واژینیسم (آمیزش دردناک) ۱۳۹۵/۶/۲۹ - ۴۸۱ بازدید

خواهر محترم؛ خوشحالیم که با جوانی در ارتباطیم که به مسائل ضروری زندگی زناشوئی خود اهمیت می‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوی، روانی و مادی آشیانه خود از هیچ تلاشی فروگذار نیست. قدر اعتمادتان را می‌دانیم و در ادامه به پاسخ شما خواهیم پرداخت.
در مورد مشکل شما دو احتمال وجود مشکل عضوی و روانی داده می‌شود که هر دو با کمی تلاش و پیگیری قابل رفع است. اکنون کمی در مورد واژینیسم (آمیزش دردناک) با شما سخن می‌گوییم.
خواهر محترم؛ خوشحالیم که با جوانی در ارتباطیم که به مسائل ضروری زندگی زناشوئی خود اهمیت می‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوی، روانی و مادی آشیانه خود از هیچ تلاشی فروگذار نیست. قدر اعتمادتان را می‌دانیم و در ادامه به پاسخ شما خواهیم پرداخت.
در مورد مشکل شما دو احتمال وجود مشکل عضوی و روانی داده می‌شود که هر دو با کمی تلاش و پیگیری قابل رفع است. اکنون کمی در مورد واژینیسم (آمیزش دردناک) با شما سخن می‌گوییم.
انقباض غیرارادی مهبل یا واژینیسم عبارت است از انقباض عضلات اطراف مهبل (ثلث خارجی واژن). این واکنش کاملا غیرارادی و غیر قابل کنترل بوده و مانع از دخول آلت تناسلی مرد و نزدیکی و حتی ورود هر جسم خارجی حتی انگشت به مهبل می شود. هر گونه تلاش برای دخول موجب دردهای شدید می شود. زنان مبتلا به واژینیسم ممکن است به صورت خود آگاه مایل به سکس و نزدیکی باشند ولی ناخود آگاه مایلند مانع از ورود آلت تناسلی مرد به داخل بدنشان شوند.

انواع واژینیسم :
اولیه: که هر گونه دخول برای اولین بار را غیرممکن می سازد.
ثانویه: که پس از دوران طولانی روابط جنسی بدون درد و معمولاً بعد از یک تجربه ناخوشایند جسمی یا روانی ایجاد می شود. واژینیسم همراه با عدم خونریزی ماهیانه نشانه‌ای است بر مهبل بسیار تنگ که در صورت تشخیص صحیح، به آسانی قابل درمان است.

علل :
واژینیسم (هرچند اغلب علت روانی دارد) می تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلی، عدم لزجی مهبل، پرده بکارت بسیار ضخیم در دهانه مهبل، زایمان، رادیوتراپی به عنوان درمان سرطان دهانه رحم، فقدان آموزش جنسی، آموزش جنسی سختگیرانه، ترس شدید یا شرم از روابط جنسی، کثیف انگاشتن روابط جنسی. در برخی موارد درد یا پیش بینی درد در اولین آمیزش (ممکن است این پیش بینی صرفا توهمی بوده یا توسط دیگران ایجاد شده باشد) سبب واژینیسم می‌شود. در برخی موارد نیز واژینیسم بازتاب نامطلوب بودن روابط است.

عواقب :
دردهای مهبلی در حین دخول یا تلاش برای دخول نه تنها مانع هر گونه دخول می‌شود بلکه منجر به دور باطلی می گردد که از ترس از درد و انقباض غیرارادی شروع و به درد شدید و عدم دخول ختم می‌شود. واژینیسم در زنان ایجاد احساس عدم اعتماد به نفس، ناتوانی، غیر طبیعی بودن، و سرزنش خود می کند. واژینیسم عواقب سنگینی بر تعادل زندگی جنسی و عاطفی زوجین دارد و نیز به علت عدم تحمل دخول هر نوع جسم خارجی آزمایش های پزشکی مربوط به بیماریهای جنسی را ناممکن می کند. واژینیسم در بسیاری از فرهنگها تابو (نکوهش شده) محسوب می شود. در حالی که در صورت تشخیص به موقع، درمان آن در بیماران مشتاق به بهبودی امکان پذیر است.

