وهابیت در ایران ۱۳۹۱/۸/۲۱ - ۳۱۱ بازدید

روش های جدید تبلیغ وهابیت و نحوه فعالیت آنها در ایران چگونه است؟

روش های جدید تبلیغ وهابیت و نحوه فعالیت آنها در ایران:
با توجه به تبلیغات گسترده ی فرقه ی وهابیت و تخصیص دادن هزینه های بسیار زیاد در جهت تبلیغات این فرقه در اکثر کشورها و بخصوص ایران اسلامی توجه شما را به برخی گزارشهای موجود در این زمینه از منابع مختلف خبری جلب می کنیم ...
گزارش اول:
گروه های سلفی با روش های نوین در میادین اصلی شهر اصفهان به ترویج افکار خود می پردازند.
به گزارش آریا، اخیرا گروه های سلفی در سطح شهر اصفهان به صورت گسترده ای برای ترویج خود میان جوانان فعالیت می کنند که این تبلیغات بطور علنی به میادین اصلی شهر نیز رسیده است.
یکی از فعالیت های تبلیغی که اخیراً در اصفهان صورت می گیرد، حضور جوانان آراسته و بسیار شیک پوش در میادین اصلی شهر است که قرآن های کوچکی را به همراه شماره تماس های محل هایی که بشتر آنان محل آموزش قرآن و در محل های بالای شهر اصفهان است به دختران هدیه می کنند.
بر اساس این گزارش، این قرآن های کوچک که محل چاپ آنان در خارج ایران بوده است، تنها به دخترانی که پوشش مناسبی ندارند داده می شود.
گفتنی است، گروه ها و فرق متعددی در اصفهان در حال فعالیت هستند که فعال ترین آنها گروه¬های سلفی هستند که بابرگزاری مراسم های آموزش قرآن، تفاسیر ضد شیعی خود را به جوانان ارائه می کنند .
گزارش دوم:
فعالیت های فرقه وهابیت درکشورمان در دامنه ای از مناطق مرزی اعم از جنوب،غرب و شرق کشورتشدید شده و در دو قالب فرهنگی و اجتماعی در حال پی گیری است.
توزیع کتاب های ترویج کننده عقاید انحرافی فرقه وهابیت به زبان فارسی و نیز برخی کتب در اهانت به عقاید شیعه و اختلاف افکنی میان برادران شیعه و سنی در قالب اعزام برخی مبلیغن به کشور از جمله اقدامات در قالب فرهنگی است.
همچنین این فرقه با حمایت مالی از یکی از کشورهای عربی هزینه های هنگفتی را برای راه اندای فعالیت های اقتصادی ،تشویق گروه های هدف به ازدیاد زاد و ولد برای تغییر ترکیب جمعتی ، تسهیلات به جوانان برای فعالیت های اقتصادی ،مونوپل کردن واردات برخی اقلام به گروه های هدف خود ،کمک برای برای نام گذاری فرزندان خانواده ها برای نام های مورد علاقه این فرقه و... در چارچوب قالب اقتصادی خود انجام می دهند.
گفته می شود این اقدامات تنها منحصر به ایران نبوده و د ردیگر کشورهای عربی نیز سالانه بیش از ۳۰ تا ۴۰ میلیون دلار جهت تبلیغ فرقه وهابیت هزینه می شود.
گزارش سوم:
وهابیت تلاش دارد با روش صهیونیستی جنوب ایران را به تسخیر خود درآورد.
به گزارش«شیعه نیوز» به نقل از البرز، برخی چهره های فعال وهابی با لباس اهل سنت فعالیت تازه ای را شیعیان در مناطق جنوبی کشور اغاز کرده اند.
این گزارش حاکیست براساس اعتقادات صهیونیستها بخشی اعظمی از خاک ایران درجنوب کشورمان درگذشته مرکز فعالیت یهودیان بوده است .
آنها براین باورند که شیراز مرکز این فعالیتها در گذشته به شمار میرفته است.
ازهمین رو و باتوجه به امکان معامله آسان با وهابیون وهمچنین بدلیل عدم امکان حضور صهیونیستها در کشور وهابیون به پیاده نظام ارتش صهیونیستها در جبهه آرام تسخیر جنوب تبدیل شده اند.
خرید اماکن و منازل متعلق به شیعیان دربرخی مناطق استان فارس و بوشهر از مهمترین راهکارهای حضور وهابیون در این مناطق بشمار میرود.
اخیرا تعدادی از سران اهل سنت با گرایش وهابی قصد دارند مرکزی را برای انجام فعالیتهای خود در شیراز دایر نمایند.
بهمین منظور این افراد برای خرید منازل متعلق به شیعیان جهت احداث مرکز خود با مالکان آنها وارد معامله شده اند.
خبرنگار البرز از بوشهر خبر داد جزایر کوچک این استان در خط مقدم تسخیر و آنچه عملیات پاک سازی منطقه از شیعیان نامیده میشود قرار دارد.
ایجاد مساجد ومراکز اهل سنت به منظورقرار دادن دراختیار وهابیون ازجمله مواردی است که با فشار سیاسی بعنوان اولین حربه درمنطقه درحال شکل گیری است.
خالی کردن برخی شهرکهای شمالی بوشهر از سکنه شیعه از چند سال پیش تحت عنوان خرید و مهاجرت برای اشتغال در دستور کار سران وهابیون حاشیه خلیج فارس قرار دارد.


ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
مشکل دارید که مردم قرآن می خونند؟
میهمان
با سلام. خدا قوت بزرگواران. موفق باشید یا علی
baranenoor.blogfa.com/post/۱۹۴
در این زمینه بنده بر اساس تجربه شخصی که در گروه تلگراممنون نفوذ کرده بودن نکاتی رو تیتروار عنوان کرده ام.
البته چیزی بلد نیستم. اما خوش حالم که با سایت شماآشنا شدم. حاضر به همکاری هستم.
میهمان
سلام خواهشا به هرمزگان بندرخمیر هم یه سری بزنید بد نیست بدونید ماه رمضان تو منطقه سی دستگاه اینجا وهابیت دارن خرابکاری میکنن
میهمان
سلام خواهشا یه سری هم به هرمزگان شهرستان بندرخمیر هم بزنید اینجا وهابیت بیداد میکنه تو منطقه سی دستگاه
میهمان
دست مریزاد

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.