چرا دیدن فیلم ها و عکس های سکسی مضر است؟ ۱۳۹۵/۰۹/۰۳ - ۱۵۷۳۸۸ بازدید

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامی؛ از اینکه با ما سخن می گوئید خرسندیم و امیدواریم که بتوانیم به سوال شما پاسخ قانع کننده بدهیم. در جواب سوالتان لازم است تا آسیب های تماشای فیلم ها و عکس های مبتذل، مستهجن و سکسی را بیان نماییم:

با سلام و عرض ارادت خدمت شما پرسشگر گرامی؛ از اینکه با ما سخن می گوئید خرسندیم و امیدواریم که بتوانیم به سوال شما پاسخ قانع کننده بدهیم. در جواب سوالتان لازم است تا آسیب های تماشای فیلم ها و عکس های مبتذل، مستهجن و سکسی را بیان نماییم:
1. آسیب جسمی؛ علم پزشکی هنوز تا مرز شناخت بسیاری از بیماری ها فاصله‌ای طولانی دارد و چه بسا اموری که در زندگی روزمره ما وجود داشته باشد و ما به عنوان امور مفید از آنها استفاده کنیم و در آینده ای نزدیک ضرر آنها از نظر پزشکی ثابت شود. بنابراین اگرچه تا کنون برای هرزه‌بینی، اثر جسمانی مستقیم تشخیص نشده است) و احتمال این وجود دارد که با پیشرفت علم مشخص گردد) ولی قطعا اثر غیرمستقیم دارد. یعنی نگاه به عکس و فیلم های مبتذل غالبا موجب تحریک سیستم عصبی خودکار (سمپاتیک و پاراسمپاتیک) و تحریک شهوت می گردد؛ هم زمان ضربان قلب و تعداد تنفس افزایش پیدا می کند؛ ترشح برخی از هورمون ها در خون بالا رفته و تعادل هورمونی و روانی شخص برای دقایق و گاه ساعات و گاه روزها به مخاطره می افتد. اگر این رفتار به مدت طولانی ادامه یابد آثار آن همه عمر فرد را دربر خواهد گرفت.
2. سلامت جنسی انسان که تأثیر عمیقی در سلامت جسمی و روانی او دارد، حاصل ارضاء معقولی است که درپی تحریک واقعی و نیاز حقیقی فیزیولوژی بدن اتفاق افتاده باشد. عدم حفظ این عدم تعادل، از عقلانیت انسان می کاهد و او را وادار به گناه می کند.
3. مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم ها (حتى به بهانه آموزش) باعث شکستن قبح و زشتى امورى است که اسلام، عقلاء و عرف جامعه آن را زشت و قبیح مى شمارند. حتى انسان هاى مؤدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخى الفاظ که مستقیما اشاره به یکى از اعضاء بدن انسان مى کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح مى دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند. کما این که به فتواى برخى فقهاء گفتن و ذکر و به زبان آوردن اعضاء تناسلى انسان به طور صریح، حرام است.
4. مشاهده، بیان، نقل این گونه مطالب به طور زیاد و صریح و بدون پرده و به طور فراوان در اختیار همگان قرار دادن چنین فیلم ها و... باعث از بین رفتن عفت عمومى و اجتماعى مى شود.
5. جالب است که گاهی به بهانه افزایش توان جنسی و تنوع روش‌های آن به اینگونه فیلم‌ها پرداخته می‌شود در حالیکه جذابیت‌های اغراق‌آمیز و تصنعی اندام و حرکات بازیگران چنین فیلم‌هایی گاهی باعث می‌شود در یک مقایسه منفی، جذابیت‌های همسر، کمرنگ شده، نقایص و کمبودها و ضعفهاى احتمالى خود و همسر خویش در ذهن فرد برجسته شده و در نتیجه با تشدید بی‌میلی جنسی همسر، میزان فعالیت جنسی زوجین از مقدار فعلی نیز کمتر شود و سردمزاجی، بر روابط جنسی ایشان مستولی گردد و به تدریج کانون خانواده را دچار اختلال و فروپاشى کند.