درمان :
آزمایش پزشکی (با حضور نزد متخصص زنان) به منظور تشخیص هر گونه ناهنجاری یا بیماری جسمی ضروری است. روند درمان واژینیسم یا واژینیسموس با پیچیدگی‌‌های خاص خود رو به رو است. از طرفی‌، پروسه درمان نیازمند تصحیح باورهای غلطی است که طی‌ سالیان دراز در ناخودآگاه شخص شکل گرفته و از طرف دیگر، شخص می‌بایست با انجام تمرینات فیزیکی‌ مداوم، با اسپاسم (انقباض) عضلات مبارزه کند. بهترین راه برای پاک کردن باورهای غلط، بالا بردن آگاهی خود درباره مسائل جنسی و پرهیز از خود سانسوری است. یک عامل مهم و بازدارنده درمان، اضطراب است. پیش بینی‌ درد در هنگام نزدیکی‌ منجر به اضطراب می شود، اضطراب حاصل شده نیز تمرکز و آرامش مورد نیاز برای غلبه بر اسپاسم عضلات را از بین برده و در نتیجه، شخص به دلیل انقباض عضلات، دچار درد و سوزش غیر قابل تحمل می شود. یکی‌ از مواردی که باعث کاهش اضطراب در زمان نزدیکی‌ می شود، تنفس صحیح است که تاثیر چشمگیری بر بازگشتن آرامش به شخص دارد.
مراجعه به روانشناس مجرب و متدین، بالا بردن آگاهی‌ جنسی‌، غلبه بر اضطراب و انجام تمرینات زیر میتوانند منجر به درمان کامل شوند.
دو تمرین در جهت درمان :
۱- تمرین مداوم انبساط و انقباض مهبل (Kegel exercises) : عضلاتی که زن باید منقبض کند، همان عضلاتی هستند که در هنگام ادرار کردن، انقباض آنها باعث قطع ادرار می شود. باید عضلات برای چند ثانیه منقبض و سپس رها یا شل شوند. دفعات اول می توان این کار را در هنگام دفع ادرار انجام داد تا این اطمینان ایجاد شود که عضلات درستی را منقبض می‌کند نه سایر عضلات شکمی را؛ بعد از اینکه از درست انجام دادن تمرین مطمئن شد، دیگر آن را در دستشویی انجام ندهد. این تمرین را هر بار که در طول روز یادش آمد انجام دهد، هر بار ۲۰ انقباض. فراموش نکند که بعد از هر بار انقباض، عضلات را برای چند ثانیه شل نماید.
۲- بعد از چند روز که تمرین انبساط و انقباض‌ را مرتبا انجام داد، تلاش کند که یک انگشت خود را وارد واژن کند. در ابتدا ممکن است این کار باعث سوزش بشود، اما ناامید نشود، با تمرین مداوم، میتواند این کار را انجام دهد. به مرور زمان تلاش کند دو انگشت و سپس سه انگشت را وارد واژن کند. برای این تمرین ناخن‌هایش را بگیرد و از ژل مناسب روان کننده (lubricant) استفاده کند. انگشت‌ها باید تا عمق ۵ الی‌ ۶ سانتیمتر وارد واژن شوند. همچنین سعی‌ کند انگشت‌ها را برای مدتی مثلا ۳۰ دقیقه در واژن نگاه دارد ، به این ترتیب عضلات واژن ورزیده خواهند شد.
