واژینیسم (آمیزش دردناک) ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۲۳۹۱۹۳ بازدید

خواهر محترم؛ خوشحالیم که با جوانی در ارتباطیم که به مسائل ضروری زندگی زناشوئی خود اهمیت می‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوی، روانی و مادی آشیانه خود از هیچ تلاشی فروگذار نیست. قدر اعتمادتان را می‌دانیم و در ادامه به پاسخ شما خواهیم پرداخت.
در مورد مشکل شما دو احتمال وجود مشکل عضوی و روانی داده می‌شود که هر دو با کمی تلاش و پیگیری قابل رفع است. اکنون کمی در مورد واژینیسم (آمیزش دردناک) با شما سخن می‌گوییم.

خواهر محترم؛ خوشحالیم که با جوانی در ارتباطیم که به مسائل ضروری زندگی زناشوئی خود اهمیت می‌دهد و در جهت ارتقاء سطح سلامت معنوی، روانی و مادی آشیانه خود از هیچ تلاشی فروگذار نیست. قدر اعتمادتان را می‌دانیم و در ادامه به پاسخ شما خواهیم پرداخت.
در مورد مشکل شما دو احتمال وجود مشکل عضوی و روانی داده می‌شود که هر دو با کمی تلاش و پیگیری قابل رفع است. اکنون کمی در مورد واژینیسم (آمیزش دردناک) با شما سخن می‌گوییم.
انقباض غیرارادی مهبل یا واژینیسم عبارت است از انقباض عضلات اطراف مهبل (ثلث خارجی واژن). این واکنش کاملا غیرارادی و غیر قابل کنترل بوده و مانع از دخول آلت تناسلی مرد و نزدیکی و حتی ورود هر جسم خارجی حتی انگشت به مهبل می شود. هر گونه تلاش برای دخول موجب دردهای شدید می شود. زنان مبتلا به واژینیسم ممکن است به صورت خود آگاه مایل به سکس و نزدیکی باشند ولی ناخود آگاه مایلند مانع از ورود آلت تناسلی مرد به داخل بدنشان شوند.

انواع واژینیسم :
اولیه: که هر گونه دخول برای اولین بار را غیرممکن می سازد.
ثانویه: که پس از دوران طولانی روابط جنسی بدون درد و معمولاً بعد از یک تجربه ناخوشایند جسمی یا روانی ایجاد می شود. واژینیسم همراه با عدم خونریزی ماهیانه نشانه‌ای است بر مهبل بسیار تنگ که در صورت تشخیص صحیح، به آسانی قابل درمان است.

علل :
واژینیسم (هرچند اغلب علت روانی دارد) می تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلی، عدم لزجی مهبل، پرده بکارت بسیار ضخیم در دهانه مهبل، زایمان، رادیوتراپی به عنوان درمان سرطان دهانه رحم، فقدان آموزش جنسی، آموزش جنسی سختگیرانه، ترس شدید یا شرم از روابط جنسی، کثیف انگاشتن روابط جنسی. در برخی موارد درد یا پیش بینی درد در اولین آمیزش (ممکن است این پیش بینی صرفا توهمی بوده یا توسط دیگران ایجاد شده باشد) سبب واژینیسم می‌شود. در برخی موارد نیز واژینیسم بازتاب نامطلوب بودن روابط است.

عواقب :
دردهای مهبلی در حین دخول یا تلاش برای دخول نه تنها مانع هر گونه دخول می‌شود بلکه منجر به دور باطلی می گردد که از ترس از درد و انقباض غیرارادی شروع و به درد شدید و عدم دخول ختم می‌شود. واژینیسم در زنان ایجاد احساس عدم اعتماد به نفس، ناتوانی، غیر طبیعی بودن، و سرزنش خود می کند. واژینیسم عواقب سنگینی بر تعادل زندگی جنسی و عاطفی زوجین دارد و نیز به علت عدم تحمل دخول هر نوع جسم خارجی آزمایش های پزشکی مربوط به بیماریهای جنسی را ناممکن می کند. واژینیسم در بسیاری از فرهنگها تابو (نکوهش شده) محسوب می شود. در حالی که در صورت تشخیص به موقع، درمان آن در بیماران مشتاق به بهبودی امکان پذیر است.

درمان :
آزمایش پزشکی (با حضور نزد متخصص زنان) به منظور تشخیص هر گونه ناهنجاری یا بیماری جسمی ضروری است. روند درمان واژینیسم یا واژینیسموس با پیچیدگی‌‌های خاص خود رو به رو است. از طرفی‌، پروسه درمان نیازمند تصحیح باورهای غلطی است که طی‌ سالیان دراز در ناخودآگاه شخص شکل گرفته و از طرف دیگر، شخص می‌بایست با انجام تمرینات فیزیکی‌ مداوم، با اسپاسم (انقباض) عضلات مبارزه کند. بهترین راه برای پاک کردن باورهای غلط، بالا بردن آگاهی خود درباره مسائل جنسی و پرهیز از خود سانسوری است. یک عامل مهم و بازدارنده درمان، اضطراب است. پیش بینی‌ درد در هنگام نزدیکی‌ منجر به اضطراب می شود، اضطراب حاصل شده نیز تمرکز و آرامش مورد نیاز برای غلبه بر اسپاسم عضلات را از بین برده و در نتیجه، شخص به دلیل انقباض عضلات، دچار درد و سوزش غیر قابل تحمل می شود. یکی‌ از مواردی که باعث کاهش اضطراب در زمان نزدیکی‌ می شود، تنفس صحیح است که تاثیر چشمگیری بر بازگشتن آرامش به شخص دارد.
مراجعه به روانشناس مجرب و متدین، بالا بردن آگاهی‌ جنسی‌، غلبه بر اضطراب و انجام تمرینات زیر میتوانند منجر به درمان کامل شوند.
دو تمرین در جهت درمان :
۱- تمرین مداوم انبساط و انقباض مهبل (Kegel exercises) : عضلاتی که زن باید منقبض کند، همان عضلاتی هستند که در هنگام ادرار کردن، انقباض آنها باعث قطع ادرار می شود. باید عضلات برای چند ثانیه منقبض و سپس رها یا شل شوند. دفعات اول می توان این کار را در هنگام دفع ادرار انجام داد تا این اطمینان ایجاد شود که عضلات درستی را منقبض می‌کند نه سایر عضلات شکمی را؛ بعد از اینکه از درست انجام دادن تمرین مطمئن شد، دیگر آن را در دستشویی انجام ندهد. این تمرین را هر بار که در طول روز یادش آمد انجام دهد، هر بار ۲۰ انقباض. فراموش نکند که بعد از هر بار انقباض، عضلات را برای چند ثانیه شل نماید.
۲- بعد از چند روز که تمرین انبساط و انقباض‌ را مرتبا انجام داد، تلاش کند که یک انگشت خود را وارد واژن کند. در ابتدا ممکن است این کار باعث سوزش بشود، اما ناامید نشود، با تمرین مداوم، میتواند این کار را انجام دهد. به مرور زمان تلاش کند دو انگشت و سپس سه انگشت را وارد واژن کند. برای این تمرین ناخن‌هایش را بگیرد و از ژل مناسب روان کننده (lubricant) استفاده کند. انگشت‌ها باید تا عمق ۵ الی‌ ۶ سانتیمتر وارد واژن شوند. همچنین سعی‌ کند انگشت‌ها را برای مدتی مثلا ۳۰ دقیقه در واژن نگاه دارد ، به این ترتیب عضلات واژن ورزیده خواهند شد.
نکته بسیار مهم :
دقت کنید این عمل نباید به مرحله تحریک جنسی برسد که خودارضایی، گناه بوده و تبعات معنوی، جسمی و روانی زیادی خواهد داشت. اگر زن احتمال بروز این مشکل را می‌دهد می‌تواند از همسرش در این تمرین کمک بگیرد تا اگر به تحریک جنسی انجامید، گناه محسوب نشود.
