وهابیت در خوزستان ۱۳۹۱/۸/۸ - ۳۳ بازدید

هشدار مراجع تقلید درباره فعالیت وهابیت در خوزستان چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری فاطر، آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید شیعیان امروز طی سخنانی گفته است، «وظیفه روحانیت خوزستان تنها این نیست که به مسجد بروند و نماز جماعت اقامه کنند، بلکه باید مراقب فعالیت ضداسلامی وهابیون در منطقه باشند.»
آنطور که خبرگزاری مهر گزارش کرده، آیت الله سبحانی این سخنان را در دیدار جمعی از طلاب و استادان حوزه علمیه مسجد سلیمان، در مؤسسه امام صادق(ع) قم، بیان کرده است.
وی خطاب به روحانیون گفته که، هوشیار باشید، مبادا اجازه دهید کلیساهای خانگی تشکیل دهند و یا وهابیون در خانه‌های مردم به تبلیغ وهابیت بپردازند. شما باید به مبانی وهابیت تسلط داشته باشید و بدانید که آن‌ها چه می‌گویند و با منطق خودشان به آن‌ها جواب دهید.
برخی منابع خبری در هفته های اخیر از شدت گرفتن فعالیت های وهابیت در خوزستان و برخی شهرهای دیگر کشور خبر داده بودند.
آقای سبحانی ضمن هشدار نسبت به فعالیت‌های ضدشیعی در منطقه خوزستان، تأکید کرده، دشمنانی که از خارج علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند به خوزستان توجه ویژه‌ای دارند و با دادن پول و امکانات از مردم می‌خواهند که از تشیع برگردند.
وهابیت فرقه ای است که محمد بن عبدالوهاب آن را در نجد عربستان سعودی بنیان نهاده است. اعضای این فرقه خود را منتسب به اسلام می دانند. هم اکنون بسیاری از سران و خاندان حاکم در عربستان سعودی عضو این فرقه هستند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.