پیامبر چند نفر کشته اند؟ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۱۸۹ بازدید

ایا حضرت رسول اکرم (ص) خودشان کسی را به قتل رسانده اند واگر نرسانده اند دلیل وچرا ایا نکشتن کسی از کفار ویا... تحت اراده الهی بوده یامورد دیگری لطفا توضیح دهید

از مسائلی که این روزها روی آن زوم شده ارائه یک تصویر خشن از اسلام و همچنین پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است یکی ازین سوالها این است که پیامبراسلام در طول زندگانی خود در جنگ های متعددی که داشتند چند نفر را کشتند؟در آیات الهی از پیامبر اکرم به رحمت گسترده برای عالمیان تعبیر شده است چنانچه خداوند متعال می فرماید:(وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمینَ : و تو را جز رحمتى براى جهانیان نفرستادیم.)( الأنبیاء : ۱۰۷)تنها موردی که در تاریخ به آن اشاره شده کتاب فروغ ابدیت اینگونه می نویسد :
حضرت در جنگ «احد» خود را به دره «شعب» رسانده، چند نفر از اصحاب، اطراف او را گرفته و مراقب بودند دشمن به ایشان حمله نکند اما یکی از قهرمانان قریش به نام «ابی بن خلف» خود را به پیامبر رساند و خواست حضرت را به قتل برساند. حضرت برای دفاع از خود، به او جراحتی وارد کرد که سبب هلاکت وی گردید.(فروغ ابدیت، ج ۲، ص ۸۵ ـ ۸۶)
در این ماجرا پیامبر برای دفاع از خود، «ابی بن خلف» را مجروح ساخت، آن هم دشمنی که با خود پیمان بسته بود که پیامبر را به قتل برساند. در چنین وضعی بر اساس هر مذهبی و به حکم خرد، انسان باید از خود دفاع کند. اگر چنین نکند و دست روی دست بگذارد تا او را از بین ببرند، نکوهش و سرزنش خواهد شد.
منبع : گروه رهپویان قرآن

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.