به چند دلیل، مناسب است زن این تمرین را انجام دهد :
میتواند انقباض و انبساط عضلات را دور انگشت‌ها حس کند و مطمئن شود که عضلات درستی‌ را منقبض و منبسط می‌کند. همچنین با این تمرین میتواند به وجود جسمی‌ خارجی‌ در واژن عادت کند. انگشت‌ها به این دلیل وسیله خوبی‌ برای این تمرین هستند که در صورت احساس کوچکترین درد یا سوزش می توان آنها را به راحتی‌ خارج کند. بسیاری از خانم‌ها این تمرین را در وان حمام انجام می دهند چرا که آب به صورت یک روان کننده طبیعی‌، به آنها کمک می کند.
در صورت امکان، این تمرین را هر روز انجام دهد. اگر بعضی‌ روزها تعداد انگشت کمتری را - در مقایسه با سایر روزها- توانست وارد کند، ناامید نشود، این کاملا نرمال است. اگر هم دید که نمی تواند انگشت‌ها را به اندازه کافی‌ وارد کند، تمرین انقباض را باز هم انجام بدهد. وقتی‌ عضلات را شل کند می تواند انگشت‌ها را تا عمق بیشتری در واژن وارد کند. تعداد زیادی از مبتلایان به واژینیسم قادر به لمس سطوح خارجی‌ واژن نیستند، به این ترتیب فرو کردن انگشت و ادامه تمرین منتفی می شود. اولین مرحله برای این افراد تمرین لمس سطوح خارجی‌ است. حتی می توانند این کار را با استفاده از بی حس کننده انجام دهند. بعد از مدتی‌ که این مشکل برطرف شد، به تدریج تلاش کنند تا انگشتشان را وارد واژن کنند و به مرور مراحل بالا را اجرا نمایند.
خواهر گرامی؛ یکی از نکات درمانی بسیار مهم که مورد اشاره و تأکید دین نیز هست، آماده سازی عاطفی- جنسی زن توسط شوهر قبل از رابطه جنسی است. این آماده سازی ضمن اینکه از اضطراب و هراس مخرب زن به شدت می‌کاهد، فاصله رسیدن به ارگاسم را در زوجین کاهش می‌دهد.
خواهر ارجمند بهتر است که همسرتان در جریان درمان شما چه توسط راهکارهای ارائه شده و چه توسط روانشناس باشند و از روند درمان آگاه بوده و نظارت داشته باشند.
موفق باشید. منتظر مکاتبات بعدی شما هستیم.

نویسنده : جواد ترکاشوند

نظرات

میهمان
سلام من وقتی میخام با همسرم سکی کنم واژنم درد میگیره آخه آلت شوهرم بزرگه و واژن منم تنگه
پرسمان
سلام علیکم، برای رفع مشکل شما می توانید از ژل ها و لوسیون های زناشویی و بی حس کننده مثل زایلو ژل (لیدوکایین ۲ درصد) استفاده کنید. استفاده از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت است که از ترکیبات آب ساخته شده و چربی ندارد برای برقراری روابط زناشویی همسران بسیار مناسب است.
البته اگر درد شدید باشد و خود به خود برطرف نشود طبیعتاً باید علت آن شناسایی و رفع گردد. هرگز نباید با تجویز خودسرانه و با استفاده از اسپری و یا ژل بی حس کننده بر مشکل بیفزایید.
میهمان
من الان ۱۲ساله ازدواج کردم ولی موفق به نزدیکی با همسرم نشدم همسرم نزدیک میشه تپش قلب می گیرم ولی همسرم همچنان بهم توجه علاقه ۱۲ساله پیش رو داره فقط نمی خواد من درد بکشم
پرسمان
سلام علیکم، سلام علیکم، حتماً شنیده اید که می گویند: «تنها دردی که درمان ندارد، مرگ است» بقیه درد و رنج های دنیا حتی اگر به ظاهر سخت و دشوار باشد درمان پذیر بوده و در طبیعت درمانی برای آن یافت می شود؛ بنابراین اگر شما دچار مشکل واژینیسموس (Vaginismus) شده اید طبیعتاً باید در پی درمان باشید و از راهکارهای متعددی که برای این منظور وجود دارد استفاده کنید تا مشکل تان حل گردد و زندگی زناشویی تان به حالت طبیعی برگردد. خوشبختانه امروزه برای چنین مشکلی درمان های متعددی وجود دارد. هیچ گونه تعللی در این زمینه از شما و همسرتان پذیرفتنی نیست.
میهمان
سلام من یه ساله ازدواج کردم شب رفاف انجام دادم اونم با.زورکتک الانم میتونم سرش میره اماخیلی درددارم خیلی دکترم رفتم فایدنداشته توروقران کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، این که گفته اید یک سال است درد دارید و ... میتواند دو علت داشته باشد
۱. حالتی به نام واژینیسم یا انقباض ناخواسته واژن که البته از شما فرم خفیف آن است
۲. عدم معاشقه و تحریک جنسی از سوی همسرتان قبل از دخول
توصیه های زیر را بگویید شوهرتان انجام دهند و بعد از انجام آنها دخول کنند اگر بهتر نشدید به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید
- حتما ۲۰ دقیقه به طور کامل قبل از دخول آلت در واژن با روشهای زیر با شما بازی و معاشقه کند
-بوسیدن لبها، گردن، پستانها بخصوص نوک انها، خود فرج و باسنها و داخل رانها
-مالش ظریف و آرام باسنها ، رانها و سینه ها
- مالش ظریف کلیتوریس که در بالای فرج قرار دارد که حدود ۹۰ درصد تحریک زن از این طریق است
- مکیدن لبها و نوک پستان های شما خیلی آرام و ظریف
- پس از این که شوهرتان ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شما بازی کرد برود سراخ داخل کردن آلت در واژن به صورت زیر
ابتدا سر آلت را آهسته داخل کند و ۳ دقیقه ثابت نگه دارد و هیچ حرکتی نداشته باشد بعد آن را دراورد و ۳ دقیقه با شما بازی کند
در مرتبه دوم نصف الت را آهسته داخل کند و ۳ دقیقه ثابت نگه دارد و هیچ حرکتی نداشته باشد بعد آن را دراورد و ۳ دقیقه با شما بازی کند
در مرتبه سوم تمام آلت را آهسته داخل کند و ۳ دقیقه ثابت نگه دارد و هیچ حرکتی نداشته باشد بعد آن را دراورد و ۳ دقیقه با شما بازی کند
در مرحله چهارم اگر واژن شما نرم شد آهسته دخول کند تا انزال صورت گیرد. کلا کلید حل مشکل شما به دست شوهرتان است . خیلی باید با مهربانی و نرمش و نوازش و مالش و بدون عجله با شما عشق بازی کند و هنگامی که شما کاملا خیس شدید و آماده پذیرش آلت او شدید با شما جماع کند.
علت اصلی مشکل شما همان ترس شب اول و کتک خوردن و ... است. شوهرتان باید دخول آلت را در پایان عشق بازی با شما قرار دهد نه این که از همان اول سراغ این کار برود.
میهمان
سلام من در شرف ازدواج هستم از رابطه جنسی میترسم ،، میترسم نامزدم از شکل ظاهری واژنم خوشش نیاد و سرد بشه ازم خیلی میترسم که از بدنم خوشش نیاد چون رنگ واژنم تیره هست چکارکنم خیلی ناراحتم
پرسمان
سلام علیکم، می توانید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید . ظاهرا راههایی برای زیباسازی اندام تناسلی وجود دارد. شاید برای روشن سازی واژن هم کاری قابل انجام وجود داشته باشد.
میهمان
سلام من ۱ ماهه عروسی کردم هر شب سکس میکنیم من معدم بزرگ شده یعنی باردارم میترسم از خونه برم بیرون به خاطر کرونا دیشب که سکس میکردیم الت شوهرم به یک چیزی داخل بدن من خورد این یعنی چی
پرسمان
سلام علیکم، اگر شما و همسرتان از وسایل مطمئن جلوگیری از بارداری و حاملگی استفاده نمی کنید، احتمال بارداری با تحقق شرایط آن وجود دارد؛ اگر هم باردار شوید این گونه نیست که در یکی دو ماه علایم و نشانگان آن ظاهر شود و مثلاً شکم تان بالا بیاید.
به هر حال، برای بررسی موضوع بهتر است با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.
