همسران امام حسن(ع) ۱۳۸۷/۱۱/۰۱ - ۴۹۳ بازدید

آیا این موضوع صحت دارد که امام علی(ع) به مردم گفت که به امام حسن(ع) زن ندهند چون زیاد زن می گیرد؟

دربرخی روایات آمده است که حضرت امام حسن علیه السلام زنان بسیاری گرفت و بسیار هم طلاق می داد.به عنوان مثال به یک روایت اشاره می کنیم :امام صادق علیه السلام فرمود : امام حسن ع پنجاه زن را طلاق داد و علی علیه السلام به مردم فرمود : ای مردم کوفه به فرزندم حسن زن ندهید چون او بسیار طلاق می دهد . مردی برخاست و گفت : چرا , به خدا سوگند ما به او زن خواهیم داد زیرا که او فرزند رسول خدا و فاطمه زهرا است . اگر خوشش آمد نگه میدارد واگر نپسندد طلاق می دهد.(1)این روایات که در باره تعدد همسران امام حسن علیه السلام آمده ساختگی هستند و دشمنان امامان آنها را ساخته اند . (2)
توجه به این مطلب داشته باشید که امامان معصوم مخالف حاکمان اموی و عباسی بودند وآنان همواره تلاش می کردند که آنها در میان مردم مورد توجه قرار نگیرند . یکی از موثرترین راهها برای این منظور این است که آنها را دنیا پرست و عیاش نشان بدهند . تهاجم فرهنگی از بهترین راههای کوبیدن طرف است . این هم از همین باب است .
برای آگاهی کاملتر و جامعتر در این مورد به کتاب « حقایق پنهان » نوشته احمد زمانی و کتاب « صلح الحسن » نوشته شیخ راضی آل یاسین مراجعه کنید . در این دو کتاب در این باره بررسیهای کامل آمده است .1- بحار الانوار ج 44 ص 172 ح 7 به نقل از کافی .
2- زندگانی امام حسن مجتبی ع سید هاشم محلاتی ص 425 چاپ دوم .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.