6. کاهش شدید ظرفیت عشق؛ به عبارت دیگر، هرزه‌بینی منجر به گسست آشکار عمل جنسی از دوست داشتن، عاطفه، توجه و دیگر احساسات طبیعی سالم و ویژگی‌هایی که به روابط زناشویی کمک می‌کنند، می‌شود.
7. کاهش روابط سالم جنسی با همسر؛ در تحقیقی، اغلب همسران افراد مبتلا اعلام کردند که شوهرانشان جهت انجام سکس با ایشان بی‌علاقه شده‌اند و علت جدا شدن از همسرانشان را هرزه‌بینی اعلام کردند.
8. جنبه جنسی بسیاری این افراد، عاری از ویژگی‌های انسانی می‌شود. از آنها یک حالت «من غریبه» (جنبه تاریک) را توسعه می‌دهند که محور آن، شهوت جامعه ستیز و عاری از اکثر ارزش‌ها است.
9. نقش بستن تصاویر جنسی در مغز؛ در این جا بهتر است که به تجربه دکتر روان شناس، «مک گاف» در دانشگاه کالیفرنیا بپردازیم. یافته‌های او (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) رخ می‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌تواند تا حدودی اثر اعتیاد به هرزه‌نگاری و هرزه‌بینی را توصیف کند. خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند یا ارتباط جنسی برقرار نماید، باعث تقویت پیوند بین تحریک منحرف جنسی و اوج لذت جنسی می‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی‌درپی آن صحنه در ذهن خواهد بود.
10. تأثیر بر رفتار جنسی؛ برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌کنند که «عادت بیمارگونه‌ دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو» بر رفتارها و برخوردهای جنسی «معتادان پورنو» تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این بیماران، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای ترک اعتیاد خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌کنند که «دیدن پورنو، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این تصاویر غلبه کنند.
11. انزوا و کاهش روابط اجتماعی؛ پژوهشگران آلمانی معتقدند که اعتیاد به دیدن پورنو‌، هم‌چنین سبب انزوا و دوری فرد از اجتماع و کاهش روابط اجتماعی او می‌شود.
12. هرزه‌بینی نه تنها بر ذهن فرد تاثیر مخرب می گذارد بلکه افراد را تشویق می کند تا از نظر جنسی بیشتر حالت سلطه جو و پرخاشگر داشته باشند. (دنیای خبر مورخ 2000/3/27)
13. دیدن عکس ها و فیلم های مبتذل، به ویژه جوانان را، در یک حال تحریک دائم قرار می دهد تحریکی که سبب کوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان های بیمارگونه عصبی و گاه سرچشمه امراض روانی می گردد.
14. کاهش اعتماد به نفس؛ تماشای فیلم‌های جنسی با توجه به رفتارهای اغراق‌آمیز بازیگران، کم‌کم باعث می‌شود زوجین درباره طبیعی‌بودن عملکرد جنسی خود دچار تردید شوند و خود را بسیار ضعیف‌تر از آنچه هستند، بپندارند و از روابط زناشویی بیش از گذشته فاصله بگیرند.
15. تقلید؛ برخی رفتارهای بازیگران این فیلم‌ها با وجود جذابیت‌های بصری، گاه بسیار دردناک و آسیب‌زننده است و زوجین ناآگاه که سعی در تقلید از آن دارند، موجب بی‌رغبتی همسر به روابط زناشویی می‌شود.
16. وابستگی؛ هرچند در ابتدای امر زوجین با قصد بهبود روابط فیمابین به تماشای چنین فیلم‌هایی می‌نشینند اما در ادامه، یکی از زوجین یا هر دو متوجه می‌شوند که اگر در گذشته وقتی را برای با هم بودن صرف می‌کردند اکنون همه یا بخشی از آن وقت را برای دیدن انواع و اقسام فیلم‌های مستهجن پر می‌کنند و به این ترتیب، فیلم‌هایی که قرار بود باعث نزدیکی بیشتر زوجین به یکدیگر شود اکنون عاملی برای فاصله بیشتر آنها از یکدیگر شده است.