میهمان
سلام من ونامزدم وقتی میخوایم سکس انجام بدیم من خیلی درد دارم خیلی زیاد .وقتی وارد میشه انگار ب چیزی برخورد میکنه دلیلش چیه؟
پرسمان
سلام علیکم، این مسئله به هیج وجه طبیعی نیست و نیاز به بررسی دارد؛ به همین خاطر این مسئله را بهتر است ابتدا با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و علت را از وی جویا شوید. سونوگرافی هم می تواند در بررسی مسئله شما را یاری کند. اگر علل جسمی منتفی باشد، آنگاه می توانید برای بررسی علل روانی به درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌ها مراجعه کنید.
میهمان
سلام من دکتر روانشناس بالینی و نوروساینس هستم یک مراجع داشتم که همسش بخاط بزگ بودن غیر استاندارد و خیلی بزرگ گهم از نظر محیط و هم از نظر طول میباشد هر بار برای سکس خانمشان دچار درد شدید و پارگی واژن و خونریزی میشود و دکتر جز عمل جراحی نظر ندادند که علاوه بر گفتن احتمال از دست دادن عمل سکس را به ایشان گفتند وگفتند خطرناک هست و الان از شل کننده واژن استفاده میکنند که حداقل درد ندارد ولی خونریزی و پارگی دارد و در اخر خانم مجبور به خود ارضایی میشودایشان ۲۳ سال ازدواج کرده
میخواستم بدانم ایا راه حلی برای ایشان وجود دارد که خانمش پارگی واژن و خونریزی نداشته باشد"؟ زیرا ۲۳ سال با این وضع زندگی کردند و مجبورند دو ماه یکبار انجام دهند تا قسمت پارگی بهتر شود
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام؛ به طور کلی دردناک بودن رابطه جنسی ممکن است به دلیل انقباضات غیرارادی مهبل باشد. این مشکل بعضی مواقع به‌ علّت عدم آموزش رفتار صحیح جنسی یا عدم آمادگی جهت نزدیکی اتفاق می‌افتد.یکی از دیگر دلایل شایع درد هنگام آمیزش برای زنان« خشکی واژن» است. اگر خانم به هر دلیل آمادگی دخول را نداشته باشد، این عمل می تواند بسیار دردناک باشد. توجّه داشته باشید که در اکثر موارد خشکی واژن به دلیل نداشتن پیش نوازی کافی از سوی شوهر است، یعنی خانم این فرصت را پیدا نکرده که از نظر جسمی به محرّک های جنسی پاسخ دهد و محیط واژن به اندازه کافی لغزنده نیست. گاهی انقباض شدید ماهیچه های کناره دیواره واژن هم باعث احساس درد می شود. دلیل سفتی و سختی دیواره-ها معمولاً از اضطراب، نگرانی، ترس، واهمه و فشار روانی به زن به خاطر احتمالاً توقعات نامناسب و بیجای مرد از او در امور سکسی و .... ناشی می شود. یعنی مشکل یک عامل روانی دارد. تصور بزرگی آلت جنسی مرد و نبود جای کافی برای آن، نگرانی از توانایی خود در کام بخشی به همسر و ... نیز از جمله مورادی هستند که در این زمینه باید بدان توجه نمود. در این زمینه معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم. ماساژ قبل از دخول وقتی کاملا آماده شد و نیاز به رابطه داشت، حتماً درد کمتری را متوجه می شود. پس برای دخول یا باید با رعایت مقدمات دخول مثل معاشقه و دست ورزی نقاط حساس زن توسط مرد آمادگی جنسی زن به دست آید و مجرا ازخشکی به در آید و مرطوب شود و سپس دخول انجام گیرد و یا برای دخول مجرای ورودی (مهبل) را با پماد بهداشتی چرب کرده تا به راحتی دخول انجام گیرد و خشکی مجرا از بین برود.موفق باشید
میهمان
سلام من دوسال هست که ازدواج کردم وقتی که دارم با همسرم سکس میکنم احساس درد شدیدی میکنم شب اول عروسیمون انقدر درد داشتم که از درد بیهوش شدم دو روز تو بیمارستان بودم هر موقع هم همسرم میخواد دخول انجام بده کل بدنم قفل میشه واحساس میکنم که رحمم داره پاره میشه به دکتر مراجعه کردم گفت رحم شما کوچیکه و آلت تناسلی همسر شماهم بزرگ هست چیکار باید بکنم که هنگام دخول درد کمتری داشته باشم.
پرسمان
سلام علیکم، خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع بوده و آمادگی پذیرش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به راحتی دارد؛ البته برخی نوعروسان به خاطر خواندن و یا شنیدن داستان سرایی های غیرواقعی و اغراق آمیز از روابط جنسی خشن و نامهربانانه، تجاوزات جنسی، کیفیت پاره شدن پرده بکارت در و و خون ریزی همراه آن، طول و ضخامت آلت تناسلی مردان و چیزهای دیگر دچار ترس و اضطراب شوند و این آمیزش جنسی را مختل می کند.
برای رفع مشکل توصیه می شود، قبل از اقدام به نزدیکی و آمیزش جنسی با طولانی کردن معاشقه قبل از برقراری روابط زناشویی و در کنار آن استفاده از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت، لوسیون های زناشویی و حتی ژل و اسپری های بی حس کننده همچون لیدوکایین ۲درصد خودتان را برای آمیزش و نزدیکی واژینال آماده کنید.
همچنین می توانید از شوهرتان بخواهید با فرو بردن یکی دو تا از انگشتان دستش در داخل مهبل و واژن تان ترس و اضطراب شما را برطرف نماید.
میهمان
سلام من وقتی سر الت شوهرم به واژنم میخوره دردم میگیره چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، در ابتدا توصیه می شود برای برقراری روابط زناشویی از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت استفاده شود، در صورت احساس درد و سوزش شدید بهتر است رابطه را متوقف نمایید و برای بررسی مشکل از درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه کمک بگیرید.
میهمان
سلام منم دوساله ازدواج کردم همش درد دارم وقتی شوهرم بهم نزدیک میشه میترسم تمام بدنم میلرزه رفتم دکتر پردمو برداشتم الانم اندازه دوتا انگشت وارد میشه ولی وقتی شوهرم التشو داخل میکته دردشدیدی دارم دلم بچه میخاد خیلی ناراحتم نمیدونم چیکار کنم ولی شوهرم به رو خودش نمیاره میگه اشکال تداره مشکلمون حل میشه بهم روحیه میده ولی خودم خیلی ناراحتم😒
پرسمان
سلام علیکم، به احتمال زیاد شما دچار مشکل واژینیسموس شده اید و نشانگان آن در شما مشهود است، این مشکل یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان درمانی و مشاوره و به کارگیری برخی راهکارها به راحتی درمان پذیر است و جای نگرانی نیست؛ بنابراین بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
سلام خسته نباشید من ۱۵روزه ازدواج کردم ولی موفق به شب زفافم نشدم یعنی پرده ام زده نشد چون درد شدیدو ترس دارم حتی با معاشقه طولانی وقتی دخول داریم سوزشو دردشروع میشه و حسم میره حتی با ژل لیدوکایین و ژل دردش خوب نشد میترسم واسه اینده خودم
پرسمان
سلام علیکم، اگر مشکل فقط در نوع پرده بکارت تان می باشد در این فرض دکتر متخصص زنان و زایمان و نیز یک جراح عمومی می تواند بدون درد پرده بکارت را بردارد و آمیزش جنسی را برای شما و همسرتان تسهیل نماید.
