وهابیت و شیعیان ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰۹۳ بازدید

نظر وهابیون در مورد شیعیان چیست؟
ایا انان، ما شیعیان را واجب القتل می‌دانند؟

پاسخ اجمالی:
وهابیت شیعیان را کافر و مشرک می دانند و خون و مال آنها را مباح می دانند.
پاسخ تفصیلی:
وهابیت تنها با شیعیان مشکل ندارد بلکه این فرقه ضاله با تمام مذاهب اسلامی مشکل دارد و به عبارت دیگر همه مذاهب اسلامی را کافر و مشرک می دانند و فقط خود را مسلمان واقعی به حساب می آورند.
به طور مثال أحمد زینى دحلان مفتی مکّه مکرّمه مى نویسد: اگر چنانچه کسى به مذهب وهّابیّت در مى آمد و قبلاً حج واجب انجام داده بود «محمّد بن عبد الوهّاب» به وى مى گفت: باید دوباره به زیارت خانه خدا بروى چون حج گذشته تو در حال شرک صورت گرفته است.
و به کسى که مى خواست وارد کیش وهّابیّت بشود مى گفت: پس از شهادتین باید گواهى دهى که در گذشته کافر بوده اى و پدر و مادر تو نیز در حال کفر از دنیا رفته اند، و همچنین باید گواهى دهى که علماء بزرگ گذشته کافر مرده اند. اگر چنانچه گواهى نمى داد وى را مى کشتند. آرى او بر این باور بود که تمام مسلمانان در طول 12 قرن گذشته کافر بوده اند، و هرکسى را که از مکتب وهّابیّت پیروى نمى کرد او را مشرک دانسته و خون و مال او را مباح مى کرد. ( الدرر السنیّة: 1/46، الفجر الصادق لجمیل صدقی الزهاوی: 17، کشف الارتیاب: 135 نقلا عن خلاصة الکلام: 229 - 330 لدحلان. ).
همچنین محمد بن عبد الوهاب موسس فرقه ضاله وهابیت در رساله «کشف الشبهات» بیش از بیست و چهار بار، مسلمانان را مشرک خوانده، و بالغ بر بیست و پنج مورد مسلمین را کافر، بت پرست، مرتد، منافق، منکر توحید، دشمن توحید، دشمنان خدا، مدعیان اسلام، اهل باطل، نادان، و شیاطین دانسته است، و هم گفته است که کافران نادان و بت پرستان از این مسلمانان داناتر مى باشند، و شیطان پیشواى ایشان و سرسلسله آنهاست.( کشف الارتیاب ، ص 147، تألیف سید محسن امین، به نقل از کشف الشبهات، صفحات 57 تا 72. نیز رجوع شود به: مجموع مؤلفات محمد بن عبد الوهاب، ج 6 ص 114، «رسالة کشف الشبهات»، و ص 143، «رسالة القواعد الأربع»، طبعة السعودیّة. ).
اما اینکه چرا وهابیت به شیعیان مشرک و کافر می گویند و با آنان دشمنی می کنند را از زبان یکی از مفتیان متعصب و بی رحم خودشان به نام بن جبرین خدمتتان عرض می کنیم :
وی در فتوایی می نویسد: شیعیان بدون شک به چهار دلیل کافر هستند:
1- آنان نسبت به قرآن طعنه زده و بدگویى مى کنند و معتقد به تحریف قرآن هستند و مى گویند که دو سوم قرآن حذف شده و هرکس به قرآن طعنه زند کافر هست و منکر آیه شریفه «وإنا له لحافظون» مى باشد.
2- به سنت پیامبر و احادیث صحیح بخارى و مسلم نیز طعنه مى زنند و به احادیثى که در این دوکتاب آمده عمل نمى کنند چون بر این عقیده هستند که روایات این کتاب ها از صحابه نقل شده و صحابه را کافر مى شمارند. و معتقد هستند که پس از پیامبر گرامى همه صحابه جز على و فرزندان او وتعداد اندکى مانند سلمان و عمار همه کافر و مرتد شدند.