17. این گناه، پیوند انسان با خدا را سست و در صورت استمرار، این پیوند را قطع و ایمان او را زایل می‌گرداند؛ غریزه جنسی انسان را به طور افراطی تحریک کرده، او را از فعالیت های مثبت انسانی بازداشته؛ به سمت ارتکاب فحشا و منکرات سوق می دهد. بدین وسیله انسانیت انسان که سرمایه وجودی انسان است را از او سلب می کنند.
18. محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا
19. مردن دل ها و افسردگی
20. کاهش توان عقل
21. سقوط شخصیت زن و مرد و تبدیل شدن به وسیله‌ای برای اشباع هوس‌های سرکش
22. عذاب‌های فوق تصوری که به وسعت بینهایت قیامت خواهد بود

پرسشگر محترم، همقدم شدن با عقلی سرشار از وحی و ایمانی آکنده از معرفت، شما را به شیرین‌ترین لحظات دنیا و آخرت رهنمون خواهد کرد، لحظاتی که باغ زندگیتان را آکنده از بهاری ابدی خواهد نمود.

باز هم می‌توانید با ما سخن بگویید.

نویسنده : محمدصادق آقاجانی

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
سلام ۱۳ سالمه من یه دختر مذهبی هستم روزه هام و نماز هامو میخونم
من حدود یک سالی هست خود ارضایی و فیلم های پورن نگاه میکنم
من حدود یک بار انگشتمو داخل وارژنم کردم
هیچ اثری از خون نبود فک کنم فقد یه ماده ی سفیدی اومد بیرون
به نظرتون به بکارتم آسیبی زده شده؟
میشه کمک کنید
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز و بزرگوار!
خود ارضایی عملی حرام و از گناهان کبیره است که عوارض جسمی و معنوی بسیاری دارد که به برخی از عوارض جسمی ان در اینجا اشاره می کنیم:
آسیب های ناشی از خودارضایی به گونه های مختلفی تقسیم پذیر است که به اختصار به برخی از آنها اشاره می شود:
یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ) ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in
و اما در باره سلامت بکارتتان
به توجه به انچه گفته اید بکارت شما سالم است ولی خطر بیخ گوش شما است و با هر بار خود ارضایی احتمال پارگی بکارت و اسیب آن وجود دارد زیرا در اوج خود ارضایی انسان تا حدودی اختیار و هوشیاری و تسلط خود را از دست می دهد و هر لحظه امکان دارد دستش به خطا رفته و پرده اسیب بیند. لذا توصیه ما این است که برای یک لذت زودگذر چند دقیقه ای ، یک عمر زندگی شیرین را ضایع نکنید و از این پس هر گز خود را به این بلا آلوده نسازید.
برای نجات از شر خود ارضایی رعایت دقیق توصیه های زیر سودمند است ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
میهمان
سلام من ۱۷ سالمه یکبار چشمم به چندتا گیف افتاد و کنجکاو شدم و نگا ه کردم بعداز اون هنگام رفتن به دستشویی خون مشاهده کردم یعنی بکارت من صدمه دیده؟؟
پرسمان
سلام علیکم، خیر. احتمالا در اثر تحریک جنسی و انقباض جدار رحم کمی خون به بیرون نشت کرده است. بکارتتان سالم است.
میهمان
سلام من نوجوان ۱۵هستم که جدیدا از این فیلم های جنسی میبینم و هر دفع که میخوام ترک کنم نمیتونم و خیلی شدن آور است
وقتی این فیلم ها رو میبینم ی مایعه سفید از بدنم خارج میشه
واقعا ی راه کاری بدید من بتونم ترک کنم
پرسمان
سلام علیکم، برای رهایی از فیلم ها و تصاویر مستهجن باید جایگزین مناسب دیگری برای خودتان پیدا کنید و خودتان را با فعالیت های سالم مشغول کنید تا انگیزه ای برای تماشای چنین فیلم هایی پیدا نکنید، علاوه بر این سعی کنید از وسایل ارتباطی، گوشی های هوشمند، اینترنت و... به مقدار ضرورت استفاده کنید و در بقیه موارد از دسترس تان خارج کنید تا انگیزه ای برای استفاده نامناسب نداشته باشید.