میهمان
سلام من ۷ماهه ازدواج کردم ولی میترسم رابطه داشته بلشم چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، مشکل واژینیسموس یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان درمانی و مشاوره و به کارگیری برخی راهکارها به راحتی درمان پذیر است و جای نگرانی نیست. البته از آنجا که ممکن است واژینیسموس مانع جدی برای مقاربت و آمیزش جنسی گردد و مشکلاتی را برای شما و روابط بین همسران ایجاد کند، بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
سلام من حدود دو سال بود که نامزد بودم و یک سال عقد. تو این دوران نامزدی و عقد هیج دخولی نداشتیم. تقریبا میشه گفت همه کار میکردیم بجز دخول. الان۷ماهه که ازدواج کردم پنج ماه بعد از عروسیم موفق پرده ام زده شد. اما بعد از ان دیگه نتونستم رابطه داشته باشم. ترس زیادی دارم. جوری ک وقتی همسرم سر التش را به واژنم میزند خودم رو جمه میکنم دیگه نمیدونم چکار کنم خسته شدم شوهرم گنا داره دلم میخواد خوشحالش کنم تو رو خدا کمکم کنید چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، مشکل واژینیسموس یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان درمانی و مشاوره و به کارگیری برخی راهکارها به راحتی درمان پذیر است و جای نگرانی نیست. البته از آنجا که ممکن است واژینیسموس مانع جدی برای مقاربت و آمیزش جنسی گردد و مشکلاتی را برای شما و روابط بین همسران ایجاد کند، بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
۷ماهه که ازدواج کردم ولی هنوز رابطه ای ندارم چه کنم لطفا مرا راهنمایی کنین
پرسمان
سلام علیکم، اگر زن و شوهری باهم ازدواج کنند و زندگی مشترک خود را آغاز نمایند این انتظار وجود دارد که بعد از عروسی همسران با یکدیگر نزدیکی و آمیزش جنسی نمایند. هر گونه اخلال در این روند بسیار قابل تأمل بوده، بلکه نوعی فاجعه است. فوراً باید مشکل بررسی و راهکارهایی برای حل مشکل اتخاذ گردد.
به هر حال، بهترین کمکی که شما می توانید به حل مشکل تان بکنید، حضور در مراکز مشاوره ای و خدمات روانشناختی معتبر و طرح مشکل گفتگو با مشاوران و روانشناسان باتجربه است تا آنها مسائل و مشکلات شما را از نزدیک بررسی کنند و ببینند علت مسئله چیست و متناسب با آن راهکار خدمت تان ارائه دهند. برای بررسی همة جوانب و درمان نهایی، بهتر است به مراکز مشاوره ای و خدمات روانشناختی معتبر مراجعه کنید و مشکل خویش را حضوراً با سکس تراپیست ها و درمانگران اختلالات جنسی در میان بگذارید و از آنها برای رفع مشکل استمداد بطلبید و راهکارهای تخصصی تر را از آنها دریافت کنید.
میهمان
من ۵ ساله ازدواج کردم هنوز باکره هستم هر وقت بهش فکر میکنم تمام بدنم میلرزه شوهرمم بخاطر عشقی که بهم داره اصلا منو تحت فشار نمیذاره ولی ای کاش بذاره ... دارم روانی میشم الانم که نظراتو میخونم دارم گریه میکنم .خیلی خستم ازین وضعیت
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام، پرسشگر گرامی، چرا اجازه می دهید مشکلی که با یک مراجعه به متخصص براحتی حل می شود تبدیل به یک چنین معضل بزرگی در زندگیتان شود، لطفا در اسرع وقت به یک سکچوال تراپ در مراکز مشاوره مراجعه کنید تا ایشان در یک مصاحبه ی حضوری با شما ریشه ی مشکل را یافته و با راهکارهای درمانی و در صورت لزوم داروهای خاص به این مشکل جانفرسا پایان دهد.
میهمان
من ۱ سال ازدواج کردم اویل از رابطه میترسیدم ولی جدیدا باکمک روانشناس اجازه میدم دقیقا ۴ دفعه رابطه داشتیم همراه خونریزی والان اندازه ی انگشت فرو میره ولی انگار با مانعی برخورد میکنه چیکار کنم کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، به احتمال زیاد شما دچار مشکل واژینیسموس (Vaginismus) شده اید که در این فرض می توانید با مراجعۀ حضوری به مراکز مشاوره ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با درمانگران جنسی و سکس تراپیست های باتجربه اقدامات لازم را جهت درمان انجام دهید. اگر احساس می کنید مانعی برای آمیزش وجود دارد دکتر متخصص زنان و زایمان و نیز یک جراح عمومی می تواند مانع را از بین ببرد.
میهمان
سلام من و همسرم ۴سال بود که عقد بودیم خیلی دوران خوب بودی امیزش داشتیم ولی نه داخل دخول الان یک سال عروسی کردیم نتونستم از شدت درد نزدیکی داشته باشم الانم خیلی کمتر شده رابطمون ، الان نمیدونم واقعا باید چه کار کنم خیلی ناراحت همسرم هست لطفا راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، به طور کلی دردناک بودن رابطه جنسی می‌تواند بیش از یک علّت داشته باشد و گاه ممکن است علل روانی را نیز شامل شود. دردناک بودن رابطه جنسی نیز ممکن است به دلیل انقباضات غیرارادی مهبل باشد. این مشکل در زنان جوان و بی‌تجربه در امور جنسی شایع‌تر است و بعضی مواقع به‌ علّت عدم آموزش رفتار صحیح جنسی یا عدم آمادگی جهت نزدیکی اتفاق می‌افتد. یکی از دیگر دلایل شایع درد هنگام آمیزش برای زنان« خشکی واژن» است. گاهی انقباض شدید ماهیچه های کناره دیواره واژن هم باعث احساس درد می شود. دلیل سفتی و سختی دیواره ها معمولاً از اضطراب، نگرانی، ترس، واهمه و فشار روانی به زن به خاطر احتمالاً توقعات نامناسب و بیجای مرد از او در امور سکسی و .... ناشی می شود. یعنی مشکل یک عامل روانی دارد. تصور بزرگی آلت جنسی مرد و نبود جای کافی برای آن، نگرانی از توانایی خود در کام بخشی به همسر و ... نیز از جمله مورادی هستند که در این زمینه باید بدان توجه نمود.
بهترین راه برای پاک کردن باورهای غلط، بالا بردن آگاهی خود درباره مسائل جنسی و پرهیز از خود سانسوری است. یک عامل مهم و بازدارنده درمان، اضطراب است. پیش بینی‌ درد در هنگام نزدیکی‌ منجر به اضطراب میشود، اضطراب حاصل شده نیز، تمرکز و آرامش مورد نیاز برای غلبه بر اسپاسم عضلات را از بین برده و در نتیجه، شخص به دلیل انقباض عضلات، دچار درد و سوزش غیر قابل تحمل می شود. یکی‌ از مواردی که باعث کاهش اضطراب در زمان نزدیکی‌ می شود، تنفس صحیح است که تاثیر چشم گیری بر بازگشتن آرامش به شخص دارد. مراجعه به روانشناس مجرب و متدین، بالا بردن آگاهی‌ جنسی‌، غلبه بر اضطراب می توانند منجر به درمان کامل شوند.
میهمان
من چن روز از عروسیم نمیگذره اصلا هم از راطبه نمیترسم فقط مشکلی ک خست اینکه ک الت تناسلی همسرم وارد میشه ولی احساس میکنم به یه چی سخت برخورد میکنه خونریزی هم بعد هر راطبه دارم نمیدونم علت چیست
پرسمان
سلام علیکم، این مسئله طبیعی نیست و نیاز به بررسی و علت یابی دارد؛ بنابراین بهتر است موضوع را با پزشک متخصص زنان و زایمان در میان بگذارید و علت را از وی جویا شوید.
میهمان
سلام من دوهفته ازدواج کردم شب اول به چه بدبختی ترس بکارتم زدخیلی دردکرددکترگفت یه تیکه مونده ازش نوع بکارتم حلقویه الان دوهفته ازترس نمیزارم هی میگم دفه بعدبازنمیزارم همه میگن بایدمعاشقه کنی حس بگیرت مامعاشقه طولانی داریم حس هم میگیرم اماتامیره دخول کنه زله ترک میشم ازترس حسم میپره اصلانرفته تومیترسم دوهفتس حالم بده استرس دارم عصابم ناراحته فکرمبکنم هیچ وقت نمیتونم میگم ژل لیدوکایین ولوبریکانتم میزنم ولی ترس عجیبی دارم یدفه حسم میپره خشک میشم کمکم کنید
پرسمان
سلام علیکم، خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع بوده و آمادگی پذیرش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به راحتی دارد؛ البته برخی نوعروسان به خاطر خواندن و یا شنیدن داستان سرایی های غیرواقعی و اغراق آمیز از روابط جنسی خشن و نامهربانانه، تجاوزات جنسی، کیفیت پاره شدن پرده بکارت در و و خون ریزی همراه آن، طول و ضخامت آلت تناسلی مردان و چیزهای دیگر دچار ترس و اضطراب شوند و این آمیزش جنسی را مختل می کند.
