پیامبر عصر جدید ۱۳۹۵/۰۹/۱۲ - ۳۲۹۴ بازدید

چطور آخه خدا برای شش هزار سال از قدمت انسان ۱۲۴ هزار پیامبر فرستاده تا مردم رو هدایت کنن حالا تو این هزار و چهارصد سال هیچ پیامبری نداریم حتی معصومی هم که هست غایبه و نمیشه ازش استفاده کرد ....حسابش کنی تقریبا قبل اسلام هر سال ۲۰ پیامبر داشتیم ولی بعد اسلام ۱۴۰۰ سال یکی هم نداشتیم.اصلا تو حدیث میگن که اینقدر قوم آخرالزمان به صراط غیر مستقیم می رن که کاری که امام زمان باید بکنه برای هدایتشون رو با کار پیامبر مقایسه میکنن.......میگم این عدالت خداست؟! چرا ما نباید تو عصر تکنولوژی که روز به روز همه چی آپدیت میشه پیامبر معصوم داشته باشیم.

آنچه مردم را هدایت می کند بدن مادّی پیامبر یا امام نیست؛ بلکه عامل هدایت، سخن پیامبر و امام است. و مردم زمان ما قطعاً بیش از هر زمانی به سخنان خدا و پیامبر(ص) و ائمه(ع) دسترسی دارند.هر آنچه مردم زمان پیامبر، از امور هدایتی داشتند ، اکنون ما صدها برابرش را داریم ؛ آنها در زمان پیامبر تمام قرآن را نداشتند ؛ چون قرآن به تدریج نازل می گشت ؛ امّا ما امروز همه ی آن را یکجا داریم. آنها هیچگاه تمام سخنان پیامبر (ص) را یکجا در اختیار نداشتند ، در حالی که ما امروز تمام آنها را یکجا در اختیار داریم. آنها سخن تمام ائمه ی معصومین (ع) را یکجا در اختیار نداشتند ، در حالی که ما همه را یکجا داریم.پس ما صدها برابر آنها هدایت الهی در اختیار داریم. مگر جسم پیامبر یا امام و حضور ملموس اوست که هدایت می کند؟! ما پیامبر و امام را می خواهیم که ما را با سخنانشان هدایت کنند ؛ و سخنان آن بزرگواران هم که در اختیار ماست. اگر به خداوند متعال اعتراض کنیم که چرا پیامبر جدید نمی فرستد یا چرا امام معصوم را غایب نموده است؟ در پاسخ خواهد فرمود: هر آنچه برای هدایت شما تا روز ظهور امام زمان (عج) لازم بوده ، در قرآن و روایات فراهم است ؛ ولی شما استفاده نمی کنید. بیایید منصفانه قضاوت کنیم. آیا ما از قرآن که کلام خداست و تمام حقایق را در خود دارد استفاده کرده ایم؟ در روایات نیز هزاران حکم زمین مانده وجود دارد که همگی برای سعادت ما هستند ، ولی ما عنایتی به آنها نداریم. پس وقتی به موجودی عمل نمی کنیم ، پیامبر جدید بیاید که چه کند؟! یا امام غایب ، حاضر شود که چه کند؟! گفتم الف ، گفت: دگر؟ گفتم: هیچ ؛ در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است.
مثلاً پزشکان ما از این همه احادیث پزشکی، چند درصدش را مورد تحقیق قرار داده اند؟ بنده ارتباطی با بخش طبّ و قرآن دانشگاه علوم پزشکی بقیّة الله داشتم، در آنجا یکی از اساتید گزارشی را ارائه دادند. فرمودند: در قرآن کریم آمده که مریم(س) بعد از زایمان، رطب خوردند. ما از این آیه حدس زدیم که باید بین رطب خوردن و شیر مادر رابطه ای باشد. لذا تحقیقی انجام دادیم و به گروهی از مادرها به عنوان اوّلین غذا، خرما دادیم و متوجّه شدیم که میزان شیردهی این گروه از گروهی که خرما نخورده بودند بیشتر است. وقتی این استاد بزرگوار این گزارش را دادند بنده عرض کردم، چرا فقط در مورد میزان شیر مادران تحقیق کردید؟ چرا در مورد میزان عفونت بعد از زایمان یا میزان سرعت بهبودی زخمهای بعد از زایمان یا در مورد میزان افسردگی بعد از زایمان و ... تحقیق نکردید؟ ملاحظه می کنید که از یک آیه ی قرآن می توان این همه موضوع تحقیق بیرون آورد، ولی ما هنوز از این پتانسیل قرآن و روایات بهره نبرده ایم و شکایت می کنیم که چرا پیامبر یا امام جدید نمی آید؟ بیاید که چه بشود؟ از آنچه اهل بیت(ع) آورده اند چقدر استفاده کرده ایم که حالا دنبال پیغمبر تازه هستیم. از این گذشته، در زمان افرادی بوده و هستند که در حدّ انبیاء هستند. مگر نشنیده اید که رسول الله(ص) فرمودند: « علماء امّتی کانبیاء بنی اسرائیل ــ علمای امّت من، همانند پیامبران بنی اسرائیل هستند.» در حالات آیت الله نخودکی و شیخ رجبعلی خیّاط و امثال اینها تحقیق کنید می بینید که کم از انبیای گذشته نداشته اند.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.