نکته بسیار مهم :
دقت کنید این عمل نباید به مرحله تحریک جنسی برسد که خودارضایی، گناه بوده و تبعات معنوی، جسمی و روانی زیادی خواهد داشت. اگر زن احتمال بروز این مشکل را می‌دهد می‌تواند از همسرش در این تمرین کمک بگیرد تا اگر به تحریک جنسی انجامید، گناه محسوب نشود.
به چند دلیل، مناسب است زن این تمرین را انجام دهد :
میتواند انقباض و انبساط عضلات را دور انگشت‌ها حس کند و مطمئن شود که عضلات درستی‌ را منقبض و منبسط می‌کند. همچنین با این تمرین میتواند به وجود جسمی‌ خارجی‌ در واژن عادت کند. انگشت‌ها به این دلیل وسیله خوبی‌ برای این تمرین هستند که در صورت احساس کوچکترین درد یا سوزش می توان آنها را به راحتی‌ خارج کند. بسیاری از خانم‌ها این تمرین را در وان حمام انجام می دهند چرا که آب به صورت یک روان کننده طبیعی‌، به آنها کمک می کند.
در صورت امکان، این تمرین را هر روز انجام دهد. اگر بعضی‌ روزها تعداد انگشت کمتری را - در مقایسه با سایر روزها- توانست وارد کند، ناامید نشود، این کاملا نرمال است. اگر هم دید که نمی تواند انگشت‌ها را به اندازه کافی‌ وارد کند، تمرین انقباض را باز هم انجام بدهد. وقتی‌ عضلات را شل کند می تواند انگشت‌ها را تا عمق بیشتری در واژن وارد کند. تعداد زیادی از مبتلایان به واژینیسم قادر به لمس سطوح خارجی‌ واژن نیستند، به این ترتیب فرو کردن انگشت و ادامه تمرین منتفی می شود. اولین مرحله برای این افراد تمرین لمس سطوح خارجی‌ است. حتی می توانند این کار را با استفاده از بی حس کننده انجام دهند. بعد از مدتی‌ که این مشکل برطرف شد، به تدریج تلاش کنند تا انگشتشان را وارد واژن کنند و به مرور مراحل بالا را اجرا نمایند.
خواهر گرامی؛ یکی از نکات درمانی بسیار مهم که مورد اشاره و تأکید دین نیز هست، آماده سازی عاطفی- جنسی زن توسط شوهر قبل از رابطه جنسی است. این آماده سازی ضمن اینکه از اضطراب و هراس مخرب زن به شدت می‌کاهد، فاصله رسیدن به ارگاسم را در زوجین کاهش می‌دهد.
خواهر ارجمند بهتر است که همسرتان در جریان درمان شما چه توسط راهکارهای ارائه شده و چه توسط روانشناس باشند و از روند درمان آگاه بوده و نظارت داشته باشند.
موفق باشید. منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : جواد ترکاشوند

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من الان ی ماهه عروسی کردم هنوز کاری نکردیم خیلی میترسم دوبار انجام دادیم خیلی دردکرد ولی هنوز پردم پاره نشده مطمئنم توروخداکمکم کنین خیلی ناراحتم شوهرمم از دستم خیلی ناراحته عذاب میکشم هرروز گریه مکنم چیکارکنم کمکممم کنید توروخدا
میهمان
متاسفانه نمیتونم خیلی رابطه ام سرد شده
میهمان
سلام واقعا ممنونم از سایت خوبتون من با خوندن دوتا نکته تو این سایت تونستم بعد از دو ماه با همسرم نزدیکی داشته باشم. یکی اینکه اول چند سری با دست خودت امتحان کنی اونم توی آب (من آینه هم گذاشتم روبروم تا دقیقا ببینم چه اتفاقی می افته) و یکی هم نشستن روی الت تناسلی مرد. چون همه چی دست خودته دیگه از نزدیکی نمیترسی.
