وظیفه مسلمان ،پاسخ به شبهات دینی ۱۳۹۰/۱۲/۱۸

در پاسخ به این پرسش به نکاتی اشاره می شود:۱. شایسته است هر فرد مسلمان به اندازه توانایی علمی و سطح شناخت خود پاسخگوی برخی پرسشها و شبهات باشد. نمی توان از یک فرد غیرکارشناس در مسایل دینی توقع داشت همه شبهات و مسایل را پاسخ گوید. چنین فردی در حد گنجایش و توانایی معرفتی خود باید انتظار پاسخ گویی داشته باشید.۲. از سوی دیگر، از یک جوان مستعد و پایبند به مبانی دینی انتظار می رود که روز به روز سطح معرفتی و مطالعات دینی خود را افزایش و ارتقا‌ء دهد. شما می توانید از طریق مطالعه، تفکر، بهره مندی از کارشناسان این زمینه در جهت ارتقاء سطح معرفتی خود،‌ تلاش کنید.۳.

در پاسخ به این پرسش به نکاتی اشاره می شود:
۱. شایسته است هر فرد مسلمان به اندازه توانایی علمی و سطح شناخت خود پاسخگوی برخی پرسشها و شبهات باشد. نمی توان از یک فرد غیرکارشناس در مسایل دینی توقع داشت همه شبهات و مسایل را پاسخ گوید. چنین فردی در حد گنجایش و توانایی معرفتی خود باید انتظار پاسخ گویی داشته باشید.
۲. از سوی دیگر، از یک جوان مستعد و پایبند به مبانی دینی انتظار می رود که روز به روز سطح معرفتی و مطالعات دینی خود را افزایش و ارتقا‌ء دهد. شما می توانید از طریق مطالعه، تفکر، بهره مندی از کارشناسان این زمینه در جهت ارتقاء سطح معرفتی خود،‌ تلاش کنید.
۳. برای تحکیم و تقویت مبانی دینی توصیه می شود از کتب متفکر اسلام شناس، استاد شهید مرتضی مطهری استفاده کنید.
همچنین می توانید از کتاب های پرسش و پاسخ دانشجویی مربوط به نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها استفاده کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.