هرزه بینی و مشاهده فیلم ها و تصاویر مستهجن ۱۳۹۲/۰۹/۳۰ - ۴۷۰۸۶ بازدید

من یه مرد ۲۴ ساله هستم ک به دیدن فیلمهای جنسی اعتیاد دارم و واقا از این وضعیت خسته شدم اما نمینونم بزارمش کنار اگه کسی بتونه بهم کمک کنه لطف بزرگی بهم کرده واز همه بدتر اینک من متاهل هستم و دارم با این کارم به همسرم خیانت میکنم و با وجود اینک می دونم عواقب کارم و بازم بهش ادامه میدم واقا به کمک نیاز دارم

سلام
پرسشگر گرامی؛ می دانید چرا این موضوع برایتان دغدغه شده و و به خاطر آن اقدام به مشاوره کرده اید؟ پاسخ کاملاً روشن است چون هنوز روح تان آن چنان آلوده نشده که نسبت به انجام گناه بی تفاوت باشید و هنوز زنگ ندای فطرت در گوش شما دوری از گناه و عمل به پاکی را می نوازد. مسأله ای که شما با آن مواجه هستید، با نام «هرزه بینی» از آن یاد می شود، که عملی گناه است و فرقی میان متأهل و مجرد نیست. به نظر همه مراجع تقلید مورد تأیید، دیدن فیلم ها و تصاویر مبتذلی که باعث تحریک شهوت در فرد شود جایز نیست و تفاوتی میان افراد متأهل و مجرد نیست. نگاه به تصاویر یا فیلم ها و صحنه های سکسی و مبتذل، موجب تحریک شهوت و مقدمه ارتکاب گناه است و لذا دیدن آن ها حرام است؛ همانگونه که از فتوای مراجع استفاده می شود، علت حرمت نگاه به این گونه عکس ها تحریک شدن افراطی شهوت است.
داشتن شهوت از ویژگی های انسان است، ولی در صورتی وجود این غریزه مفید است که به صورت متعادل و از طریق همسر شرعی اداره شود. افراط در شهوت عقل را ضعیف می کند و انسان را به وادی هوای نفس و گناه وارد می نماید. دستورات اسلام به گونه ای است که هم باعث حفظ این نیرو می شود و هم آن را کنترل می نماید و به حفظ تعادل آن توصیه می کند. زیرا انسان در مسیر سعادت و بهروزی و رسیدن به قرب الهی نیازمند ابزارها و زمینه های است که او را آماده سازد. آدمی باید چشم و گوش و سایر ابزار معرفتی خود را کنترل نماید تا عقل و فکر او را به تسخیر نگیرد؛ عدم کنترل نگاه موجب می شود که عقل از محاسبات جدی، دقیق و واقع بینانه به دور بیفتد، و در نهایت به پژمردگی، افسردگی یا سستی در انجام وظایف دینی و الهی (فردی و اجتماعی) منتهی شود. به اتفاق، همه دانشمندان علم اخلاق، رمز خوشبختی و سعادت حقیقی بشر را در کنترل اعضاء و جوارح و تعدیل احساساتش می دانند که از آن به عدالت تعبیر می شود و آن به معنای واقعی کلمه در منطبق کردن مسیر زندگی با راه خدا که صراط مستقیم است خلاصه می شود، زیرا روح آرامش و اطمینان آن جاست.
عوارض زیان بار دیدن تصاویر   و فیلم های مبتذل :
1. باعث انحراف فکرى و ایجاد تخیلات جنسى و مشغله هاى ذهنى مى شود ودر طول شبانه روز ذهن تأثیرپذیر انسان صحنه هاى مشاهده شده مرور مى کند و خواه ناخواه تأثیر خود را خواهد گذاشت و این براى آرامش روانى انسان مضر است.