میهمان
سلام عزیزان منم مثل شما همین مشکل رو داشتم سه ماهه عروسی کردم و یک ماهه ک عروس شدم..انقدر ترس داشتم ک دهانه رحمم تنگ میشد و رابطه درد اور..اما پیش مشاوره ک رفتم بهم گفت بهترین کار ک ترسم نداشته باشی نشستن اروم اروم روی الت شوهرته و هرجا درد گرفت یکم نفس عمیق بکش و جلو نرو تا اروم شی بعد ادامه بده..البته قبلش روغن زدم ب الت شوهرم...انقدر راحت بود ک فکرشم نمیکردم..مشکلم حل شد و خیلی راضیم توروخدا زندگیتونو با فکر ترس خراب نکنید من خیلی پشیمونم ک زودتر انجامش ندادم..ی خاطره ی شیرین از عروس شدنتون بسازید..راستی تو تاریکی مطلق نباشه زیر نور چراغ خواب نارنجی واقعا ارامش بخشه ممنونم...
میهمان
سلام من همونیم ک میگفتم چهارماهه ازدواج کردم و بعد از داخل شدن سر الت همسرم احساس درد و خشکی میکردم و میگفتم دل شوهرم شکسته و... از همون روز شروع ب معالجه خانگی ک اینجا خونده بودم کردم خیلی خیلی درد داشتم ولی هردفعه ب شوهرم و زندگیم ک فک میکردم امیدمیگرفتم کم کم ک دیدم دردم کم شده پیشنهاد رابطه ب همسرم تو اتاق خواب تاریک دادم همین تاریکی هم اعتماد ب نفسمو بیشتر کرد ایندفعه دردم کمترشده بود و حالا مشکلم برطرف شده و شوهرم بیشتر از قبل عاشقمه!!بچه ها قوی باشین با این مشکل بجنگین بخاطر زندگی مشترکتون سخته ولی باور داشته باشین ک میتونین✌✌✌
میهمان
سلام..دوستان عزیز منم این مشکل رو داشتم ۱سال درگیرش بودم و گریه میکردم و هزارتا دکتر هم رفتم و از قرصو ژلو بی حسی همه چی استفاده کردم اما فایده نداش خیلی افسرده شده بودم منم پاهام قفل میشد و میترسیدم..شوهرم خ صبوری کرد ...تا اینکه تونستم خودم این مشکل و حل کنم..فقط خودتون میتونین حلش کنین فقط باید خونسرد باشین و اروم..و شوهرتون خیلی اروم و کم کم انجام بده فقط کم کم...مطمئن باشید ک مشکلتون حل میشه من اصلا باورم نمیشد..حتی فک میکردم ک هیچوقت خوب نمیشم و همش تو این سایتا دنبال راه چاره بودم ..توکلتون ب خدا باشه مطمئن باشید ک شما هم میتونین.‌اصلا دردی نداره فقط این ذهن شماس ک باعث دردتون میشه..موفق باشین
میهمان
من بعد از ۸ سال درمان شدم . با پزشکی متعد دلسوز مراحل درمانمو طی کردم تقریبا یکسال طول کشید . من همیشه میگفتم اگه من موفق بشم به این مشکل غلبه کنم قطعا بقیه میتونن و الان تونستم و موفق شدم پس همه دوستان عزیزم هم میتونن موفق بشن. آرزوی موفقیت دارم برای همه هم دردهای خودم و آرزو میکنم شادی نصیبتون بشه و مشکلتون حل بشه
میهمان
قابل درمانه فقط باید صبور باشین . تکنیک های خاصی لازمه تا همه چی حل بشه
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
** درج سوال به وسیله ربات تلگرام پرسمان : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من تقریبا ۴ماهه که عروسی کردم شوهرم همون هفته های اول به سختی پرده رو ورداش ولی باد از اون رابطه نداشیم الانم اول ک وارد میشه درد ندارم ولی کمی ک جلوتر میره حس خشکی میکنم و سوزش از داخل!! شوهرم میگه دلش شکسته هردو تو عذابیم چیکارکنم
میهمان