برای رفع مشکل توصیه می شود، قبل از اقدام به نزدیکی و آمیزش جنسی با طولانی کردن معاشقه قبل از برقراری روابط زناشویی و در کنار آن استفاده از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت، لوسیون های زناشویی و حتی ژل و اسپری های بی حس کننده همچون لیدوکایین ۲درصد خودتان را برای آمیزش و نزدیکی واژینال آماده کنید.
همچنین می توانید از همسرتان بخواهید با فرو بردن یکی دو تا از انگشتانش در داخل مهبل و واژن تان ترس و اضطراب شما را برطرف نماید.
در نهایت، اگر مشکل تان برطرف نشد، آنگاه بهتر است با درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌ها در این زمینه مشورت کنید تا برای رفع مشکل چاره ای اندیشیده شود.
میهمان
سلام من الان ۸ساله ازدواج کردم و ۱ بچه ۵ ساله دارم مشکلم اینه که همسرم تمایلی به همبستر شدن نداره و میگه من پرده بکارتم پاره نشده احتمال داره بخاطر همین باشه اخه زایمانشم طبیعی نبوده هم خودش از این سرد مزاجی خسته شده هم من ما شده هر ۲ماه یک بار همبستر شدیم حتی شده ۹ ما همبستر نشدیم لطفا کسی اطلاعات داره در اختیارم بزار ممنون میشم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، رضایت مندی جنسی یکی از مولفه های مهم رضایت مندی زناشویی است، لذا باید هر چه زودتر برای درمان این مشکل اقدام کنید، سرباز زدن همسر شما از رابطه جنسی می تواند علل مختلف جسمی و روحی – روانی داشته باشد، که بررسی مشکل و یافتن ریشه ی اصلی آن، متوقف بر پرسش و پاسخهایی از ایشان است، لذا برای خروج از مشکل یا باید به یک سکچوال تراپیست مراجعه فرمایید یا باید تاریچه ی کاملی از خود و همسرتان برای ما ارسال دارید که ما با بررسی آن به ریشه ی مشکل پی ببریم و راهکارهای عینی برای فائق آمدن به مشکل تقدیم داریم.
موضوع دیگر اینکه شما می توانید برای غنی سازی روابط جنسی با همسر خود از روش های زیر استفاده کنید:
۱- در صورتی که امکان آن هست بهترین اقدام این است همسرتان به یک سکچوال تراپ زن مراجعه نماید و مشکل را با وی درمیان گذارد تا سکچوال تراپ با بررسی مشکل راهکارهای دارویی و غیر دارویی برای خروج از مشکل ارائه دهد.
۲- استفاده از راهکارهای تقویتی که شامل غذاها و داروهای گیاهی و شیمیایی می شود، که غذاها و داروهای گیاهی تقویت نیروی جنسی در کتاب دانشنامه پزشکی آیت الله ری شهری آمده است، و داروهای شیمایی مثل ویگرای زنان که در داروخانه ها عرض می شود و کرمی است که داخل فرج مالیده می شود و علاوه بر تسهیل دخول، قوه جنسی زن را نیز تقویت می کند.
۳- استفاده از تکنیکهای عمل جنسی مثل نوازش کردن، بازی کردن با نقاط حساس زن(نوک پستانها، زیر بغل، بوسیدن وی از لب و گونه، و ملاعبه و معاشقه ی قبل از دخول است و پس نوازی که شامل نوازش زن بعد از عمل جنسی و انزال مرد و ارگاسم زن صورت می گیرد و برای او بسیار خوشایند است و آمادگی او را برای پذیرش پیشنهاد عمل جنسی در رروزهای دیگر را بالا می برد. در روایات ما آمده که مثل خروس اقدام به عمل جنسی نکنید(دفعه ای و ناگهانی) بلکه انرا با مقدمات و موخرات انجام دهید. مستحب است که مرد انزال خود را عقب بیاندازد تا زن نیز به لذت وافی برسد.
موضوع دیگر اینکه گاهی چون زن به ارگاسم نمی رسد به تدریج از عمل جنسی سرخورده می شود، « زن و شوهر با کسب مهارت باید بدانند که چگونه می توانند به ارگاسم مطلوب برسند. که در این میان مردان وظیفه سنگین تری دارند و بایستی با کسب مهارت در به ارگاسم رسیدن و لذت جنسی به همسرشان کمک کنند و همچنین همسر نسبت به شوهر این وظیفه را انجام دهد.ارگاسم در مردان صرفاً با تحریکات بدنی و تماس ایجاد می شود. در حالیکه این پدیده در خانم ها بسیار پیچیده تر بوده و تا حد بسیار زیادی به شرایط روحی و ارتباط عاطفی طرفین بستگی دارد.
به ارگاسم نرسیدن زنان می تواند به دلیل بی علاقگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت به روش نادرست باشد» البته برای خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت الزاماً به ارگاسم برسد اما لازم است که حداقل از هر دو سه بار یک بار این حالت را تجربه کنند.
دکتر موحدی در کتاب دانستنی های زناشویی ص۱۹۵ می نویسد:« تحریک جنسی زن قبل از دخول، امر لازمی است. همه زنان، نقطه تحریک جنسی ویژه ای دارد. یکی از نوازش ملایم سینه ها خوشش می آید، دیگری از آغوش و تنگ در بغل گرفتن . لمس اعضای تناسلی (فرج ومهبل) نیز در برخی دیگر محرک عمل است .هر مردی باید نقاط شهوی ویژه زن خود را یافته، قبل از دخول به نوازش آنها بپردازد. برخی اعمال و تماس زود گذر دهانی تناسلی مثل بوسه اندام های آمیزشی یکدیگر نیز طبیعی به حساب می آید. برخی زنها از عوامل روانی بیشتر از ملامسه و تحریکات فیزیکی لذت می برند. بیان جملات عشقی و تعریف از زیبایی واظهار علاقه بیش از حد سبب آمادگی جنسی برخی از ایشان می شود».
میهمان
سلام من یه ماه که عمل زیبایی کردم بخیه داخل واژنم جذب نشده شوهرم میخواد نزدیکی داشته باشه آلان من باید چیکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، اینکه شما در این شرایط مجاز به آمیزش جنسی هستید یا نه؛ طبیعتاً باید این موضوع را از پزشک معالج تان جویا شوید.
اگر شما فعلاً مجاز به آمیزش جنسی نیستید، می توانید با همسرتان معاشقه بدون دخول داشته باشید و با لمس نقاط حساس بدن تان توسط یکدیگر به ارضای جنسی برسد. اگر کسی توسط دست یا بدن همسرش باعث رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای خود گردد، در این فرض دچار خودارضایی حرام نشده است، بلکه این کار نوعی خودارضایی و استمنای حلال است که در برخی موارد که امکان مقاربت جنسی همسران به هر دلیلی وجود ندارد و همسران از لحاظ تمایلات جنسی شدیداً در مضیقه و فشار هستند گاهی توصیه می شود.
میهمان
من در رابطی جنسی با شوهرم ارضا نمیشم.
پرسمان
سلام علیکم، معمولاً در روابط زناشویی همسران، رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) یکی از علائم انجام موفقیت آمیز آمیزش جنسی و ارضاء جنسی آنان است، اما این را بدانید که رسیدن به اوج لذت جنسی و ارگاسم، که علامت آن انزال در زن و مرد است، مقداری در زنان و مردان متفاوت است به این صورت که علائم تشخیص آن در مردان واضح و روشن می باشد، ولی در زنان همیشه این گونه نیست و معمولاً یک فرایند زمان بر می باشد و از فرآیند پیچیده تری نسبت به مردان برخوردار است، ضمن اینکه علائم آن کاملاً مشخص و روشن نیست. البته گاهی به ارگاسم نرسیدن خانم ها و ارضا نشدن آنها می تواند به دلایل دیگری مثل: بی علاقگی، خستگی، اضطراب و شرایط روحی نامناسب و مقاربت (نزدیکی) به روش نادرست باشد و به علاوه برای بعضی خانم ها این الزام وجود ندارد که با هر مقاربت و دخول الزاماً به حالت ارگاسم برسند. اگرچه زنان برخلاف مردان این توانایی را دارند که در یک رابطه جنسی، چندین ارگاسم را تجربه کنند، اما معمولاً مردان بسیار زودتر از زنان به این مرحله می رسند. مدت زمان رسیدن به اوج لذت جنسی و ارضای کامل جنسی در مردان بین چند ثانیه تا چند دقیقه متغیر است، اما در زنان این مدت بین چند دقیقه تا سی دقیقه می باشد.