2. به خاطر سرکش بودن غریزه جنسى و قدرت آن و تأثیرپذیرى زیاد انسان، نگاه به این تصاویر، بدون این که نیاز فیزیولوژیک (که به طور عادى و طبیعى و از راه صحیح آن ایجاد و سپس ارضاء شود) واقعى در فرد شکل گیرد، تحریک شده و باعث فشار روحى می گردد و چه بسا گاهى اوقات به افراط و زیاده روى در ارضاء آن کشیده شود؛ این نوع تحریک جنسى، خیالى و غیرواقعى است و عدم تعادل در این زمینه براى جسم و روح انسان مضر است، از عقلانیت انسان می کاهد و او را وادار به گناه می کند. (گفتنی است برخی افرادی که حتی همسر هم دارند، با مشاهده اینگونه فیلم ها به عمل استمنا که از گناهان بزرگ است، می پردازند)
3. مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم ها و عکس ها باعث شکستن قبح و زشتى امورى است که اسلام و عقلاء و عرف جامعه آن را زشت و قبیح مى شمارند. حتى انسان هاى مؤدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخى الفاظ که مستقیما اشاره به یکى از اعضاء بدن انسان مى کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح مى دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند.
5.   به دنبال مشاهده این گونه عکس ها، افراد به مقایسه آنچه در عکس دیده اند و آنچه از همسر خود سراغ دارند مى پردازند و در نتیجه نقایص و کمبودها و ضعفهاى احتمالى خود و همسر خویش در ذهن فرد برجسته شده و چه بسا باعث کاهش تمایل و علاقه به همسر انتخاب شده خود مى شود و به تدریج کانون خانواده را دچار اختلال و فروپاشى مى کند.
7. انزوا و کاهش روابط اجتماعی؛ پژوهشگران آلمانی معتقدند که اعتیاد به دیدن فیلم ها و عکس های پورنو (سکسی)‌، سبب انزوا و دوری فرد از اجتماع و کاهش روابط اجتماعی او می‌‌شود.
8. تحلیل توان عقل؛ هرقدر که اطلاعات موجود در ذهن، منظم‌تر و دارای عناوین کمتری باشد،‌ دسترسی عقل به آنها برای پردازش‌های جدید، مهیاتر خواهد بود. اما وجود داده‌های فراوان و متعدد که فضای ذهن را بی جهت پر کرده باشند و با تکرار درگیری ذهنی و رفتار بیرونی، تقویت شده باشند، باعث می‌شود توان عقل را به مقدار چشمگیری کاهش دهند، چه رسد جایی که این داده‌ها، دارای تاثیر بر هورمونهای مختلف نیز باشد که تأثیرات ارگانیک را نیز درپی خواهد داشت.
10. تأثیر بر رفتار جنسی؛ برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌‌کنند که «عادت بیمارگونه‌ دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو» بر رفتارها و برخوردهای جنسی «معتادان پورنو» تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این بیماران، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای ترک اعتیاد خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌‌کنند که «دیدن پورنو، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این تصاویر غلبه کنند.
11. نقش بستن تصاویر جنسی در مغز؛ در این جا بهتر است که به تجربه دکتر روان شناس، «مک گاف» در دانشگاه کالیفرنیا بپردازیم. یافته‌های او (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) رخ می‌‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌‌تواند تا حدودی اثر اعتیاد به هرزه‌نگاری و هرزه‌بینی را توصیف کند. خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند، باعث تقویت پیوند بین تحریک جنسی و اوج لذت جنسی می‌‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی‌درپی آن صحنه در ذهن خواهد بود.
12. کاهش شدید عشق و عاطفه؛ چنین افرادی از توان عاطفی کمتری برخوردارند و در روابط عاشقانه توفیق کمتری کسب می‌کنند.
13. سلامت جنسی انسان که تأثیر عمیقی در سلامت جسمی‌ و روانی او دارد، حاصل ارضاء معقولی است که درپی تحریک واقعی و نیاز حقیقی فیزیولوژی بدن اتفاق افتاده باشد. عدم حفظ این عدم تعادل، از عقلانیت انسان می‌کاهد و او را وادار به گناه می‌کند.
14. جنبه جنسی بسیاری این افراد، عاری از ویژگی‌های انسانی می‌‌شود. از آنها یک حالت «من غریبه» (جنبه تاریک) را توسعه می‌‌دهند که محور آن، شهوت جامعه ستیز و عاری از اکثر ارزش‌ها است.
