پاداش عبادات اهل سنت ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴۴۳ بازدید

آیا اهل سنت علاوه بر این که عباداتشان باطل است آیا از انجام عبادت ثواب هم نمیبرند؟؟؟

اگر برخی از عبادات اهل سنت، مطابق تبیین معصوم علیه السلام نباشد و به زعم شما باطل باشد ولی انجام دهنده آن یقین به صحّت عمل خویش نیز داشته و دارد . از آنجا که عمل وی مطابق واقع نبوده، نفس عمل مقتضی پاداش نیست . امّا از انجا که انگیزه و داعی وی بر انجام عبادت تقرب به خدا بوده است، هیچ بُعدی در دریافت پاداش برایش وجود ندارد. آنها در صورت داشتن محبت عترت علیهم السلام بطور قطع پاداش دارند. نفس وضو و نماز و برخی امور خیر و دستورات دینی خود نوری هستند که انسان با انجام آنها خود را در معرض پرتو افشانی آنها قرار داده و منتفع میشود. برخی از شواهد فراوان این نظر را در نماز خواندن آن پیرزن مسیحی در تقلید از فرزندش و عاقبت بخیری او در زمان امام صادق علیه السلام یا تفاسیر مربوط به آیت الکرسی و نیز بخشی از روایت زیر قابل مشاهده است : الکافی، الکلینی، ج2، ص20، ح5، (ط)‌الاسلامیة ، (الحدیث الخامس): (مرآة العقول فی شرح أخبار آل الرسول، ج7، ص102). متن روایتی دارد :
«أَمَا لَوْ أَنَّ رَجُلًا قَامَ لَیْلَهُ وَ صَامَ نَهَارَهُ وَ تَصَدَّقَ بِجَمِیعِ مَالِهِ وَ حَجَّ جَمِیعَ دَهْرِهِ وَ لَمْ یَعْرِفْ وَلَایَةَ وَلِیِّ اللَّهِ فَیُوَالِیَهُ وَ یَکُونَ جَمِیعُ أَعْمَالِهِ بِدَلَالَتِهِ إِلَیْهِ مَا کَانَ لَهُ عَلَى اللَّهِ جَلَّ وَ عَزَّ حَقٌّ فِی ثَوَابِهِ وَ لَا کَانَ مِنْ أَهْلِ الْإِیمَانِ ثُمَّ قَالَ أُولَئِکَ الْمُحْسِنُ مِنْهُمْ یُدْخِلُهُ اللَّهُ الْجَنَّةَ بِفَضْلِ رَحْمَتِه».

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
اهل سنت هم مسلمان اند و کافر نیستن در ضمن هیچکس از شما در مرتبه و مقامی نیستین ک درباره ی پذیرش عبادات بندگان خدا قضاوت کنین
پرسمان
سلام علیکم، پاداش اعمال خیر بعهده خدای متعال است. احدی نمیتواند در اینخصوص نظر دهد.نظر و گمان پرسشگر ، در پاسخ بررسی و تبیین شده است.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.