میهمان
سلام ببخشید من اول این اتفاق را از دوستم که نمیشه بهش گفت دوست دشمن خود در مدرسه فهیدم اول دو سه روز این تو فکرم بود بعدن بزرگ مبشم مادرم بهم میگه بعد دیگه محل ندادم تا اینکه یک زوز به بهانه اینکه من باید اینهارو بفهمم داخل اینترنت زدم بعد ظهرش خیلی توبه کردم و قل دادم دیگه نکنم ونکردم ولی تا چند روز در ذعنم بود تا اینکه چند ماه بعد دوبباره در اینترنت زدم و لی این فکر از ذهنم دیگه دور نمیشه من دوست ندارم به اینها فکر کنم میخواهم در روز قیامت موفق بشم اما اینها همش در ذهنم میایند من دیگه نمی خواهم به اینها فکر کنم باید چکار کنم
پرسمان
سلام علیکم، با عرض سلام؛ از آنجا که معمولاً این افکار به هنگام بیکارى به سراغ شما مى آید، سعى کنید با یک برنامه ریزى دقیق و حساب شده تمام اوقات شبانه روزى خود را پر کنید و هیچ گاه بیکار نباشید. به مطالعه، نظافت اتاق، کمک به دوستان، ورزش و... مشغول باشید. و هر گاه بیکار شدید خود را به کارى مشغول سازید و کمتر در تنهایی قرار گیرید. همچنین هرگاه این افکار به ذهن شما آمد برای خود یک حالت حواس پرتی نسبت به آن افکار ایجاد کنید یعنی خود را مشغول کار دیگری کنید. در موقعیت هایی را که این گونه افکار و خیالبافی ها بیشتر به سراغ شما می آید، ترک کنید و به مکان هایی که فکر شما را به افکار مطلوب و واقعی مشغول می کند، بروید. شما می توانید هر گاه افکار مزاحم به ذهن شما خطور کرد به گونه ای رشته آن افکار را پاره کنید. مثلا با خود بگویید « بسه دیگه، چقدر مزاحم می شوی؟!» و هر کار دیگری که باعث گسسته شدن این افکار می شود.
در نهایت روابط اجتماعی خود را افزایش دهید. با دیگران بیشتر نشست و برخاست داشته باشید. در مجالس عمومی مثل مجالس جشن یا مجالس مذهبی شرکت کنید. از هجوم این افکار به ذهن نگران نشوید. گاهی اوقات، ترس از یک حالت، آدمی را بیشتر با آن دست به گریبان می کند. لذا این حالت را وضعیتی قابل حل تلقی کنید و به رهایی از آن اقدام کنید، نه آنکه آن را آنقدر بزرگ و هراس آور تلقی کنید که تسلیم آن شوید.موفق باشید.
میهمان
آقا من عادت کردم خودارضایی کنم چگونه ترک کنم؟
پرسمان
سلام علیکم، پاکی و طهارت، مطلوب و هدف هر انسانی است و کسی را نمی یابید که طالب آن نباشد و این مهم بدون تلاش هماهنگ و حساب شده، صبر، حوصله و قبل از اتمام اسباب و تکیه بر توفیق الهی به دست نمی آید. از این رو با تکیه بر توفیق خداوند و استعانت از درگاه الهی، به توصیه هایی که در ذیل بیان می گردد به صورت کامل، دقیق و مستمر عمل کنید تا به امید
حضرت دوست هدف به دست آید. تأکید می شود عمل به بعضی از دستورالعمل ها کافی نیست و باید به تمام آنها به صورت دقیق و کامل و همیشگی عمل کنید؛ و نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود،؛ بلکه موجب خستگی شده و شما را دلسرد می کند. با تأکید بر این مقدمه، به بیان دستورالعمل هایی در مورد کنترل نیروی شهوت و فرار از گناه خودارضایی می پردازیم: ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...).
۱۹. قرآن زیاد بخوانید و درباره معانی آیات آن فکر کنید. عواقب خودارضایی:
توجه و آگاهی به عواقب خودارضایی باعث می شود که انسان بهتر بتوانید دامن همت به کمر زده و از این گناه اجتناب ورزد. البته عواقب سوء و پیامدهای منفی و عملی این گناه جدای از آنکه معصیت است، فراتر از آن است که بتوان آنها را برشمرد؛ بلکه فقط به چند مورد از آن اکتفا می کنیم: یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ) ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in).
