وهابیت در کرمان ۱۳۹۰/۱۲/۱۴ - ۲۱ بازدید

وهابی ها در کرمان از چه طریقی فعالیت می کنند؟

وهابیون و مافیای مواد مخدر در کمین جوانان شیعه
تعلیمات دینی در کرمان درست آموزش داده نمی‌شود و همین باعث شده وهابیت و مافیای مواد مخدر از علاقه مردم به مذهب سوء استفاده کرده و تبلیغات منفی و خلاف واقع دین مبین اسلام در آنجا تبلیغ می‌شود؛ برای مثال هرکس در درگیری با نیروی انتظامی از اشرار کشته شود از سوی آنها شهید محسوب می‌شود!.به گزارش "شیعه نیوز" ابوالفضل چمندی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با بیان اینکه دولت نهم و دهم، کرمان را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کرده و توجه بسیار ویژه‌ای به مناطق محروم داشته‌اند، اظهار داشت: البته مشکلات مردم جنوب استان محروم کرمان فقط در زمینه عمرانی محدود نمی‌شود و ابعاد دیگری هم دارد.
وی فقر و عدم اشتغال‌زایی را از جمله مشکلات مردم کرمان عنوان کرد و وجود این مشکلات برای مردم این استان را دارای اثرات اجتماعی توصیف کرد.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به وقوع خشکسالی که چندین سال گریبان‌گیر مردم کرمان شده است، خاطرنشان کرد: همین عامل باعث شده که تنها منبع درآمد مردم این منطقه یعنی کشاورزی، رونق نداشته و قاچاق سوخت و مواد مخدر تنها راه حل برای گذراندن زندگی مردم باشد.
وی با بیان اینکه با اجرایی شدن طرح هدفمندی یارانه که با تدبیر مناسب دولت همراه بود، قاچاق سوخت تقریبا به صفر رسیده و اهتمام دولت در مبارزه با قاچاق مواد هم محدودیت‌های جدی برای قاچاق فراهم کرده است، گفت: اکنون باید جایگزین‌های مناسب شغلی را به صورت زود بازده فراهم کرد.
چمندی اضافه کرد: از طرف دیگر تعلیمات دینی در کرمان درست آموزش داده نمی‌شود و همین باعث شده وهابیت و مافیای مواد مخدر از علاقه مردم به مذهب سوء استفاده کرده و تبلیغات منفی و خلاف واقع دین مبین اسلام در آنجا تبلیغ می‌شود؛ برای مثال هرکس در درگیری با نیروی انتظامی از اشرار کشته شود از سوی آنها شهید محسوب می‌شود!
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه عبادت‌گاه‌های جنوب استان کرمان شبیه به زمان بت‌پرستی بوده که این بسیار نگران کننده است، تصریح کرد: مبارزه فرهنگی برای مقابله با مبلغان وهابی و تعصبات قبیله‌ای نیازمند هدف‌گذاری دقیق دولت است.
چمندی با ابراز تاسف نسبت به اینکه تاکنون رسانه‌های داخلی استان کرمان پوشش مناسبی از مشکلات مردم این منطقه ندادند، اظهار داشت: آنها نتوانستند محرومیت این مناطق را به افکار عمومی کشور برسانند؛ البته به نظر می‌رسد در این مقوله باید اطلاع‌رسانی مناسب‌تری صورت گیرد.
وی با بیان اینکه اوضاع جنوب استان کرمان به خصوص در زمینه فرهنگی نگران کننده است و مطمئناً اگر دولت در این زمینه کوتاهی کند، عواقب خوبی را در پی نخواهد داشت، اظهار داشت: تاکنون جوانان در قالب اردوهای جهادی در این مناطق حضور یافته‌اند که با وجود تلاش فراوان اما باز هم نیاز به توجه فرهنگی دولت است.
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب مستضعفین بوده و توقع ما دانشجویان از دولت اصولگرا که تا به حال اهتمام وی‍ژه‌ای در حل مشکلات این مناطق داشته این است که در زمینه فرهنگی ورود جدی پیدا کند، خاطرنشان کرد: مسئولان باید از نزدیک در جریان مشکلات مردم محروم قرار گیرند و ارتباط بیشتری با طبقات مختلف جامعه داشته باشند.
چمندی در پایان تاکید کرد: جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان وظیفه خود می‌داند که آستانه حساسیت برای رسیدگی به معظلات مردم این منطقه را در بین مسئولان و مردم بالا ببرد و مطالبات مردم مهربان و انقلابی این منطقه را از مسئولان بخواهد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.