15. آسیب جسمی‌؛ علم پزشکی هنوز تا مرز شناخت بسیاری از بیماری‌ها فاصله ای طولانی دارد و چه بسا اموری که در زندگی روزمره ما وجود داشته باشد و ما به عنوان امور مفید از آنها استفاده کنیم و در آینده ای نزدیک ضرر آنها از نظر پزشکی ثابت شود. بنابراین اگرچه تاکنون برای هرزه‌بینی، اثر جسمانی مستقیم تشخیص نشده است (و احتمال این وجود دارد که با پیشرفت علم مشخص گردد) ولی قطعا اثر غیرمستقیم دارد. یعنی نگاه به عکس و فیلم‌های مبتذل غالبا موجب تحریک سیستم عصبی خودکار (سمپاتیک و پاراسمپاتیک) و تحریک شهوت می‌گردد؛ هم زمان ضربان قلب و تعداد تنفس افزایش پیدا می‌کند؛ ترشح برخی از هورمون‌ها در خون بالا رفته و تعادل هورمونی و روانی شخص برای دقایق و گاه ساعات و گاه روزها به مخاطره می‌افتد. اگر این رفتار به مدت طولانی ادامه یابد آثار آن همه عمر فرد را دربر خواهد گرفت.
17. دیدن عکس‌ها و فیلم‌های مبتذل، به ویژه جوانان را، در یک حال تحریک دائم قرار می‌دهد تحریکی که سبب کوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان‌های بیمارگونه عصبی و گاه سرچشمه امراض روانی می‌گردد.
18. مردن دل‌ها و افسردگی؛ همانگونه که روایات نیز بر این امر تصریح دارند، ولنگاری جنسی و ارتباطی، باعث بروز قساوت قلب می‌شود و مرگ معنوی و روانی قلب را درپی دارد.
20. محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا؛ هشیار بودن این تصاویر در ذهن و مرور دائمی و ناخودآگاه آن، حضور قلب را در عبادات به خطر می‌اندازد و تکرار نافرمانی خدا، بهره رابطه با او را از لذت می‌اندازد.
** راهکارهای مقابله با هرزه بینی :
1. بدانید انسان موجودی است دارای اراده و تا زمانی که تصمیم بر حل مشکلتان نداشته و به کار خود اعتقاد نداشته باشید، بهترین راهکارها هم نمی تواند کوچک ترین تغییر وتحولی در او ایجاد کند.
2. هر کاری که عادت انسان شده باشد یک شبه قابل تغییر نیست ؛ فرد باید خود را بشناسد و طبق ظرفیت های وجودی خود اقدام به ترک این عادت بنماید. پس برای ترک این عمل باید به این نکته توجه کند که یک شبه یا یک ماهه نمی تواند این ویژگی رفتاری را از خود دور کند، بلکه در طی زمان و با عمل به راهکارهای مناسب، به تدریج، رفتار اشتباهش کم رنگ شده و رفتار درست جایگزین آن می شود.
3. با نا امیدی، یاس و روحیه بی نشاط، ترک گناه سخت تر و شاید غیر ممکن باشد. پس اعمال گذشته را باید فراموش کرد و با شادی و نشاط در جهت ترک این عمل پیش رفت.
4. شکست در این اقدام امری طبیعی است ولی مهم این است که شکست باعث پیمودن راه باشد نه توقف در مسیر؛   پس به هیچ وجه ناامید نشوید.
5. اهمیت به حل این مشکل از جانب فرد نشان از پشتکار و قلب سرشار از ایمان اوست و اگر خداوند چنین فردی را را دوست نمی داشت توفیق حل مشکل را به او نمی داد پس باید فرصت را غنیمت شمرد و ندای الهی را لبیک گفته و با استعانت از درگاه او به پیش رفت
6. تلقین در جهت منفی و مثبت اثر خود را به همراه دارد پس باید سیگنال های منفی را کنار گذاشته و پیامهای مثبت به خود ارسال کرد.
