وهابیت و تعظیم بر حرم ائمه(ع) ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۲۹ بازدید

آیا تعظیم در مقابل حرم امامان شیعه شرک است؟
تعظیم در مقابل حرم امامان شیعه به جهت احترام به آن بزرگواران و از مصادیق تعظیم و بزرگداشت شعائر الهی است و از این جهت نه تنها هیچ اشکالی ندارد بلکه باعث قرب به درگاه الهی می شود. از این بالاتر حتی سجده برای احترام هم اشکال ندارد چنانکه ملائکه با سجده بر حضرت آدم به قرب الهی رسیدند ولی شیطان مطرود درگاه الهی شد. نیز قرآن کریم از سجده ی برادران و پدر و مادر حضرت یوسف (ع) بر آن حضرت(سوره یوسف،آیه ۱۰۰)نام برده که به جهت تعظیم وی بود آیا می توان گفت که پیامبری مثل حضرت یعقوب نعوذ بالله مشرک شده است؟؟

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام ولی من خوندم سجده در حرم امامان و معصومین و ... اگه به خاطر خدا باشه اشکال نداره من دقیق نمیدونم خودتون تحقیق کنید و اگه ویرایش میخواد از راهی اطلاع رسانی کنید که همه کسانی که دیدند این جواب متوجه بشن ویرایش شده که خدایی نکرده به راه غلط نرن بازم من دقیق اطلاع ندارم به منم پاسخ ندید چک نمیکنم خودتون تحقیق کنید پیام منو حتما درج کنید تا هر کس خود تحقیق کند

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.