پاسخ منفی دختر-خواستگاری ناموفق-شکست در خواستگاری-مشاوره ازدواج ۱۳۸۷/۰۳/۲۷ - ۸۶۳ بازدید

چند سال است که به خواستگاری رفته ام و هر جا که می روم پاسخ منفی دریافت کردم نه مشکل اخلاقی دارم نه معتاد هستم و نه بیکار چکار کنم؟

در امر خواستگاری لازم است علاوه بر شرایطی که ذکر کرده اید یعنی نبود مشکل اخلاقی، اعتیاد و بیکاری امور دیگری نیز مورد توجه قرار گیرد تا نتیجه مطلوب که همان دریافت پاسخ مثبت است. به دست آید:1. قصد ازدواج: شما تنها در صورتی از دختر و خانواده او پاسخ مثبت خواهید شنید که دختر قصد ازدواج داشته باشید. اما اگر دختر قصد ازدواج ندارد یا به شما علاقه نداشته باشد یا پیش از شما به فرد دیگری پاسخ مثبت داده است، نباید انتظار دریافت پاسخ مثبت به خودتان را داشته باشید.2. کفوبودن: اگر می خواهید از خانواده و دختری که به خواستگاری او رفته اید پاسخ مثبت دریافت کنید بایستی از جهات گوناگون مثل وضعیت اقتصادی، خانوادگی، مذهبی، فرهنگی، شغلی، زیبایی، سن و ... با هم تناسب داشته باشید. در صورتی که کفائت در هر یک از موارد ذکر شده وجود نداشته باشد عدم دریافت پاسخ مثبت، امری طبیعی خواهد بود. بنابراین دختری را خواستگاری کنید که با شما هم کفو و متناسب باشد والا حتی اگر به شما پاسخ مثبت داده شود، در آینده ممکن است با مشکل مواجه شوید. همچنین در ازدواج بلند پرواز نباشید. به دنبال ازدواج با دختری نباشید که خانواده اش از لحاظ مالی یا فرهنگی تفاوت زیادی با شما داشته باشند، چرا که در این صورت، با پاسخ منفی آنان مواجه خواهید شد.
3. رعایت اخلاق و آداب و رسوم مربوط به خواستگاری: در هنگام خواستگاری، رعایت ادب از سوی پسر و خانواده اش امری ضروری است. به علاوه، در هر جامعه ای، برای خواستگاری آداب و رسومی وجود دارد که لازم است در هنگام مراجعه پسر و خانواده اش جهت امر خواستگاری، رعایت شود. عدم رعایت ادب و اخلاق اسلامی یا مراعات نکردن آداب و رسوم مربوط به خواستگاری باعث دلزدگی دختر وخانواده او به دنبال آن،‌ عدم دریافت پاسخ مثبت از سوی آنان خواهد شد.
با رعایت نکات ذکر شده، در خواستگاری، ناامید نشوید، و از شنیدن پاسخ منفی،‌ دلسرد و مأیوس نگردید. به این نکته توجه داشته باشید که همان طور که شما برای ازدواج، معیارها و ملاک هایی خاص دارید و حاضر نیستید با هر خانواده ای وصلت کنید، خانواده های هم کفو شما که حاضر باشند به شما پاسخ مثبت بدهند، بسیارند و به دنبال مورد مناسب خود می گردند. پس با روحیه و نشاط کامل، برای امر مقدس ازدواج اقدام کنید. مطمئن باشید به خواسته خود می رسید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.