پیامبر صلی الله علیه و آله و اعمال شب قدر ۱۳۹۳/۰۴/۲۹ - ۱۲۷۹ بازدید

درشب قدراینکه قران برسرمیگیریم وخداوندرابه معصومین قسم میدهیم منظورازقران سرگرفتن وقسم دادن خداوندبه معصومین چیست وچه حکمتی داردوایااین عمل راپیامبرنیزانجام میدادند؟

همان طور که در اعمال شب قدر ذکر شده و در کتابهایی مانند مفاتیح الجنان آمده به سر گرفتن یا مقابل صورت نگه داشتن قرآن، و خدا را به قرآنش و اولیاء معصومش قسم دادن، به جهت عظمت شب قدر و نزول قرآن به انسان کامل و واسطه فیض قرار دادن آنها به دلیل آبرو و جایگاه والا و بالای آنها نزد خداوند و برای تقدیر بهتر امور یکساله و آمرزش گناهان و نجات از آتش جهنم است. پیامبر صلی الله علیه و آله و ائمه معصومین علیهم السلام به اذن و خواست الهی اینها را به ما یاد دادند و خود نیز به قرآن متوسل و واسطه فیض هم می شدند و دعای جوشن کبیر هم که از خودشان نقل شده قرائت می کردند. اعمال شب قدر در مفاتیح آمده ، برای ما انسانهای معمولی بیان شده است، تا با عمل و توسل به آنها به خواسته های مشروع خود از خداوند برسیم . ان شاء الله

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.