میهمان
سلام.من دختری هستم که یکی از این سایت های مجازی من را با این مسایل اشنا کرد.دقیقا مثل صحبت های شما جلوی چ شم من است. همش فیلم میبینم.از چند وقت پیش عهد کردم.که خود ارضایی نکنم.اما نشدد.من فقط ۱۱سال دارم.توروخدا من را راهنمایی کنید
پرسمان
سلام علیکم، خواهر عزیز و بزرگوار
شما فقط ۱۱ سال سن دارید واقعا دل انسان می سوزد که چرا به دام فیلم های خراب افتاده اید. این راه گرداب خطرناکی است که پایانش غرق شدن در شهوات و از دست دادن عفت و آبرو و محرومیت از زندگی سالم و شاد در آینده است. تا زمانی که به دیدن این گونه فیلمها خود را عادت دهید ، خود ارضایی شما را رها نخواهد کرد و نه تنها شما که هر کس دیگر هم این فیلم ها را ببیند به این بلای خانمان سوز مبتلا خواهد گشت.
ابتدا عوارض خود ارضایی را که به وسیله پزشکان بیان شده برایتان بازگو می کنیم و سپس نکاتی را برای رهایی از این مشکل ارائه خواهیم کرد. امیدواریم برایتان سود مند باشد و بتوانید خود را از چنگال خطرناک خود ارضایی نجات دهید. یکی از روش های شناخت پیشرفت بیماری ها در پزشکی، مرحله بندی (staging) علایم بیماری است. براین اساس، برحسب عوارض ایجاد شده در بیمار مبتلا به خودارضایی، سه مرحله (stage) بیان شده است: ) ۱. مرحله مشکل ساز (Problematic) در افرادی که مدتی است گرفتار خودارضایی شده اند، زودرس ترین عوارض ناشی از خودارضایی عبارت است از:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
ج. ضعف حافظه (Poor memory)،
د. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety). ۲. مرحله گرفتاری شدید (Severe) بروز علایم زیر در فرد گرفتار، نشان دهنده آن است که شدت ابتلای وی یا مدت آن بیش از مرحله اول است و در نتیجه عوارض شدیدتری ظاهر شده است:
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
ج. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
د. کمردرد (Lower back pain)،
ه. نازک شدن موها (Thinning hair)،
و. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
ز. بی خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem) .۳. مرحله گرفتاری بسیار شدید یا حالت اعتیاد (Addictive)
الف. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
ب. ریزش شدید موها (Severe hair loss)،
ج. تارشدن دید چشم ها (Blurred vision)،
د. وز وز گوش (Buzzing in the ears)،
ه. انزال زودرس و غیرارادی یا خروج منی به صورت قطره قطره ( prematurelyEjaculation)،
و. درد کشاله ران و ناحیه تناسلی (Groin/Testicular pain)،
ز. دردهای قولنجی در ناحیه لگن و استخوان دنبالچه ( the pelvic cavity or tail bonePain or cramps in

اینها عوارض خود ارضایی است که اهسته آهسته در فرد مبتلا بروز می کند و اما توصیه هایی برای نجات از شر خود ارضایی ۱. سعی کنید به هنگام خواب، شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد.
۲. شب ها تا هنگامی که خوابْ کاملاً برچشمان شما مسلط نشده است، به بستر نروید و سعی کنید پیش از خواب، به نحوی خود را فعال و مشغول کنید.
۳. از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان اجتناب کنید.
۴. از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا خودداری کنید و به محض مواجهه با این امور، چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنید.
۵. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی و تحریک کننده و فکر کردن در این امور، به جدّ بپرهیزید.
۶. از خوردن مواد غذایی محرک ـ مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم مرغ، گوشت قرمز، غذاهای پرچرب ـ در حد امکان اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید.
۷. قبل از خواب مثانه خود را تخلیه کنید.
۸. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات بپرهیزید (به خصوص شب ها و قبل از خوابیدن.
۹. هیچ گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکنید.
۱۰. از دست ورزی اندام جنسی خود اجتناب کنید و در هیچ شرایطی دست ورزی نکنید.
