همسایگان قبر پیامبر(ص) ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۶۳۴ بازدید

چراقبرمطهر ائمه مظلوم وجانشینان برحق وفرزندان رسول خدا(ع) باید دربقیع دفن شوند وقبر اهل سقیفه ابوبکر و عمر دوخلیفه اهل سنت در داخل ضریح ودرکنارپیامبر؟بااینکه اصلاخوشایندحضرت رسول نیستندآن دو وچنین وصیتی نشده بود.

اولا : مرحوم شیخ طوسی روایت می کند: هنگامی که پیامبر(ص) درگذشتند، خاندانش و کسانی که از اصحاب او حاضر بودند، در تعیین محلی که سزاوار است پیامبر(ص) در آن دفن گردد، اختلاف کردند: بعضی گفتند: در بقیع دفن شود، بعضی دیگر گفتند: در صحن مسجد دفن شود، امیرالمؤمنین(ع) فرمودند: خداوند، پیامبر (ص) را در پاکترین نقاط قبض روح کرده است، پس سزاوار است در همان بقعه ای که در آن درگذشته است، دفن شود. این سخن را پذیرفتند و در نتیجه، جسد پیامبر (ص) در حجره اش به خاک سپرده شد.ثانیا : ابوبکر و عمر خودشان اینطور خواستند و وصیت کردند و همینطور دختران آنها که همسر پیامبر بودند به این کار اصرار داشته اند با اینکه اجازه این کار صرفا دست آنان نبود و شرعا و قانونا تمام ورثه پیامبر می بایست اجازه این کار را می دادند. اما متاسفانه همان هایی که بعد از رحلت پیامبر (ص) تنها یادگار پیامبر اکرم(ص) یعنی حضرت صدیقه شهیده فاطمه زهرا سلام الله علیها را از ارث محروم کردند و گفتند پیامبر چیزی به ارث نمی گذارد خودشان ادعای میراث داری تمام اموال و داراییهای مادی و معنوی پیامبر را کردند و برای خودشان حتی سهم قبر در کنار وجود مقدس پیامبر اکرم(ص) قرار دادند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
خوب بود ممنون
میهمان
خوب بود ممنون
میهمان
خداوند اجرتان دهد عالی

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.