البته توجه داشته باشید که بنابر گفته برخی روانشناسان، ۳۰ درصد زنان هرگز نمی توانند ارگاسم واقعی را تجربه کنند و به نهایت و آخرین مرحله اوج لذت جنسی دست پیدا کنند، البته این بدان معنا نیست که آنان هرگز نمی توانند از رابطه جنسی، لذت کافی را ببرند؛ بلکه لذت می برند ولی بدون تجربه ارگاسم و این نمی تواند خللی جدی به زندگی جنسی آنان وارد کند.
میهمان
شش ماه ازدواج کردم به دلیل ترس از دخول هنوز دخترم و همسرم دچار پیچیدگى بیضه شد و بیضه راستشو از دست داد الان میخوام به ترسم غلبه کنم و به خاطر اینکه همسرم دچار مشکل نشه زفاف رو انجام بدم برام دعا کنین
میهمان
سلام به نظر من معاشقه ممتد وهمه جانبه وتوامان وطولانی در حمام وبستر خواب راه حل این معضل است وبرکیفیت رابطه هم بشدت می افزاید
میهمان
برای حل مشکل اولین دخول میتونید از پوزیشن لب تخت استفاده کنید راستش من خودم ۹ ماه از ازدواجم میگذشت و هنوز دختر بودم شوهرم ناراحت بود و عصبی خودمم نا امید بودم رفتم پیش یه ماما بهم گفت پردت ضخیمه و باید با جراحی برداشته بشه،شوهرمم با این کار مخالف بود بعد رفتم پیش یکی دیگه اون گفت واژینیسموسی،شوهرمم از اوناس که با دکتر رفتن مخالفه و خودش میخاست اینکارو علاوه بر درد شدید من انجام بده خلاصه خیلی نا امید بودم و شرایط بدی داشتم تا اینکه یه دکتر زنان بهم معرفی کردن که خیلی معروف بود پیش خودم گفتم این یه دکترم میرم برا آخرین بار ببینم چی میشه،با دلی شکسته و غصه دار رفتم پیشش منو که معاینه کردن گفتن که تو واژینیسموس نیستی،گفتم مطمئنید؟گفتن بله اگه واژینیسموس بودی اصلا نمیزاشتی معاینت کنم،بعد گفتم پس پردم ضخیمه گفتن نه فقط پردت کمی داخله و باید دخولت عمیق باشه و از پوزیشن لب تخت استفاده کن(مثل وقتی که روی تخت برای معاینه میریم دکتر زنان) و شوهرت روبروت باشه روی زمین..و اولش با انگشت باز کنه و بعد با آلت ...خلاصه ما اینو اومدیم انجام دادیم بازم درد داشتم ولی نه به شدت قبل و کارمون انجام شد،هنوزم بعد از دو ماه درد دارم و هنوز با همون پوزیشن انجام میدیم ولی از این خوشحالم که بلاخره انجام شد و دیگه سرزنش نمیشنوم،این حرفارو زدم که بگم خیلیا شاید مثل من پوزیشن اشتباهی انجام میدن و راهشو بلد نیستن،اگه مثلا دیدین تو یه حالت درد دارین سریع حالتتون رو عوض کنید از قرص آرام بخش و گلاب استفاده کنید که آروم بشید اول،به شوهرتون بگید اول با انگشتی که ناخنشو گرفته و داخل دستکش هست راهشو باز کنه بعد با دو تا انگشت بعدم با آلت بعد جایی که حس کردین دردتون داره زیاد میشه همونجا نگه داره و یکم نفس بکشید تا جفتتون آروم بشید باور کنید هیچ کس مثل خودتون نمیتونه کمکتون کنه،شوهرتونم خودتون راهنمایی کنید چون مردها جایی نیست که برن یاد بگیرن،من از اون روز نذر کردم تجربمو برم تو همه ی سایتا بگم شاید یه نفر مثل خودمو بهش کمک کردم،در پناه حق
میهمان
من یک ماه ازدواج کردم و به خاطر ترس نمی تونم نزدیکی کنم خواهش می کنم راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، از ارتباط و حُسن اعتماد شما با «مجموعه پرسمان» صمیمانه تشکر می‌کنیم. اساساً خالق آفرینش، زن و مرد و همة موجودات را به گونه‌ای خلق نموده است که برای ارتباط جنسی نه تنها مشکلی نداشته باشند؛ بلکه از این رهگذر بهترین و بیشترین لذت را ببرند و همین مسئله انگیزه آنان را برای تداوم نسل و تحمل مشکلات افزایش دهد. اگر از ارتباط جنسی همسران در ازدواج می‌ترسید ممکن است به خاطر خواندن و یا شنیدن داستان‌سرایی‌های غیرواقعی و اغراق‌آمیز از روابط جنسی خشن و نامهربانانه، تجاوزات جنسی، کیفیت پاره شدن پرده بکارت و خون‌ریزی همراه آن، طول و ضخامت آلت تناسلی مردان و چیزهای دیگر باشد؛ در حالی که روابط جنسی همسران آنگونه که فکر می‌کنید، ترس‌آور نیست و آنچه شنیده‌اید به هیچ وجه واقعیت ندارد. ضمن اینکه طرف مقابل‌تان که همسر شماست مثل خود شما انسان است. مطمئن باشید هرگز برخورد خشنی با شما نخواهد داشت. خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع است و آمادگی پذیرش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به‌راحتی دارد؛ بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. بسیار جای تعجب است که بسیاری از دخترانی که از روابط جنسی همسران ترس و واهمه دارند از زایمان که به مراتب سخت‌تر و دردناک‌تر است ترس و هراس آنچنانی ندارند.
البته می‌توانید از همسرتان بخواهید که در هنگام آمیزش با لطافت و آرامش با شما رابطة جنسی برقرار کند. خودتان نیز می‌توانید قبل از رابطة جنسی، مهبل و واژن‌تان را با ژل‌های مرطوب‌کننده برای رابطه جنسی آماده کنید تا رابطة جنسی مطلوبی باهمسرتان برقرار کنید. همچنین می توانید از کرم های بی حس کننده همچون کرم لیدوکائین استفاده کنید تا دردتان کاهش یابد.
از آموزه‌های دینی به دست می‌آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می‌شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن انجام دهد به یکی از سنت‌های پیامبران (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) عمل کرده است. شاید سوءاستفاده بسیاری از آدمیان از این رفتار سبب ترس و واهمه شما از این گونه روابط شده است. به هر حال، اگر چنین ترسی دارید باید تفکر خود را اصلاح کنید. این مشکل اگر اصلاح نشود، احتمال وجود اختلالات جنسی در شما همچون مشکل واژینیسموس (Vaginismus) تقویت می‌شود که در این فرض می‌توانید با مراجعه حضوری به مراکز مشاوره‌ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با درمانگران جنسی و سکس‌تراپیست‌های باتجربه اقدامات لازم را جهت درمان انجام دهید.
مشکل واژینیسموس یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می‌رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان‌پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان‌درمانی و مشاوره و به‌کارگیری برخی راهکارها به‌راحتی درمان‌پذیر است و جای نگرانی نیست. البته از آنجا که ممکن است واژینیسموس مانع جدی برای مقاربت و آمیزش جنسی گردد و مشکلاتی را برای شما و روابط بین همسران ایجاد کند، بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی در پی درمان باشید.
اگر در شهر تهران سکونت دارید یا می‌توانید به آن سفر کنید، می‌توانید به برخی از متخصصان باتجربه در زمینه درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌ها مراجعه کنید.