۱۱.هرگز به رو نخوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
۱۳. هیچ گاه بیکار نباشید، برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، زیادت عبادت و... پر کنید.
۱۴. هرگز در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران نباشید .
۱۵. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران به سر نبرید؛ بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید.
۱۶. هفته ای یکی دو روز، روزه مستحبی بگیرید و اگر توان آن را ندارید روزه اخلاقی بگیرید؛ یعنی، میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهید و به حداقل خوراک اکتفا کنید.
۱۷. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشید و از سخنان ملایمت آمیز با آنها خودداری کرده واز نرمی و لینت در کلام با آنها اجتناب ورزید.
۱۸. هیچ گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقی نمانید، (حتی برای آموزش و...). امیدواریم به لطف خداوند هر چه سریعتر شاهد پاک شدن شما از این بیماری باشیم. لطف حق یارتان
میهمان
سلام یک بار بر اثر نادانی و دیدن یک صحنه غیر اخلاقی داخل و اژنم خیلی شدید درد گرفت و تیر کشید و بعد از رفتا در دستشویی هنگام تمیز کردن خود کمی خون دیدم آیا بکارت آسیب دیده؟بدون دخالت دست
پرسمان
سلام علیکم، اگر انگشت یا چیز نوک تیز وارد واژن نکرده باشید نگران نباشید بکارت شما سالم است.
میهمان
خیلی خیلی آموزنده بود با تشکر از شما 🙏🙏
میهمان
سلام ممنونم خیلی اموزنده بود
میهمان
واقعا ممنون از متن خوبتون
میهمان
متن نظر را وارد کنیدباسلام وواحترام خدمت شما من چند سالی هست که درگیر این ویدئو های پورنو هستم و حتی نماز هم میخونم ولی هرچی میخوام این عادت بد رو ترک کنم نمیتونم خواهشا راهنمایی کنید من رو متشکرم...
پرسمان
سلام علیکم، به طور کلی، اگر دیدن فیلم ها و تصاویر مستهجن باعث تهیج شهوت و تحریک جنسی شما گردد و شما را به گناه متمایل گرداند و باعث ابتلا شما به خودارضایی شود، باید جلوی آن گرفته شود. در قدم اول باید منبع آن یعنی رایانه و استفاده از اینترنت و فضای مجازی را برای خود محدود کنید و اجازه ندهید شور و نشاط جوانی شما به راه های انحراف آمیز کشده شود و بیهوده از بین برود.
اگر انسان برای خودش عزت و ارزش قائل باشد به این سادگی حاضر نیست آن را به ذلت بکشاند. چنین فردی از کشیده شدن به وادی شهوات و ارتکاب گناهان و آلوده شدن به انحرافات جنسی خودداری می کند.
می توانید تنبیهات و جریمه هایی نیز برای هر بار مشاهده این گونه تصاویر و فیلم ها برای خود قرار دهید تا به تدریج از این رفتار زشت فاصله بگیرید. یادتان باشد اگر قرار باشد در هر بار مشاهده این قبیل عکس ها و فیلم های مستهجن، از حساب میلیونی شما مبلغ چند هزار تومان کسر شود، تا به کی حاضر هستید که به تماشای این گونه تصاویر و فیلم ها بنشینید، پس تعیین جریمه و برخی تنبیهات می تواند بازدارندگی ایجاد کند و مانع ادامه تماشای تصاویر و فیلم های مستهجن گردد. توجه داشت باشید، هر مقدار میزان جریمه با نوع جرم تناسب داشته باشد، میزان بازدارندگی آن هم بیشتر خواهد بود.
میهمان
خیلی عالی است
میهمان
با عرض سلام و تشکربعد از دیدن این فیلم ها خوب که فکر میکنی میبینی این فقط یک بیماری هست و اصلا نیاز تو را نسبت به نیاز جنسی برطرف نکرده و این فقط یک رفتار بیمارگونه هست که دوباره چند وقت دیگر باز تو را به این سمت می کشاند.
همیشه به خودت یاداوری کن که این فیلم ها تو را سیر نمیکنند و فقط تو را بیمار تر میکنند و باعث میشوند که به انزال زودتر برسی و بدنت ضعیف میشود.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.