ورود حائض به حرم امامان ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ - ۹۹۵ بازدید

با سلام من سوالی با کد ۱۰۰۲۶۸۳۵۴\۱۳ پرسیده بودم. و جوابم رو نگرفتم . سوال من درمورد این بود که چرا در حال حاضر زنان به هنگام حیض در حرم ائمه نمی توانند بروند اما در زمان حیاتشان چنین مسئله نبوده. اما شما در مورد نحوه ی برخورد با زن در دین یهود و مسیحیت گفتید که اصلا مسئله ی من نیست. و اگر آنگونه که گفتید حدث یا پلیدی رخ می دهد چرا همچین حکمی در زمان حیات ایشان نبوده من اینو متوجه نمی شم.

رعایت حرمت بیوت انبیاء ومعصومین علیهم السلام درزمان حیات وبعد از آن برهمگان لازم است.لذا با حالت جنابت جایز نیست وارد حریم آنها شد. چند نفر از اصحاب امام صادق(ع) داشتند به منزل حضرت می رفتند.ابو بصیر هم که جُنب بود همراه آن ها شد. خدمت حضرت رسیدند٬ حضرت رو به ابو بصیر کردند و فرمودند:« یَا أَبَا بَصِیرٍ أَمَا عَلِمْتَ أَنَّ بُیُوتَ الْأَنْبِیَاءِ وَ أَوْلَادِ الْأَنْبِیَاءِ لَا یَدْخُلُهَا الْجُبُب؛ ای ابا بصیر٬ نمی دانی نباید در خانهٔ انبیا و اولاد انبیا جنب وارد شود؟» در این روایت رعایت ادب خانه های انبیا و اولاد انبیا بیان شده است. این بحث دامنه داری است که درسوره حجرات به بعضی از مطالب اشاره شده لا ترفعوا اصواتکم فوق صوت النبی ،لاتدخلوا الا ان یوذن لکم و..
ayyenat110.blogfa.com/post/156

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.