آدرس و شماره تلفن سکس‌تراپیست‌های مشهور:
۱. دکتر فریدون مهرابی، تلفن: ۸۸۷۸۶۵۴۵ ـ ۰۲۱
۲. دکتر رسول روشن چسلی(تهران، خ ستارخان، اول خ پاتریس لومومبا، پلاک۵، مرکز مشاوره تخصصی وارش)، تلفن: ۰۹۱۰۴۵۰۸۶۷۳-۰۲۱۶۶۵۷۳۳۸۷
۳. دکتر محمدعلی بشارت (تهران، بزرگراه دکتر چمران، خ جلال آل احمد، روبروی کوی نصر، خ نسیم دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی)، تلفن: ۸۸۲۸۱۵۱۵
۴. خانم دکتر راحله امانی (استاد دانشگاه شهید بهشتی) ، تلفن: ۸۸۶۸۴۹۵۸
۵. دکتر سید کاظم فروتن، (تهران، میدان فلسطین، خیابان ایتالیا، جنب بیمارستان شهید مصطفی خمینی، کلینیک سلامت خانواده)، تلفن و دورنگار: ۸۸۹۷۴۹۲۵-۸۸۹۸۵۹۱۸
۶. دکتر مهرداد افتخار، تلفن: ۸۸۷۴۴۵۳۸
همواره موفق و کامروا باشید.
میهمان
سلام من الان دیگه دوسال تقریبن عروسی کردم مشکل ترس از دخول دارم راهنمایم کنن
پرسمان
سلام علیکم، مشکل واژینیسموس یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می‌رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان‌پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان‌درمانی و مشاوره و به‌کارگیری برخی راهکارها به‌راحتی درمان‌پذیر است و جای نگرانی نیست. البته از آنجا که ممکن است واژینیسموس مانع جدی برای مقاربت و آمیزش جنسی گردد و مشکلاتی را برای شما و روابط بین همسران ایجاد کند، بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
من تازه میخوام ازدواج کنم اماازسکس زناشویی ودخول وآلت تناسلی مرددرداخل واژن زن شدیدمیترسم توروخداراهنمایی ام کنین
میهمان
من سه ساله ازدواج کردم ، اما رابطه کامل رو هنوزم که هنوزه نداریم ، خیلی دلم شکسته ، از خدا انقدر ناراحتم که منو تو این شرایط قرار داد ، بخدا منم دوست ندارم گناه کنم ، هنوز بعد ۵ سال آشنایی با همسرم مثل روز اول دوستش دارم ، و دوست ندارم بهش خیانت کنم ، وگرنه میرفتم یکی رو صیغه میکردم ، اما وجدانم اجازه نمیده ، با کلی سختی و روابط سطحی و نه چندان عمیق و اجباری بچه دار شدیم ، اما همسرم هنوز دختره ، از وقتی بچم به دنیا اومده رابطمون نصف شده ، البته رابطه که نمیشه اسمش رو گذاشت ، بیشتر مثل معاشقه دوران نامزدیه ، هنوز مثل دوران مجردی گاهی تو خواب یه اتفاقایی برام می افته ، شبها قبل خواب و صبح که بیدار میشم ذهنم درگیر رابطه جنسی ، من تنها کاری که میکنم و خیلی هم ازش ناراحتم دیدن عکس و فیلم پورنه ، البته خود ارضایی ندارم ، نمیدونم چکار کنم ، دارم از حسرت ذره ذره آب میشم ، هر زن و شوهری میبینم ذهنم میره سمت رابطه جنسیشون و پیش خودم میگم خوشبحالشون ، اینا با هم رابطه کامل دارن ، بخدا قسم ، به قرآن قسم دروغ نمیگم ، چیزایی که نوشتم عین واقعیته ، دوست ندارم کسی فکر کنه دارم دروغ میگم
پرسمان
سلام علیکم، پرسشگر گرامی بیان نکردید که برای درمان مشکل همسرتان چه کارهایی را انجام دادید. علت عدم انجام رابطه کامل همسرتان و به نوعی ترس از آمیزش در همسرتان چیست. همانطور که در مقاله بیان شد واژینیسم می‌تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلی، عدم لزجی مهبل، پرده بکارت بسیار ضخیم در دهانه مهبل، زایمان، رادیوتراپی به عنوان درمان سرطان دهانه رحم، فقدان آموزش جنسی، آموزش جنسی سختگیرانه، ترس شدید یا شرم از روابط جنسی، کثیف انگاشتن روابط جنسی. در برخی موارد درد یا پیش بینی درد در اولین آمیزش سبب واژینیسم می‌شود. در برخی موارد نیز واژینیسم بازتاب نامطلوب بودن روابط است. پس همسر شما باید به پزشک مراجعه کند و علتش مشخص شود.
در مورد ترس همسرتان از رابطه زناشویی باید عرض نمایم که این ترس ممکن است ریشه های مختلفی داشته باشد که به تناسب هر یک، راهکاری خاص داده می شود، گاهی با همکاری شوهر از حساسیت زدایی نظام مند برای کاهش تدریجی ترس از مقاربت استفاده می شود، گاهی از دخالت دارویی برای کاهش اضطراب شخص در شروع عمل جنسی استفاده می شود. گاهی که ترس از مقاربت مربوط به مشکلاتی است که در دوران کودکی برای دختر ایجاد شده، لذا رواندرمانگران در اینگونه موارد از تکنیک دی بریفینگ و یا ای ام دی آر برای حل مشکل استفاده می کنند. لذا برای اجتناب از آسیب بیشتر روابط زناشویی و کاهش رضایت مندی زناشویی به شما توصیه می نمایم که هرچه زودتر با یک سکچوال تراپیست ترجیحا زن در این مورد مشورت نمایید و به طور کامل پیگیر درمان همسرتان باشید. موفق باشید.
میهمان
سلام من ۲۰ وشوهرم ۲۵ سالشه . شب زفاف پرده ب من پاره نشد ولی خیلی درد داشتم شوهرمم منو هی اروم میکرد درحال حاضر من۳ سالکه ازدواج کردم سال اول خیلی خیلی درد شوزش داشتم وبه زور تحمل میکردم که شوهرم ناراحت نشه ولی وقتی به دکتر مراجعه کردم راهایی را پیشنهاد کرد ومن اون راه هارو رفتم وموفق شدم ودردم خیلی کم شده الانم هم هرشب باشوهرم یک سکس خیلی عالی داریم درحال حاضر الانم ۱ماهه که باردارم
میهمان
سلام دوستان من پنج سال که ازدواج کردم ویه دخترهم دارم ازبس می‌ترسیدم سزارین کردم. حالاهم ازنزدیکی کردن میترسم شوهرم هم منوبه حال خودم ول کرده اصلآ رابطه ازم نمیخواد چون میدونه که من ازبس درد دارم اونم لذت نمیبره ازامروزمیخوام تمرین کنم تا بتونم یه رابطه بدون دردداشته باشم شما روبه خدا واسم دعا کنید که بتونم.
میهمان
سلام من یکسال متاهلم ولی هنوز نمیدونم بکارتم چیشد رابطه برقرار نمیکنم خیلی میترسم زیر گریه میزنم پاهام خود به خود جمع میشه دست من نیست دلم میخواد شوهرم خوشحال کنم ولی خودشون اونجوری میشن خیلی ناراحتم یکسال گذشت من کاری نکردم جامعه پر دختره میترسم زندگیم خراب بشه توروخدا کمکم کنید انگشت شوهرم وارد واژنم میشه ها ولی الت حتی سر التشم نمیره چون من خودمو جمع میکنم ریزه میزه هم هستم میترسم
پرسمان
سلام علیکم، مشکل واژینیسموس یکی از مشکلات شایع در زندگی جنسی زنان به شمار می رود، اما خوشبختانه این مشکل درمان پذیر است و راه علاج دارد، خصوصاً اگر علل جسمی آن منتفی باشد، علل روانی با روان درمانی و مشاوره و به کارگیری برخی راهکارها به راحتی درمان پذیر است و جای نگرانی نیست. البته از آنجا که ممکن است واژینیسموس مانع جدی برای مقاربت و آمیزش جنسی گردد و مشکلاتی را برای شما و روابط بین همسران ایجاد کند، بهتر است با مراجعه به مراکز درمانی و گفتکو با مشاوران، روانشناسان، درمانگران اختلالات جنسی و سکس تراپیست های باتجربه در پی درمان باشید. هر گونه تعلل و اهمالکاری در این جریان پذیرفتنی نیست.