3- شیعیان اهل سنت را کافر دانسته و با آنان نماز نمى خوانند و اگر پشت سر اهل سنت نماز بخوانند آن نماز را اعاده مى کنند بلکه آنان معتقد به نجاست اهل سنت هستند و اگر با یکى از اهل سنت مصافحه کنند، دست خود را آب مى کشند.
4- شیعیان نسبت به على و فرزندان او غلوّ کرده و آنان را به صفاتى که ویژه خداوند است توصیف مى کنند و همانند خداوند آنان را صدا مى کنند.
و در ادامه این فتوی می نویسد:
اگر کسى به شیعیان زکات بدهد قبول نیست زیرا او با این کار خود به کسى کمک کرده که کفر را تقویت مى کند و با سنت پیامبر در حال جنگ است.
(اللؤلؤ المکین من فتاوى فضیلة الشیخ ابن جبرین ص39. )
بر هر انسان منصف و عاقلی واضح است که تمامی اتهاماتی که این مفتی وهابی به شیعیان زده است دروغی بیش نیست چرا که هیچ شیعه ای معتقد به تحریف قرآن نیست و نیز تمام شیعیان پشت سر اهل سنت نماز می خوانند و شاهد آن نمازی است که زوار ایرانی شیعه در مدینه منوره و مکه مکرمه به جماعت و پشت سر همین وهابی های تندرو می خوانند چه رسد به اهل سنت و نیز هیچ شیعه ای قائل به مرتد شدن تمام صحابه غیر از علی علیه السلام و عمار و یاسر نیست و نیز هیچ شیعه ای نسبت به حضرت علی و فرزندان طاهرینش صفات خدایی قائل نیست. به هر حال تمام این اتهامات جوابهای مفصلی دارد که در صورت نیاز و درخواست شما به آنها خواهیم پرداخت.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
باوجود این تفاسیر من هنوز ندیده ام عربستان برای کشتن ایرانیان گلوله ای شلیک کرده باشند ! اگر چنین ک شمامیگویید باشد پس دین مردم عربستان یک تفکر شیطانی است و مکه و مدینه نیز اکنون جهنم شعله ور میبایستی باشند و هر کسی ک ب این کشور سفر کرده باز نگشته! بلکه خورده شده و استخانهایش را بر کوی و برزن آویزان کرده اند . مردم عربستان ب نوبت ب مسلخ میروند و کشته میشوند و وو ... آیا چنین است؟
پرسمان
سلام علیکم، وهابی های عربستان در هر زمان و هر مکانی که فرصت پیدا کرده اند حمام خون به راه انداخته اند. به عنوان نمونه، در سالروز عید غدیر در هیجدهم ذیحجه سال ۱۲۱۶ هجری قمری امیر سعود بن عبد العزیز وهابی با سپاهی متشکل از بیست هزار مرد جنگی به شهر کربلا حمله ور شد. کربلا در این ایام در نهایت شهرت و عظمت بود و زائرین ایرانی و ترک و عرب به آن روی می آوردند. «سعود» پس از محاصره شهر سرانجام وارد آن گردید و کشتار سختی از مدافعین و ساکنین و زنان و کودکان آن نمود و برخی عدد کشته شدگان را یکصد و پنجاه هزار تن نوشته اند و می گویند جوی خون در کوچه های کربلا به راه افتاد و جالب این که اسم این کار را «جهاد فی سبیل الله» و نشر توحید می گذارند!
سپس وهابی ها حرم مطهر حسین بن علی علیه السلام فرزند حضرت زهرا دختر پیامبرخدا را ویران نموده و ضریح مبارک آن حضرت را از جای خود کندند و … ضریح حبیب بن مظاهر را سوزاندند و تمام ذخائر و نفائس حرم حسینی را چپاول کرده و اسبانشان را در صحن حرم مطهر بستند و در حرم شریف قهوه دم کردند و آن چنان در حرم مطهر، فساد و ویرانی بار آوردند که به قول بزرگان، فاجعه کربلا و حادثه روز حره و کردارهای زشت بنی امیه و متوکل عباسی تکرار شد.