7. بهترین و موثر ترین راه حل بهبود رابطه عاطفی و جنسی با همسرتان است. به نظر می­رسد روابط جنسی و عاطفی تان کیفیت لازم را نداشته باشد. در صورت تمایل در مکاتبات بعدی می­توانیم برای این مسئله راهکارهایی به شما ارائه دهیم.
8. فرد نباید خود را دست کم بگیرد، چرا که انسان دارای قدرت فوق العاده ای است و به هر جا که اراده کند می تواند برسد چه بسا افرادی که مشکلات آنها حادتر و شدیدتر بوده ولی با تلاش و مجاهدت به مقامات عالیه رسیده اند.
9. شخص باید بداند که تکیه گاهی مانند خداوند را دارد و از همین لحظه از خدا کمک گرفته و خود را آماده اطاعت از دستورات او نماید.
10. اوقات خالی خود را با برنامه های مفید پر کنید   به گونه اى که اصلاً مجال دیدن آن عکس ها و فیلم ها را نداشته باشید.
11. از تنهایی و بیکاری پرهیز کند، چرا که وسوسه دیدن این تصاویر، در مواقع تنهایی و بیکاری به سراغ انسان می آید.
12. موقعیت هایی که شما را بیشتر تحریک می کند تا چنین تصاویری را ببینید، شناسایی کنید و آن زمینه‌ها را از بین ببرید. آیا وقتی بی حوصله هستید یا وقتی عصبانی می باشید؟ خسته اید یا احساس تنهایی می کنید؟ و ...
13. رسیدگی به خواهش ها، نفس را قوی تر کرده و تداوم این کار باعث ضعیف شدن انسان در مقابل نفس خواهد شد.
14. اگر چه لذائذ حرام و نامشروع در ابتدا، قدری خوشایند بوده اما اگر دقت کنیم خواهیم دید بعد از مدتی پشیمانی، ندامت وکدورت رابرای انسان به ارمغان می اورد.
15. موارد تحریک کننده اعم از شنیدنی ها، خواندنی ها،افکار و ... همانند جرقه ای است که کنار مواد محترقه قرار گرفته در این صورت نتیحه ای جز اشتعال وآتش سوزی مورد انتظار نخواهد بود.
16. یک عادت تازه و مورد علاقه‌ای را شروع کرده تا جایگزین عادت به هرزه‌بینی شود. مثلاً رمان زیبایی بخوانید یا به ورزش با دوستان بروید.
17. اگر رایانه یا تلوزیون در اتاق شخصی یا در محل مجزا قرار دارد، انتقال آن به مکانی مثل آشپزخانه، اتاق ناهارخوری، هال یا هر مکانی در منزل که به راحتی همه آن را مشاهده کنند می تواند به فرد کمک کند.
20. تصاویر و فیلم هاى سالم و جذاب دیگرى در صورت امکان تهیه و آنها را در معرض دید خود قرار دهد. فیلم هاى سینمایى، فیلم هاى علمى بسیار شیرین، راز بقا، مناظر تاریخى و طبیعى دلکش و جذابى که بتدریج شما را از دیدن تصاویر و فیلم هاى مبتذل منصرف سازد.
22. هر گاه فکر رفتن به سمت این تصاویر و فیلم ها به ذهن تان آمد، اندکی با خود فکر کنید که اینکار گناه است و مورد رضایت خدا نیست؛ در مقابل شما همسری دارید که با او می توانید به ارضای جنسی برسید، و اینکار بسیار ثواب هم دارد. حال عاقلانه کدام است؟ پاسخ کاملاً روشن است. پس هر زمان که این افکار به ذهن تان آمد، به سراغ همسرتان بروید و با او سکس کنید؛ پس از ارضای جنسی و تخلیه هیجانی به سراغ هرزه بینی نخواهید رفت؛ اگر این راهکار را چندین ماه ادامه دهید، مطمئناً بر این مشکل فائق خواهید آمد.