۴ ساله با زنم ازدواج کردم کارمون نشد که نشد پرده را دو سال پیش به زور برداشتم ولی دیگه هیچ شدیم خواهر برادر یعنی دوست دختر و دوست پسرا بیشتر با هم زن و شوهرند تا ما.فحش میدم میزنم زنم را و خودم را داغونم با همه خانواده زنم قطع رابطه کردم.زنم هم میگه منم ناراختم ولی من بیشتر از او دنبال کارم هستم زنم هم و غمش شده خواهر و برادراش منم شدم خود ارضاء.گفتم خدایا ازدواج میکنم تا گناه نکنم دیگه.ولی قسمت این بود کهدیگه هیچ...ددارم کارای طلاق زنم را انجام میدم .هم خودم راحت هم اون./
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
۶ ساله که عروسی کردم ازترس زیادمن حتی یک بارنزدیکی نداشتم سال اول عمل کردم پرده رابرداشتم دکترها روانشناس زیادی رفتم ۴ سال که گذشت رفتم بچه کاشتم الان یه پسردوساله بسیارزیبادارم اما زندگی ام رانابود کردم شوهرم هرروز مرا میزند حتی بچه را میزند دچار مشکل روانی شده دکتر نمیرودامسال از من متفرشده سالهای اول عاشقم بود ولی الان فقط بامشت ولگد بامن حرف میزندهیچ کمکی دیگربه درمان من نمیکند.قرص خواب میخوردهمه کارهای زندگی بردوش من است مانندکلفتش هستم هروز میگوید طلاقم میدهد وپسر عزیزم را از من میگیردخدایاکمکم کن
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من پنج ماهه عروسی کردم وهمون شب زفاف پردم پاره شد دیگه تا حالا نزدیکی نداشتم دکترزنان رفتم بهم واژینال داد استفاده میکنم ولی میترسم ازآلت همسرم که وارد واژنم بشه از واژینالم به سختی استفاده میکنم دیواره خارجی واژنم درد میگیره من باید چیکارکنم میترسم از نزدیکی باهمسرم
میهمان
خدا خیرتون بده. حداقل وقتی می فهمم یه عده دیگه م مشکل منو دارن خیالم یه مقدار راحت میشه و ترسم کمتر و اعتماد به نفس ازبین رفته م بیشتر میشه. بسیار ممنون
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
من حدود۵ماههازدواج کردم شب زفاف گذاشتم خیلی تنگه واژنم اصلانمیره داخل چیکارکنم خسته شدم میخوام بمیرم
میهمان
برای افزایش اطمینان و اعتماد به نفس میتوانید از پماد لیدوکایین ۲درصد استفاده کنید و در موضع ورودی واژن بمالید این کارو ۲۰تا ۴۰دقیقه قبل شروع زفاف انجام بدید..
۲-قطعا اطمینان داشته باشید درد زیادی وجود نداره بخدا که ترس و نگرانی آن صدهزار بار بدتره..همه ما بدتر ازین دردو در سردرد و دندانپزشکی و جراحی های جورواجور دیدیم...ترس فقط شمارو از لذت بردن دور میکنه و بیشتر درد ایجاد میکنه ...پاهای منقبض شده و ماهیچه های گرفته ورود را سخت میکنه از خدا آرامش بخاهید و یقین داشته باشید درد خیلی کمی درصورت آمادگی در انتظار شماست...توروخدا شما مثل من ۱روز خودتون رو زجر ندید و با توکل بخدا اقدام کنید
۳-ژل لوبریکانت برای لزج کردن آلت مرد و زن فراموش نشود
۴-توصیه شخصی خودم دوش آب گرم با شریک زندگیان است که هم شمارو از نظر جنسی آماده و هم از نظر روحی ریلکس میشوید و ماهیچهها هم شل میشوند.شوهر من واقعا ازین توصیه خوشش اومده بود و مدام بهم تکرار میکرد که این دفعه پاهاتو جمع نمیکردی و بهم کمک کردی حتما دوش گرفتن موثر بوده..