کربلا پس از این حادثه به وضعی درآمد که شعرا برای آن مرثیه می گفتند. وهابیها در مدت متجاوز از دوازده سال،گاه و ناگاه به شهر کربلا و اطراف و همین طور به شهر نجف حمله می کردند و غارت و کشتار می‌نمودند.
وقایع کربلا را بسیاری از مورخان شرق و غرب و حتی مورخان سعودی نوشته اند. می توانید به کتابهای تاریخ المملکه العربیه السعودیه،عنوان المجد فی تاریخ نجد،تاریخ العربیه السعودیه نوشته دانشمند مشرق«ناسی لیف»و مفتاح الکرامه سید جواد عاملی و کتب دیگر مراجع فرمایید.
- در نهم ماه صفر در سال ۱۲۲۱ شبانگاه قبل از صبح،وهابیان به نجف حمله کردند و اهالی نجف را غافلگیر نمودند حتی برخی از وهابیان از دیوار سور نجف بالا آمدند و نزدیک بود شهر نجف را متصرف شوند و حرم شریف امیرالمؤمنین علی علیه السلام را تخریب نمایند که از امیرالمؤمنین علی علیه السلام کرامات آشکار شد و معجزات روشن ظاهر گشت و از سپاهیان وهابی بسیاری کشته شدند و ناامید برگشتد.
در جمادی الثانی سال ۱۲۲۲ وهابیان به بیست هزار جنگجو – بلکه بیشتر- شبانه به نجف حمله کردند ولی با مقاومت مردم روبرو شدند و به شهر حله حمله کردند و سپس به کربلا حمله نمودند و این شهر را در روز روشن محاصره کردند.اهالی کربلا پشت دروازه شهر مقاومت کردند کشته ها دادند و از دشمن نیز چندین نفر کشته شد و سرانجام وهابیان بازگشتند و در عراق فساد و تباهی راه انداختند.
در سالهای ۱۳۴۵ و ۱۳۴۶ نیز بارها وهابیان به نواحی مختلف عراق حمله برده و قتل و غارت می کردند و گوسفندان و احشامشان را می گرفت و خودشان را هم کشتار می کردند.سرانجام کار به جایی کشید که عراقی ها به دولت انگلیس شکایت کرده و گفتند یا شما جلوی وهابیها را بگیرید و یا ما خود شخصا از خویشتن دفاع کنیم که در پایان هواپیمای لشکر عراق وهابیان را عقب راند.
در روز عاشورای ۱۴۲۵ هجری قمری وهابیان با نام گروه القاعده با انفجارهای متعدد در کربلای معلی ما بین صفوف عزاداران حسینی فاجعه کربلا را تکرار نمودند که باعث به شهادت رسیدن تعداد زیادی از عزاداران اعم از مرد و زن و بچه شد.
در روز ۲۵ رجب ۱۴۲۶ هجری قمری مصادف با شهادت امام موسی کاظم علیه السلام وهابیان با نام گروه القاعده با پخش غداهای مسموم و ایجاد ترس و رعب و انفجارات متعدد در کاظمین ما بین صفوف عزاداران امام موسی کاظم جنایت دیگری را مرتکب شدند که باعث به شهادت رسیدن حدود ۱۵۰۰ نفر اعم ا ز مرد و زن و بچه شد.
پس از اشغال عراق توسط امریکا و متحدانش،وهابیان از این فرصت ایجاد شده توسط اربابانشان استفاده کردند و برای اقامه اعتقادات شومشان و ضربه زدن به اسلام و ایجاد تفرقه بین مسلیمن بارها و بارها مردم مظلوم عراق اعم از شیعه و سنی ، عرب و کرد، زن و مرد، بزرگ و کوچک، پیر و جوان را هدف اقدامات تروریستی خود قرار داده اند و آنها را به خاک و خون کشیده اند به حدی که قلم از ذکر آنها ناتوان و شرمسار است.
این بود شمه ای از جنایات وهابیون که زبان از ذکر بیشتر آن شرم دارد.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.