وهابیت و نماز شیعیان ۱۳۹۰/۰۸/۲۲ - ۳۷۹ بازدید

چرا شیعیان نماز در پنج وعده إقامه نمی کنند؟

شیعیان از قرآن پیروی نمی‌کنند؛ خصوصا در اوقات (پنجگانه) نماز.من هم که قرآن را با سواد خودم بررسی کردم، فقط نماز صبح و ظهر و مغرب را پیدا کردم و نماز عصر را پیدا نکردم. در این مورد توضیح دهید.جواب:من بارها گفته‌ام که عزیزان شیعه، این روایتی را که من عرض می‌کنم، حفظ کنند. چون این را به کرّات از ما سوال می‌کنند. در کتاب صحیح مسلم، جلد2، صفحه152، حدیث1517 ابن عباس می‌گوید:
جمع رسول الله صلى الله علیه و سلم بین الظهر و العصر و المغرب و العشاء بالمدینة فی غیر خوف و لا مطر. قال: قلت لابن عباس: لم فعل ذلک؟ قال: کی لا یحرج أمته.
پیامبر صلی الله علیه و سلم نماز ظهر را با نماز عصر و نماز مغرب را با نماز عشاء، یک‌جا در مدینه خواند و نه هوا بارانی بود و نه مشکل ترس بود و نه مسافر بود. وکیع می‌گوید: به ابن عباس گفتم: چرا پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم نمازها را با هم جمع کرد؟ ابن عباس گفت: برای این که پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم، أمت خودش را به مشقت نیاندازد.
اگر شیعیان، نمازها را در سه وقت می‌خوانند، به این سنت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عمل می‌کنند. چرا شما اهل سنت به این سنت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عمل نمی‌کنید؟ به ما جواب بدهید.
و این آیه:
أَقِمِ الصَّلَاةَ لِدُلُوکِ الشَّمْسِ
سوره إسراء/آیه78
اشاره است به نماز ظهر و عصر.
إِلَى غَسَقِ اللَّیْلِ
سوره إسراء/آیه78
اشاره است به نماز مغرب و عشاء.
وَ قُرْآَنَ الْفَجْرِ
سوره إسراء/آیه78
اشاره است به نماز صبح.
تفسیر الآلوسی، ج15، ص133

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.