۴-قرار نیست اتفاق وحشتناکی بیفته اینکار هیچ زشتی و نگرانی نداره سعی کنید در دوران عقد به بدن هم شناخت پیدا کنید تا بعد عروسی نخاهید دو شبه راه چند ماهه رو برید و از شوهرتان برای لخت شدن هم خجالت بکشید..من خودم در دوران عقد بجز دخول با شوهرم عشق بازی داشتم چون محرم هم هستید و اینکار هم به بعد عروسی کمک میکنه و هم در دوران عقد محبت میاره..در عقد زمان کافی برای شناخت بدن هم و فهمیدن نقاط حساس بدن پیدا میکنید و این بعد عروسی برای شروع زفاف کمک دهندست..بازم تکرار میکنم خود من ترس ازز شب زفاف داشتم و دختری با تفکر سنتی و بدون ارتباطات غیر متعارف و باب شده امروزی بودم پس حال همه شما تازه عروس های نجیب رو خوب میفهمم و خودمو الزام کردم این هارو براتون بگم شاید روزهای پر استرس شماهم مثه من تموم شه و لذت به خونتون بیاد
در پناه حق باشید...
میهمان
سلام.من دو هفته پیش ازدواج کردم .چون مراسم عروسی تا ۳ شب طول کشید منو شوهرم اون شب رو خابیدیم و تصمیم گرفتیم انجام زفاف را برای روزهای بعد که سرحالیم بگذاریم .ولیکن در روزهای بعد تا ۱۰روز هر زمانی که تصمیم شروع اینکارو گرفتیم بخاطر ترس عجیب من پاهام منقبض میشد و جلوی حرکت بیشتر رو از شوهرم میگرفت.روزهای خیلی سخت و بدی شده بود نارضایتی و نگرانی آرامش رو از من و شوهر صبورم گرفته بود.تا اینکه من تصمیم گرفتم به این ترس غلبه کنم بخاطر شیفت کاری شوهرم اشتراک برنامه ما دونفر خیلی کم بود پس من از سرکار خودم مرخصی گرفتم و شب قبل به شوهرم گفتم ما حتما میهایم فردا انجامش بدیم و هرچقدر من ترسیدم تو مراعات نکن چون این نگرانی و اضطراب بیشتر منو ازار میده..قبل از زفاف حتما باهم دوش آب گرم بگیرید و به معاشقه طولانی بپردازید..مدام توی ذهنتون این رو تکرار کنید که هرچی بیشتر بترسید درد بیشتر و لذت کمتری دارید و این حسو به شریک زندگیتون منتق میکنید و نکته فوق العاده جالبش اینجاست که درد آن در صورت امادگی جسمی و روحی بیشتر از درد امپول یا سردرد نیست و همه ما درد های بیشتر اینو تحمل کردیم.۹۰ درصد درد ما از ترسه و من خودمتو شبای پیش که موفق نمیشدم صدبرابر بیشتر درد میکشیدم هم جسمی و هم عذاب وجدان و نگرانی روحی بعدش..خلاصه اینکه ۱۰ روز عذاب دیدم و نگرانی کشیدم برای دردی که ساخته ترس و نگرانیم بود..بخدا توکل کنید و به این نگرانی برای همیشه پایان بدید.از شوهرتان بخواهید مراعات شمارو دفعات اول بکنه ولی بدونید اون خیلی دوس داره که پایان ده دوشیزگی شما باشه و با اعتماد بهش هم روح و هم جسمتون رو در اختیارش بزارید
میهمان
سلام دوستان منم این مشکلو داشتم و بسیار رنج میبردم. علت ترس و سوزش فقط به خاطر انقباض ماهیچه های رحم که ناخودآگاه به علت ترس از مقاربت صورت میگیره که دخول رو مشکل و دردناک میکنه تا یه روش خوب یاد گرفتم. با نشستن زن بر روی آلت مرد چون انقباضی صورت نمیگیره هیچ درد و سوزشی نداره و دخول راحت امکان پذیر میشه حتما امتحان کنید