23. این سوال را نیز از خود به صورت جدی بپرسد : نتیجه وثمرات فیلم ها و عکس هایی که دیده ام چه بوده است؟ آیا جز گناه و تشویش ذهن و فکر و شادسازی شیطان و دوری از معنویت چیز دیگری به ارمغان آورده است؟
موفق باشید؛ باز هم با ما مکاتبه کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من متاهل هستم و همیشه دوس دارم قبل ارتباط جنسی با شوهرم فیلم سکسی ببینم الان خیلی ناراحتم چرا باید این کار رو کنم ولی نکنم نمیشه
پرسمان
سلام علیکم، پرسش ۶۱. آیا زن و شوهر براى تحریک جنسى، مى توانند به فیلم هاى سکس و مبتذل نگاه کنند؟
همه مراجع (به جز تبریزى): خیر، تحریک شهوت به وسیله فیلم هاى مبتذل و جنسى، جایز نیست.[خامنه اى، اجوبه الاستفتائات، س۱۲۰۳؛ صافى، جامع الاحکام، ج۲، س۱۳۲۹؛ نورى، استفتائات، ج۲، س۵۵۴؛سیستانى، ,sistani.orgفیلم، س۳؛ دفتر: وحید، بهجت، امام، فاضل، مکارم.]
آیه اللّه  تبریزى: نگاه به فیلم هایى که باعث تحریک شهوت بر حرام و یا ترویج فساد در جامعه مى شود، جایز نیست.[تبریزى، صراط النجاة، ج۵، س۱۱۲۹ و ج۱، س۸۹۴ و ۸۹۵.] الف ) بهبود عملکرد جنسی در زندگی زناشویی با مشاهده فیلم‌های پورنو؟!
بسیاری از زوجهای جوان به دلیل عدم آشنایی و در پاره‌ای از موارد و نبود آگاهی کافی درباره نحوه برخورد با روابط عاطفی و زناشویی، با مشکلاتی مواجه هستند که متاسفانه این مشکلات در برخی از موارد تبدیل به بحران‌های خانوادگی می‌گرد که آثار آن در معضلاتی همچون افزایش آمار طلاق در جامعه ، تنوع طلبی جنسی و.... قابل مشاهده است.
متاسفانه امروزه تماشای فیلم‌های پورنو یا مستهجن در بین برخی از زوج‌ها رایج شده است و آنها فکر می‌کنند که دیدن چنین فیلم‌هایی می‌تواند به بهتر شدن رابطه جنسی‌شان کمک بکند‌. تجویز تماشای فیلم‌های جنسی برای زوجینی که یکی از همسران یا هر دو به سرد مزاجی و بی‌میلی جنسی مبتلا هستند در دراز مدت میتواند منجر به بروز مشکلات عدیده ای شود.
این در حالی است که فیلم‌های مستهجن، در واقع فیلم‌های اغراق‌شده‌ای هستند. وجود اغراق جنسی در این فیلم‌ها هم کاملا توجیه مالی برای تولیدکنندگان آنها دارد. البته فیلم‌های پورنو، انواع متفاوتی دارند که این انواع مختلف، جنبه آموزشی ندارند و تماشای آنها کمکی به بهبود رابطه جنسی زوج‌ها نمی‌کند. چراکه فیلم‌های مستهجن، فیلم‌هایی طولانی‌مدت هستند و بحث صنعت و تجارت در مورد آنها مطرح است. ب ) عوارض و خطرات مشاهده فیلم‌های پورنو در روابط زناشویی
۱- مقایسه منفی، تقلید و افزایش توقعات زناشویی
تفاوت فیلم‌های پورنو با واقعیت روابط جنسی: فیلم‌های پورنو یا سوپر تصویری غیر واقعی از توانایی‌ها و خواسته‌های زنان و مردان ارائه می‌دهد. بر اساس این تصویر، زنان همیشه آرایش کرده و با کفش‌های پاشنه بلند آماده برای انجام عمل مقاربت جنسی هستند و هیچگاه مریض یا حامله نمی‌شوند، و مردان بی‌احساس، با توانایی بالای جنسی، همیشه و خیلی سریع آماده مقاربت جنسی هستند، هرگاه و هر جا اراده کنند می‌توانند با زن یا زن‌هایی وارد رابطه جنسی مکانیکی شوند بدون هیچگونه اعتراض از سوی فرد مقابل. این تصویری واقعی از زنان و مردان در هیچ‌یک از جوامع انسانی نیست.
