وهابیت و قرضاوی ۱۳۹۲/۷/۱ - ۱۰۰ بازدید

نقش قرضاوی در حمایت از وهابیت چیست؟

به گزارش «شیعه نیوز»، محمد صلاح زاید رییس حزب صوفی "النصر" در مصر اعلام کرد: امیر قطر به همدستی قرضاوی درحال اشاعه تفکر ضاله وهابیت است. وی عنوان نمود: امیر قطر با نام خدمت به اسلام، مسجدی به نام محمد بن عبدالوهاب پایه گذار دینی تفکرساختگی وهابیت با مساحت ۱۷۵ هزار متر مربع دردوحه ساخته است که بیشتر از ۱۸ در و ۹۶ قبه دارد.
زاید در ادامه می گوید: امیر قطر به بهانه اینکه تغییرات عصر کنونی پیروی از تفکر ضاله وهابیت را می طلبد امت اسلامی را به سوی آن فرا می خواند. وی میپرسد آیا شریعت در قطر اعمال می شود؟ ایادر قطر کسی به جز قرضاوی به عقیده های محمد بن عبدالوهاب واقف است؟ کسی که میخواهد تفکرات الازهر را از مردم قطر بدزدد و آنها را به تمکین از تفکر دروغین وهابی- سلفی مجبور کند.
زاید ، شیخ الازهر را خطاب قرار می دهد و می گوید: این حق شماست که از توهین های قرضاوی نسبت به خودت چشم پوشی کنی امام به عنوان نماینده الازهر حق چشم پوشی از توهین به این موسسه شریف را نداری ، یک آیه قرآن را به شما یادآوری می کنم: زمانیکه رسول اکرم (صلی الله علیه و اله و سلم) برخی چشم پوشی ها در برخورد با بدخواهان اسلام انجام داد این آیه نازل شد: "سواء علیهم استغفرت لهم أم لم تستغفر لهم لن یغفر الله لهم" : بر آنها یکسان است که برایشان طلب آمرزش کنی یا نه، خداوند آنها را نمی بخشد.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.