میهمان
تو زندگیم سردی ب وجود اومده خیلی ناامیدم
میهمان
به لینک های زیر مراجعه کنید و پاسخ های مربوطه را مشاهده نمایید :
اولین آمیزش جنسی با همسر
ترس از ازاله پرده بکارت
ترس از رابطه جنسی
میهمان
سلام برای درد شب زفاف چی کار کنم
میهمان
زفاف اصلا درد ندارد حتی لذتبخش است و کلی حال میکنید
میهمان
سلام. من مدت ۳ سال و ۸ ماه مشکل ترس از نزدیکی(واژینیسموس) داشتم و زندگیم داغون بود و هیچ امیدی نداشتم تا اینکه چله صلوات برای حضرت عباس (ع) و چله معروف زیارت عاشورا آیت الله حق شناس رو گرفتم و در همون حین با یه سایت آشنا شدم که انجمن واژینیسموس داشت. که با تدبیر مدیر سایت و درمانیاران همه به هم کمک میکنن و مشکل واژینیسموسشون حل میشه. لازم نیست جایی هم برین تو خونه فقط تمریناتو انجام بدین. تواینترنت سرچ بزنین پیدا می کنید. اینحا اسم سایت رو نمیذارن چون تبلیغه. تا الان ۲۱۹ نفر درمان شدن من ۲۰۹ امین نفر بودم که مشکلم حل شد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
اکثر دوستان گفتن سری اول مشکل نزدیکی داشتن اما من بعد از حدود ۲سال با این مشکل مواجه شدم به دکتر مراجعه کردم و گفتم با انقباض غیر ارادی ناحیه واژن هستم اونم گفت از لحاظ ذهنی میترسی
وهر چقدر تلاش میکنم مثل قبل نمیتونیم نزدیکی داشته باشیم الان ۲سال از این موضوع میگذره
لطفا راهنماییم کنید
ممنونم
میهمان
با سلام وتشکر از مطالبتون
منم دو ساله که ازدواج کردم ولی به خاطر ترس زیاد نتونستم با شوهرم رابطه داشته باشم تا اینکه رفتم پرده بکارتم رو دکتر زنان خودش برداشت تا نزدیکیم راحت بشه ولی بازم میترسم چون وقتی شوهرم التش رو درون واژن میزاره اونجور که میگن خود به خود لیز میخوره میره برای من نمیره درد میکنه از هر جور روان کننده و بی حس کننده ای هم استفاده کردم ولی نرفت دکتر گفت به خاطر ترس و استرس ولی حل نشده مشکلم خواهش میکنم راهنماییم کنید زندگی زناشویم در خطر
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من حدودا یکسال و ۲ماه که ازدواج کردم ولی هنوز به علت ترس خیلی شدید از اولین دخول موفق به انجام این کار نشدیم خیلی میترسم زندگیم خراب شه تورو خدا کمکم کنین همه روز و شبم درمورد فکرکردن به این مشکل میگذره
میهمان
من شش مله ازدواج کردم,سه ماهه کهل پرده بکارتم زده شد, ولی تو این سه ماه به دلیل درد شدید نتونستم درد شدید رو تحنل کنم تا اینکه روزی اتفاقی نظرات کلرشناسی ومخاطبان این سایتو خوندم و عزممو جذب کردم بر ترسم غلبه کنم و تمرین شل کردن عضله که مانندجلوگیی از ادرار و دفع ادرار رو تمرین کردم, ابتدا به همسرم پیشنهاد دادم دوباره تست کند واقعا معجزه شده بود اینکه اول گفتم اصلا درد نداره واژن مکانی هست که خدا واسه دخول افریده,و همچنین تمرین بالا, بالاخره موفق شدم شوهرمو به خواستش برسونم خداروشکر میکتم و برای همتون دعا میکنم, چون ابن امر مهمیه یاده ازش نگذرین, چه خوبه که شوهرهای شما هم مث شوهر من, انسان هستن و درک بالایی دارن,همبنجا از همسرم تشکر میکنم به خاطر صبر زیادش,خدایا ممنونتم.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال در همین سایت : http://moshavereh.porsemani.ir/soal