میهمان
باسلام از سایت خوبتون .منم همین مشکل رودارم.دوماهه ازدواج کردم.دخول کامل صورت نمیگیره واقعا خسته شدم چکنم
پرسمان
سلام علیکم، خوشبختانه مهبل و واژن زنان قابل اتساع بوده و آمادگی پذیرش هر نوع آلتی با هر طول و ضخامتی را به راحتی دارد؛ البته برخی نوعروسان به خاطر خواندن و یا شنیدن داستان سرایی های غیرواقعی و اغراق آمیز از روابط جنسی خشن و نامهربانانه، تجاوزات جنسی، کیفیت پاره شدن پرده بکارت در و و خون ریزی همراه آن، طول و ضخامت آلت تناسلی مردان و چیزهای دیگر دچار ترس و اضطراب شوند و این آمیزش جنسی را مختل می کند.
برای رفع مشکل توصیه می شود، قبل از اقدام به نزدیکی و آمیزش جنسی با طولانی کردن معاشقه قبل از برقراری روابط زناشویی و در کنار آن استفاده از ژل های مرطوب کننده، لیزکننده همچون ژل لیبروکانت، لوسیون های زناشویی و حتی ژل و اسپری های بی حس کننده همچون لیدوکایین ۲درصد خودتان را برای آمیزش و نزدیکی واژینال آماده کنید.
همچنین می توانید از همسرتان بخواهید با فرو بردن یکی دو تا از انگشتانش در داخل مهبل و واژن تان ترس و اضطراب شما را برطرف نماید.
در نهایت، اگر مشکل تان برطرف نشد، آنگاه بهتر است با درمانگران اختلالات جنسی و سکس‌تراپیست‌ها در این زمینه مشورت کنید تا برای رفع مشکل چاره ای اندیشیده شود.
میهمان
سلام.من یکسال ونیمه که عقدم.ازشب زفاف ترس زیادی داشتم جوریکه ازازدواج میترسیدم ولی کتابای زیادی خوندم وبا کسیکه واقعا دیدم بهم آرامش میده ازدواج کردم بعدازیکسال بکارتمو زد.واقعا دردش فقط ۵ثانیه بود وبعدش فقط لذت بود.ازینکه اینقدرمیترسیدم واقعا خندم گرفته بودولی تونستم با مطالعه خودمو درمان کنم.البته یه جایی خوندم که زنانی که ترس ازرابطه دارند میتونن با کمک همسرشون از آلت مصنوعی استفاده کنند یعنی خودخانم آلت مصنوعی را به درون واژن خودش بکنه وبعدازچند بار که اینکار راکرد حالا یا جلوی همسرش یا بدون حضور همسرش باعث میشه که ترسش بریزه .ومیبینید که بعدازینکار هیچ ترسی ندارید.امتحان کنید که نتیجش فوق العاده عالیه.موفق باشید.
میهمان
سلامخسته نباشید
میهمان
من خیلی بدبختم اصلا داخلش نمیره الان سه ماهه عروسی کردم سه چهار بار بزور خواست ترتیبم رو بده اما نشد یه شب یه چاقو برداشت افتاد بجونم میخواست با چاقو راهش رو باز کنه لبه های بدنم خونریزی شدیدی پیدا کرد رفتم بیمارستان سه روز بستری بودم روز آخر دست به خوکشی زدم اما موفق نشدم رگم رو زدم اما پرستارا متوجه شدن نمیدونم چیکار کنم شوهرم یه بار دستم رو شکست اگه مرگ موش دارید برام بفرستین تا راحت بشم
پرسمان
سلام علیکم، با سلام، برای حل هر مشکلی باید از راهکار مخصوص خود استفاده کنید و خوردن مرگ موش هرگز نمی تواند بعنوان یک راهکار عاقلانه و درست مطرح باشد.
واژینیسم اولیه(دخول برای اولین بار) می تواند علل گوناگون داشته باشد از جمله : عفونت مهبلی، عدم لزجی مهبل، پرده بکارت بسیار ضخیم، فقدان معلومات جنسی، آموزش جنسی سختگیرانه، ترس شدید یا شرم از روابط جنسی، کثیف انگاشتن روابط جنسی. در برخی موارد درد یا پیش بینی درد در اولین آمیزش (ممکن است این پیش بینی صرفا توهمی بوده یا توسط دیگران ایجاد شده باشد) سبب واژینیسم می‌شود. لذا لازم است برای تشخیص علت و تجویز راهکار مناسب برای برون رفت از مشکل به یک سکچوال تراپ خانم مراجعه فرمایید.
میهمان
من دوساله ازدواج کردم موفق نشدم رابطه ای با شوهرم داشته باشم هردوتامون ترسیدیم من ان قد ترسیدیم که شوهرم هم به شوک بشه وارد شده ایامیتونم برم پیش دکترپردم رابزنه خالص بشم از ترسو نگرانی دلمو خیلی بچه میخواهد سرمون زیاده ۳۵و۳۶ساله هستیم عجله داریم ولی ترس منیزاره کارم نو انجام بدیم
پرسمان
سلام علیکم، به احتمال زیاد شما دچار مشکل واژینیسموس (Vaginismus) شده اید که در این فرض می‌توانید با مراجعه حضوری به مراکز مشاوره‌ای و خدمات روانشناختی معتبر و گفتگو با درمانگران جنسی و سکس‌تراپیست‌های باتجربه اقدامات لازم را جهت درمان انجام دهید. همچنین دکتر متخصص زنان و زایمان و نیز یک جراح عمومی می تواند بدون درد پرده بکارت را از بین ببرد.
میهمان
با سلام خدمت شما ماالان نزدیک به ۶ سال( از مهر ۱۳۹۲ )عروسی کردیم ولی متاسفانه به دلیل واژینیسم موفق به دخول نشدیم خیلی سرخورده و افسرده شدیم ..بعضی مواقع بیخیال همه چی میشم خانمم متاسفانه اعتماد بنفس خیلی پایینی داره و بعداز شروع کردن تمرینات گکل خیلی زود کنار میزاره من خیلی باهاش صحبت کردم اما... تورو خدا کمکم کنید کارمون داره به حاهای باریک میکشه من الان ۳۰سالمه اما هنوزم یبار دخول نداشتم وواقعا کلافم ..کمکککککککککم کنید
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام حضور پرسشگر گرامی، اگر نتوانسته اید با مطالب و تمارین ذکر شده در سایت مشکل فوق را حل نماید لازم است هر چه زودتر به یک سکچوال تراپ مراجعه نمایید اگر در تهران زندگی می کنید می توانید در این خصوص به خانم دکتر امانی ۰۲۱۲۲۸۵۲۷۲۲ یا سکس تراپیست هایی (درمانگران جنسی) مانند: فریدون محرابی، ماهیار آذر، محمدعلی بشارت، راحله امانی، مهرداد افتخار اردبیلی، بهنام اوحدی، محمد خدایاری فرد و رسول روشن... (که از طریق جستجوی اینترنتی یا ۱۱۸) در تهران قابل دسترسی می‌باشند، برای مشاوره تخصصی قابل توصیه می باشد.
میهمان
مخاطب گرامی، از حسن توجه تان به این مرکز سپاسگزاریم. برای اینکه امکان پاسخ به دغدغه هایتان فراهم شود، باید از راه های ارتباطی زیر کمک بگیرید و آنها را مطرح نمایید تا محققان به آنها پاسخ دهند و برایتان ارسال نمایند :
** درج سوال به وسیله پیامک : ۳۰۰۰۱۶۱۹
** درج سوال در سایت پرسمان : https://www.porseman.com/search
** درج سوال به وسیله ربات پرسمان در سروش و ایتا : @porsemanbot
* توجه : اگر سوال تان را در سایت درج می کنید، شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل تان را حتماً وارد کنید تا امکان ارسال پاسخ به شما فراهم گردد.
میهمان
سلام من الان ی ماهه عروسی کردم هنوز کاری نکردیم خیلی میترسم دوبار انجام دادیم خیلی دردکرد ولی هنوز پردم پاره نشده مطمئنم توروخداکمکم کنین خیلی ناراحتم شوهرمم از دستم خیلی ناراحته عذاب میکشم هرروز گریه مکنم چیکارکنم کمکممم کنید توروخدا

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.
حاصل جمع را در کادر وارد کنید