همزاد انسان ۱۳۸۶/۱۰/۲۴ - ۱۸۹۲ بازدید

آیا صحت دارد که گفته می شود برای هر فردی در جهان یک بدلی وجود دارد حالا فرق نمی کند که چه آن بدل در کشور خودش باشد یا کشور دیگری و علت خاصی برای آن وجود دارد؟ با توجه به این که چند وقت پیش در مجله های خانوادگی بدل بازیگری بنام اویسی را در یک کشور اروپائی چاپ کرده و یا مشابه همین قضیه در چین که فردی مشابه نفر دیگری که مرده بود وجود داشت؟

اساسا چیزی به نام بدل همزاد انسان آن گونه که در افواه و تبلیغات مطبوعات سرگرم کننده مطرح است وجود ندارد و در نصوص دینی و علمی از آن خبری نیست . البته برخی کلمه همزاد را در مورد ((جن )) به کار می برند. این استعمال هر چند درست نیست ; ولی جن وجود واقعی دارد و قرآن مجید و روایات با صراحت تمام به وجود آن گواهی می دهند. نسبت به این که از چه زمان و چگونه مسائله همزاد شایع شده است , اطلاع دقیقی نداریم ; لیکن احتمال می دهیم این مسئله از خرافات باستانی و عقاید پیش از اسلام باشد.در هر صورت برخی گفته اند مقصود از همزاد، موجودی به نام جن می باشد به این معنا که غیر از انسان ها، موجودات دیگری به نام «جن » وجوددارد که در ردیف انسان ها و کنار آنها از آن یاد می شود نه آن که هر انسانی یک همزادی انسی یا جنی در باطن و یا در سایه خود داشته باشد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام من چند سالی هست که خیلی از شبا احساس سنگینی در قفسه سینه احساس میکنم و بعد خفگی و اینکه انگار دست و پاهام کاملا بی حس میشه انگار یکی کنترلم رو داره من خیلی به خاطر این موضوع ناراحتم و خوابم بهم ریخته واز لحاظ جسمانی هم مشکلی ندارم اگه میشه کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، چیزی به نام همزاد وجود ندارد تا چنان حالاتی مربوط بدان باشد .

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.