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : http://www.porseman.org/q/newq.aspx
** درج سوال به وسیله ایمیل : info@porseman.org
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من حدود ۱۰ ماهه ازدواج کردم دخول تا حد ختنه گاه انجام میشه بعد درد داره تحملش سخته چیکار کنم
میهمان
ممنون از روش شما من هم این مشکل را دارم چون دخول به سختی انجام میشود و درد دارم و استرس من روی شوهرم هم تاثیر میگذارد و او هم منصرف میشود . این تمرین را خودم چند باز انجام دادم و از استرسم کم شد فکر میکردم شاید کار درستی نباشه ولی میخوام ادامه بدم تا بهتر شه
ولی نگرانی من اینه که شوهرم نسبت به این عمل داره دل سرد میشه و استرس اون گویا بیشتره
میهمان
سلام من ترس از نزدیکی دارم ...دیگه خسته شدم از این وضعیت..نمیدونم جکار کنم...هر کسی این مشکل رودارهمیفهمه من چی میگم..این فقط از نظر فکریه.. ترس در ذهن
میهمان
سلام من دو ماهه ازدواج کردم اماموفق به دخول نشدیم. میترسم. چند بارم نزدیکی داشتم اما پایین واژنم پاره میشه و خون میاد به همراه درد شدید چکارکنم؟ شوهرم گفته دیگه هیچوقت سکس نمیخواد ازم، خیلی ناراحتم راهنماییم کنین لطفا
میهمان
سلام
من۴ساله ازدواج کردم همه راهها حتی روانشناس روهم امتحان کردم متاسفانه نشدحالا دکترزنان میگه پرده من ارتجاعی بوده وپاره شده باکمی دخول امادخول کامل صورت نگرفته یه کم که آلت رفت داخل درد من ازلوله رحمی شروع میشه وخودمومنقبض میکنم وآلت تاآخرنمیره همسرم وخودم خسته وعصبی شدیم لطفا راهنمایی کنید
ممنون
میهمان
اصلا به خودتون تلقین نکنین که درد داره
این شاید دیدگاه شما باشه
من دوماه عقد کردم ما رسم داریم هفته اول عقد عروس داماد میفرستن مشهد تا با هم راحت باشن
مابع ددوهفته از عقد رفتیم من چون پسرخاله دخترخاله بودیم خیلی خجالت میکشیدم ولی اینقدر به هم علاقه داشتیم که شب دوم تو مشهد باهم نزدیکی داشتیم کمی درد داشت ولی ترس نداشت اگه آقا بتونه خوب خانوم رو آماده کنه هیچ ترسی باقی نمیمونه
ما اینقد بهمون خوش گذشت که مشهد سه روزه رو ۵ روز موندیم
ولی وقتی تومدیم از کمر درد و حالت های من مامانم سریع فهمید که کار رو تموم کردیم
کلی تبریک گفت و منم خجالت کشیدم
ولی سعی کنید خودتون رو طرز فکرتون کار کنید اصلا ترس و درد خاصی نداره
ما الان ۶ ماهه عقدیم هر وقت فرصت خوب پیدا کنیم باهم هستیم
البته از حق نگذریم دوتا خانواده موقعیت برامون جور میکنن

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.