چرا «بدر و خیبر»؟! ۱۳۹۰/۱۰/۲۱ - ۱۷۸ بازدید

آیت الله خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم به مناسبت سالروز حرکت تاریخ‌ساز ۱۹‌ دی مردم قم در سال ۱۳۵۶ ، با توجه به دسیسه‌های جدید استکبار برای افزایش فشار بر نظام اسلامی و مرعوب ساختن مردم و مسئولان، به سه وضعیت تعیین‌کننده در تاریخ اسلام اشاره کردند تا با دادن پیامی دوسویه که یک سوی آن متوجه دشمنان و سوی دیگرش متوجه مردم و مسئولان بود، موضع قاطع نظام در قبال دسیسه‌های جدید استکبار را اعلام کنند.

آیت الله خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از علما، فضلا، طلاب و قشرهای مختلف مردم قم به مناسبت سالروز حرکت تاریخ‌ساز 19‌ دی مردم قم در سال 1356 ، با توجه به دسیسه‌های جدید استکبار برای افزایش فشار بر نظام اسلامی و مرعوب ساختن مردم و مسئولان، به سه وضعیت تعیین‌کننده در تاریخ اسلام اشاره کردند تا با دادن پیامی دوسویه که یک سوی آن متوجه دشمنان و سوی دیگرش متوجه مردم و مسئولان بود، موضع قاطع نظام در قبال دسیسه‌های جدید استکبار را اعلام کنند. ایشان در این باره فرمودند: «مقامات غربی بارها تکرار کرده‌اند که هدف از تحریم‌ها و فشارها برضدایران، خسته و از صحنه خارج کردن مردم و وادار کردن مسئولان به تجدیدنظر در محاسبات خود است، اما آن‌ها اشتباه می‌کنند و به هدف خود نخواهند رسید؛ زیرا این روسیاه‌های بدمحاسبه‌گر تصور می‌کنند نظام اسلامی در شرایط «شعب‌ابی‌طالب» است، در حالی که ملت ایران امروز در شرایط «بدر و خیبر» قرار دارد.»

در تاریخ اسلام «شعب ابی‌طالب» نماد مظلومیت و غربت مسلمانانی است که حدود سه سال پس از بعثت به اسلام گرویده بودند و دسیسه‌های سران قریش سبب شد تا به درخواست حضرت ابوطالب(ع)، یگانه حامی دوران تنهایی و بی‌کسی پیامبر اعظم(ص)، عشیره پیامبر(ص) و تعداد اندک تازه‌مسلمانان برای مصون ماندن از گزندهای بیشتر قریش، به «شعب‌ابی‌طالب» بروند و سه سال، رقت‌انگیزانه در آنجا در محاصره کامل به سر برند. در مقابل «شعب ابی‌طالب»، جنگ‌های «بدر و خیبر» دو فراز روشن و برجسته از تاریخ اسلام است که هر دو، نشانه قدرت گرفتن اسلام و حرکت مقتدرانه رو به جلو و در هم کوبیدن موانعی است که دشمنان بر سر راه مسلمانان قرار دادند. جنگ بدر که اولین جنگ مسلمانان با کفار بود، پاسخی کوبنده به تمام ایذا و آزارهایی بود که کفار در مکه بر مسلمانان روا داشتند و جنگ خیبر که پس از نامه‌های شگفت‌انگیز پیامبر اعظم(ص) به رهبران قدرتمند آن روز جهان و دعوت آن‌ها به اسلام بود، بساط دشمنان و حامیان پنهان و توطئه‌گران پشت‌صحنه را که یهودیان بودند، برای همیشه جمع کرد.

امروز چشمان نافذ و فریب‌ناپذیر که حقایق پنهان شده در پشت پرده ضخیم تبلیغات دشمن را می‌بینند، متوجه می‌شوند که وضعیت حال ایران بسیار شبیه موقعیت مسلمانان صدر اسلام در نبرد «بدر و خیبر» است.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.