانست حالا چرا خلق کرد؟ چون طبق قران انسان صفات الهی را دارد حالا چند نفر ان صفات را هویدا کرده اند و چند نفر نکرده اند؟
با یک بررسی ساده میشود گفت ان تعدادی که هویدا کردند بسیار بسیار کمتر از ان گروه دیگر اند. خدا که از اول میدانست این موضوع را پس چرا خلق کرد؟
حالا این قتل ها به کنار در جهنم که بدتر است باز صد رحمت به عذاب های دنیایی.
خدا اگر نبود نه دنیا بود و نه جهنم و نه قیامت و نه بهشت و نه...
اصلا هیچ چیز نبود.
اینگونه بهتر نبود؟
اینکه خدا ما را دوست داشته که خلق کرده یا واجب الوجود باید ممکن الوجود را خلق کند یا انسان اختیار دارد این کار ها را نکند یا ... هیچکدام دلیل عقلانی نیستند وقتی با ان اطلاع اولیه از انسان قیاس می کنیم؛ اصلا نیستند.
خدا چه می دانست که هستی را خلق کرد؟

عنصر اصلی که ما را انسان کرده است «شعور» و «اختیار» است. و آنچه شما از آن سخن می گویید حاصل همین اختیار و شعور است. ارزش انسانیت ما به همین ها است.حل این مسأله یک راه حل دارد: حذف این شعور و اختیار، چیزی حداکثر مانند حیوانات غریزی. بنابراین باید تأمل کرد که کدام یک باشد، دنیای ما شکوفا تر خواهد بود، شعور و اختیار و یا دنیایی خالی از آن؟ شما کدام یک را برمی گزینید؟ حواستان باشد که این پرسش شما حاصل همین شعور و اختیار است.

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.