در فیلم‌های پورنو مردان بیش از نیم ساعت سکس و دخول دارند بدون اینکه انزال شوند شاید شما با دیدن اینگونه افراد گمان کنید مشکلی در شما وجود دارد در حالی که واقعیت اینطور نیست کارگردانان این فیلمها با شگردهای مختلف سعی در طولانی کردن زمان سکس دارند و علاوه بر آن چون این عمل حرفه و شغلشان است، اکثرا مواقع در حین عمل جنسی لذت واقعی از آن نمی‌برند و صداها و رفتارهایشان تنها برای تحریک بیشتر مخاطب است و در واقع فیلم بازی می‌کنند.
چگونگی استفاده از اندام‌های جنسی زن و مرد در فیلم‌های پورنوگرافیک غیر طبیعی است و این فیلم‌ها تصویری غیر عادی از آنچه در واقعیت به جسم انسان لذت می‌بخشد ارائه می‌دهند. هنرپیشگان فیلم‌های پورنوگرافی حرکاتی را به نمایش می‌گذارند که در واقعیت نه تنها لذت‌بخش نیستند، بلکه اندام‌های جنسی انسان را دچار درد و ناراحتی می‌کنند. انجام بی‌وقفه عمل مقاربت جنسی از طریق دهان، مقعد و واژن، در حقیقت می‌تواند به ایجاد عفونت در اندام جنسی فرد بیانجامد. این مسئله اما هیچگاه در فیلم های پورنو نشان داده نمی‌شود.
تفاوت زیادی بین عمل مقاربت جنسی‌ای که در فیلم‌های پورنو به منظور تهیبج و برانگیختگی جنسی محض به نمایش گذاشته می‌شود و ارتباط جنسی بعنوان رابطه‌ای انسانی بین دو فرد علاقمند به یکدیگر وجود دارد. رابطه جنسی در یک چارچوب انسانی میان دو فرد ضمن لذت بخشیدن به آنان موجب تحکیم و ازدیاد علاقه آنان به یکدیگر می‌شود. اما متاسفانه بسیاری از تماشاگران فیلم‌های پورنو، بخاطر عدم آشنایی با تفاوت ماهوی میان این دو و استفاده از پورنوگرافی بعنوان الگوی رابطه جنسی، نه تنها موجبات عواقبی ناخوشایند را برای روابط اجتماعی خویش فراهم می‌آورند بلکه خود محکوم به محرومیت از روابط عمیق عاطفی می‌شوند.
جذابیت‌های اغراق‌آمیز و تصنعی چنین فیلم‌هایی گاهی باعث می‌شود جذابیت‌های همسر، کمرنگ شده و با تشدید بی‌میلی جنسی همسر، میزان فعالیت جنسی زوجین از مقدار فعلی نیز کمتر شود. زمانی که زوج‌ها، یک فیلم مستهجن طولانی‌مدت را باهم نگاه می‌کنند، توقعات جنسی‌شان از یکدیگر بالا می‌رود. یعنی خانم‌ها با دیدن توانایی‌های بالای جنسی مرد بازیگر، توقع داشتن همان توانایی‌ها را از همسر خود دارند و آقایان هم با تماشای فعالیت‌های جنسی مختلف زن‌های بازیگر این فیلم‌ها، توقع دارند که همسرشان بتواند تمام آن حرکت‌ها را انجام دهد. در حالی‌که این توقعات در موارد بسیار زیادی، اصلا عملی وقابل اجرا نخواهد بود.
بازیگران فیلم‌های مستهجن، هنرپیشه‌های کاملا حرفه‌ای هستند که توانایی کامل بازی کردن در نقش خود را به‌خوبی دارند. ضمن اینکه آنها از امکانات بسیار زیادی که معمولا در دسترس زوج‌های عادی نیست هم استفاده می‌کنند. بنابراین، انجام بسیاری از صحنه‌های فیلم‌های مستهجن می‌تواند آسیب‌های جسمانی و خطرناکی مانند انواع پارگی در آلت تناسلی خانم‌ها را در پی داشته باشد.
