پوشش مناسب در دوران عقد ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ - ۱۱۷۱۳ بازدید

من در مورد پوشش خانوم در دوران عقد سوال دارم.زمانی که عقد باشیم ولی هنوز زندگی مشترک را شروع نکردیم.من به عنوان یک دختر تا چه اندازه ای میتوانم جلوی نامزدم راحت لباس بپوشم.ایا پوشیدن لباس راحت که زیاد پوشیده نیست میتواند باعث سردی نامزدم و تکراری شدن من برای او شود؟یا باعکس اگر لباس پوشیده بپوشم باعث دل زدگی او میشود؟

.پاسخ شما را از دو منظر فقهی و روانشناختی تقدیمتان می کنیم.منظر فقهی بعد از خوانده شدن خطبه عقد شما به یکدیگر محرم هستید و از لباس های مورد علاقه ، پوشش مورد علاقه ، آرایش دلخواه در خانه برای همسرتان می توانید استفاده کنید و اشکال ندارد.
و اما از منظر روانشناختی
همانطور که می دانید «دوران عقد» دوره ای پس از خواندن صیغه عقد دایم است که رابطه میان دختر و پسر را رابطه ای مشروع و قانونی میسازد. دختر و پسر با عقد شرعی و قانونی با یکدیگر پیمان ازدواج را بسته اند، هر چند هنوز در دو آشیانه اند.
اگر این دوران با هوشیاری و خردمندی سپری شود، تبدیل به شیرین ترین و به یادماندنی ترین دوران زندگی زوج های جوان میشود. زیرا دختر و پسر، از داشتن موهبت همسر بهره مند هستند و نیز مسئولیت ها و تعهدات کمتری نسبت به یکدیگر دارند. (پسر تعهد کمتری نسبت به هزینه و تامین مایحتاج زندگی دارد و دختر نیز مسئولیت اداره خانه را بر عهده ندارد).
دیدارهای همسران در دوران عقد از اهمیت بسیاری برخوردار است. این دیدارها از دو جهت سودمند است: همسران می توانند هم از کنار هم بودن لذت ببرند و هم با روحیات و اخلاق یکدیگر آشنا شوند.
در ملاقات هایی که در دوران عقد با یکدیگر دارید برای موفق و شاداب بودن این دیدارها باید مقدماتی فراهم کنید:
توجه به خود و آراستگی ظاهر خود داشته باشید. آراستگی پسر این است که به وضعیت اصلاح موهای خود و مرتب بودن آنها، تمیز بودن کفش و لباس ها، استفاده از عطر مناسب و مورد علاقه همسر توجه داشته باشد. آراسته بودن دختر نیز این است که لباسی بپوشد که برازنده اوست. خود را به نحوی مطلوب و زیبا آرایش کند. موهای خود را به شکلی مناسب و زیبا مرتب نماید و از عطری مناسب که مورد علاقه همسرش است و جذابیت او را بیشتر میکند استفاده نماید.
سعی کنید علایق همسرتان را شناسایی کرده و طبق سلیقه و میل وی لباس بپوشید.
در خلوت با همسر می توانید پوششی باز داشته باشید و در خلوت های خود کاملاً متفاوت باشید. در خلوتتان از زیباترین لباسهای باز و البته با تنوع که مورد علاقه همسرتان نیز باشد استفاده کنید. این کار نه تنها باعث تکراری شدنتان نمی شود بلکه موجب می شود محبوبیتتان نزد همسرتان بیشتر شود.
در صورت تمایل می توانید نکات ریز دیگری که به شما و همسرتان در ساختن زندگی ای شیرین تر یاری می رساند را در مکاتبات بعدی از ما بخواهید.
موفق باشید.

نظرات

میهمان
عالی

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.