وهابیت و شیعه ۱۳۹۲/۶/۲۴ - ۸۸ بازدید

وهابیت چه هجمه هایی در برابر شیعه دارد؟

امروز یکی از شاخصترین فرقه‌هایی که در برابر اندیشه شیعی و مبانی اعتقادی او با تمام توان به میدان آمده و از تمام ظرفیت ها برای زیر سوال بردن فرهنگ اهل بیت(ع) استفاده می‌کند وهابیت است.
به گزارش شیعه نیوز به نقل از مرکز خبر حوزه، دکتر حسینی قزوینی در نشست تخصصی مهدویت در حاشیه نمایشگاه طلیعه ظهور در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر حضرت معصومه(س) با بررسی موضوع مهدویت از نگاه وهابیت گفت: وهابیت با مرکزیت عربستان سعودی و با استفاده از امکانات دولت سعودی و پشتیبانی استکبار جهانی در عرصه القاء ‌شبهه علیه شیعه یکه تاز میدان است.
وی افزود: دولت عربستان سعودی رسماً اعلام کرده برای نجات صدام و مساعدت او در جنگ ۸ ساله بر ضد ایران ۲۰ میلیارد دلار هزینه کرده ایم و امروز برای جلوگیری از گسترش فرهنگ شیعی در خاورمیانه آماده ایم ۲۵۰ میلیارد دلار هزینه کنیم.
رییس موسسه تحقیقاتی ولی عصر(عج) یادآور شد: با گستره ای که وهابیت علیه شیعه به ویژه مهدویت دارد همه در مقابله تهاجم فرهنگی وهابیت تلاش کنیم.
این استاد حوزه خاطرنشان کرد: نظریه پردازان وهابیت در القاء شبهه بر ضد مهدویت از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و در یکی از سایت های متعلق به وهابیت بیش از ۳۰۰ کتاب علیه مهدویت روی این سایت قرار گرفته است.
وی با اشاره به وجود دو هزار روایت پیرامون مهدویت و همچنین تالیف بیش از ۱۱۵۰ کتاب به زبانهای مختلف دنیا در این عرصه گفت: برای فریضه ای از فرایض اسلام این اندازه روایات یا کتاب تالیف نشده است.
وی با بیان اینکه اهل سنت و وهابیت در اصل مهدویت با شیعه نزاعی ندارند افزود: نزاع وهابیها با شیعه در مسئله تولد حضرت ولی عصر (عج) است که آنها اعتقاد دارند شخصی که رسول خدا بشارتش را داده اند متولد نشده است و نزدیک قیامت آنهم نه به عنوان فرزند امام حسن (ع) بلکه به عنوان فرزند عبدالله به دنیا خواهد آمد.
رییس موسسه تحقیقاتی ولی عصر(عج) یادآور شد مرکز «رابطه العالمیه الاسلامیه» که بزرگترین مرکز فرهنگی و نشر تفکر وهابی است، رسماً اعلام کرده است که اعتقاد به ظهور مهدی یک امری است که بر همه مسلمانان واجب است.
دکتر حسینی قزوینی گفت: یکصد و دوازده نفر از بزرگان اهل سنت صراحتاً اعلام کرده اند که امام عصر (عج) به دنیا آمده اند و این نشان از پوچی ادعای وهابیت است

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.