۲- کاهش اعتماد به نفس
تماشای فیلم‌های جنسی با توجه به رفتارهای اغراق‌آمیز بازیگران کم‌کم باعث می‌شود زوجین درباره طبیعی‌بودن عملکرد جنسی خود دچار تردید شوند و خود را بسیار ضعیف‌تر از آنچه هستند، بپندارند و از روابط زناشویی بیش از گذشته فاصله بگیرند.
۳- خودارضایی
پورنوگرافی به اشکال مختلف آن به خصوص در مردان باعث تحریک شدید جنسی خواهد شد و در نهایت مشاهده می‌شود هر بار هرزه‌نگاری، حتی به صورت خفیف مانند تماشای یک عکس مستهجن، میل شدیدی برای خودارضایی در فرد ایجاد می‌کند و تا زمانی که فرد خودارضایی نکند، احساس تنش و اضطراب شدید خواهد داشت. زنان یا مردان متاهل از این قاعده مستثنی نیستند و استمنا در زن و شوهرهایی که به مشاهده فیلم‌های پورنو می‌پردازند نیز شایع است؛ به ویژه زمانی‌که زن و شوهر نمی‌توانند با هم رابطه جنسی داشته باشند، مانند مسافرت کاری یا دوره عادت ماهیانه زن.
۴- تاثیر منفی در رفتار و گرایش‌های جنسی
برخی تحقیقات نشان داده‌اند که درجه بسیار بالای صراحت و بی‌پروایی جنسی، همراه با تبعیض جنسیتی و خشونت نسبت به زنان در پورنوگرافی، خصایصی هستند که باعث می‌شوند پورنوگرافی اثراتی را بر روی گرایش‌ها و روابط جنسی افراد بگذارد که صحنه‌های روابط جنسی در فیلم‌های معمول تلویزیونی قادر به انجام آن نیستند.
در نبود آموزش روابط سالم جنسی، قرار گرفتن مصرف‌کنندگان در معرض پورنوگرافی به اغتشاش فکری و اخلاقی آن‌ها در برخورد به مفاهیمی مانند تبعیض جنسیتی و روابط ناسالم جنسی کمک می‌کند و در جوامعی که در آن درجه بالایی از نابرابری حقوق زن و مرد در همه عرصه‌های زندگی حاکم است، مصرف پورنوگرافی می‌تواند به تحکیم باورهای تبعیض جنسیتی در افراد کمک کند.
نتایج بدست آمده از برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهند که بین مصرف پورنوگرافی و افزایش احتمال پذیرش اسطوره‌های تجاوز به عنف و رفتار جنسی تهاجمی رابطه‌ای مستقیم وجود دارد. به ویژه در میان پسران و مردان جوانی که مصرف‌کنندگان دائمی فیلم‌ها و تصاویر خشن‌تر پورنوگرافی هستند، نگرش نسبت به کاربرد اجبار در روابط جنسی تحکیم یافته و احتمال ارتکاب تجاوز و خشونت جنسی افزایش می‌یابد.
یکی از وحشتناک‌ترین و بی‌سر و صداترین اثرات مصرف پورنوگرافی، حساسیت‌زدایی و پذیرش تدریجی بیشتر پورنوگرافی است. پورنوگرافی می‌تواند ارتباط دوجانبه لذت‌آفرینی و لذت‌بخشی جنسی میان افراد را کاهش دهد و آن را از «صمیمیت متقابل» و رابطه‌ای انسانی به رابطه‌ای مکانیکی و صرف «در خدمت به خود» تقلیل دهد. مردانی که بطور مرتب پورنوگرافی تماشا می‌کنند، گزارش می‌دهند که پس از تماشای درازمدت، بدون محرک‌هایی از قبیل عکس یا فیلم پورنوگرافیک قادر به رسیدن به هیجان جنسی نمی‌شوند.
۵- اعتیاد و وابستگی به فیلم‌های پورن
گاهی پیش می‌آید که زوجین با قصد بهبود روابط فیمابین به تماشای فیلم‌های پورنو می‌نشینند اما در ادامه، یکی از زوجین یا هر دو متوجه می‌شوند که اگر در گذشته وقتی را برای با هم بودن صرف می‌کردند، اکنون همه یا بخشی از آن وقت را برای دیدن انواع و اقسام فیلم‌های مستهجن پر می‌کنند و به این ترتیب، فیلم‌هایی که قرار بود باعث نزدیکی بیشتر زوجین به یکدیگر شود اکنون عاملی برای فاصله بیشتر آنها از یکدیگر شده است.
فانتزی‌های جنسی غیر متعارف مانند اصرار به ریختن مایع منی در دهان زن از دیگر اثرات مخرب مشاهده زیاد اینگونه از فیلم‌هاست. ما به جوانان عزیز توصیه می‌کنیم که اطلاعات جنسی خود را از طریق مطالب و مقالات علمی بالا ببرند تا از طریق مشاهده فیلم‌های پورنو و غیر واقعی.
نتایج جالب پژوهش روی زنان و مردانی که فیلمهای پورنو نگاه می‌کنند
برخی پژوهش‌ها در مورد اثرات پورنوگرافی نشان داده‌اند که پس از مشاهده پورنوگرافی به مدت شش جلسه یک‌ساعته، شرکت‌کنندگان زن و مرد هر دو کاهش در شادی و رضایت جنسی با شریک خود، و همچنین کاهش در کنجکاوی جنسی و عملکرد جنسی در خود را گزارش داده‌اند.
در تحقیقات دیگر، مردانی که بطور مرتب از پورنوگرافی برای رسیدن به اورگاسم استفاده می‌کنند گزارش داده‌اند که وقتی در واقعیت با زنان روبرو می‌شوند، حتی زنانی که لباس‌هایی از قبیل لباس زیر (بیکینی) پوشیده‌اند، هیچگونه عکس‌العمل جنسی در آن‌ها ایجاد نمی‌شود. همچنین برخی از مردان مصرف‌کننده پورنوگرافی گزارش داده‌اند که تماشای مرتب و طولانی‌مدت پورنوگرافی باعث شده که در رابطه‌گیری جنسی با زنان، تحریک شدن و رسیدن به نقطه اوج ارضا ناموفق باشند.
کتاب های مسائل جنسی و زناشویی ج ) پس چه باید کرد؟
تماشای فیلم‌ها یا عکس‌های پورن نه تنکها صمیمیت و شور و تمایل جنسی بین همسران را افزایش نمی‌دهد، بلکه به شیوه‌های گوناگون باعث تخریب رابطه عاطفی بین همسران هم می شود. بنابراین برای بهتر کردن رابطه با همسرمان چه کار باید بکنیم؟
۱- مقاله و کتاب‌های علمی و آموزشی بخوانید:
مقالات و کتاب‌های بسیار خوبی وجود دارند که اصول ابتدایی برقراری رابطه جنسی لذتبخش و پایدار را آموزش می‌دهند. از این کتاب‌ها می‌شود برای بهبود رابطه جنسی استفاده کرد.
۲- با همسرتان صحبت کنید:
از همسرتان بخواهید روش هایی را که باعث افزایش لذت او می شود، برایتان توضیح دهد. شما نیز برای او توضیح دهید چه چیز را بیشتر دوست دارید.
۳- در کلاس‌های آموزشی شرکت کنید:
خوشبختانه کلاس‌هایی وجود دارند که به صورت جداگانه روش‌های بهبود رابطه جنسی را برای زنان و مردان آموزش می‌دهند. شرکت در چنین کلاس‌هایی باعث می‌شود بدون آسیب رساندن به صمیمیت رابطه‌تان اطلاعات آموزشی سالم و مناسب را به دست بیاورید.
۴- با یک مشاور متخصص مشورت کنید:
درصورتی‌که از روش‌های بالا نتیجه نگرفتید یا اگر به جز در حوزه مسائل جنسی در حوزه‌های دیگری نیز احساس مشکل می‌کنید، حتما مشکلتان را با یک مشاور متخصص در میان بگذارید.
میهمان
تاثیرگذار بود

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.