چه‌چیزی از چشم ۲میلیارد بیننده مراسم عروسی نوه ملکه انگلیس پنهان ماند؟ ۱۳۹۷/۳/۱۵ - ۱۶ بازدید

ایندیپندنت:از سال ۲۰۱۰ تاکنون (از زمانی که حزب محافظه‌کار انگلیس دولت را به‌دست گرفته است)،تعداد کودکان فقیر این کشور ۵۰ درصد افزایش یافته و به رقم ۳.۱ میلیون نفر رسیده است/شهروندان انگلیسی،طبق بودجه‌ای که وزارت خزانه‌داری این کشور تعیین کرده است،بالغ بر ۱۰۴ میلیون دلار ــ در قالب مالیات ــ برای تأمین هزینه‌های خانواده سلطنتی هزینه می‌کنند.
1397023014440052914187974.jpgایندیپندنت:از سال ۲۰۱۰ تاکنون (از زمانی که حزب محافظه‌کار انگلیس دولت را به‌دست گرفته است)،تعداد کودکان فقیر این کشور ۵۰ درصد افزایش یافته و به رقم ۳.۱ میلیون نفر رسیده است/شهروندان انگلیسی،طبق بودجه‌ای که وزارت خزانه‌داری این کشور تعیین کرده است،بالغ بر ۱۰۴ میلیون دلار ــ در قالب مالیات ــ برای تأمین هزینه‌های خانواده سلطنتی هزینه می‌کنند.
مراسم جشن عروسی ۴۲ میلیون دلاری (بیش از ۱۷۶ میلیارد تومان البته با دلار ۴۲۰۰تومانی!) نوه ملکه انگلیس در شرایطی برگزار شد که گفته می‌شود بیش از ۲ میلیارد نفر در سرتاسر جهان به‌صورت زنده این جشن را دنبال می‌کردند. در واقع به‌لطف این مراسم و شور و هیجان شکل‌گرفته برای آن، حدود یک‌چهارم جمعیت جهان (۷.۶ میلیارد نفر) به‌صورت زنده شاهد آداب و رسوم خاندان سلطنتی انگلیس بود، مسئله‌ای که از قاب تلویزیون خوشایند به‌چشم آمده و در عمل به‌مثابه یک کارزار بزرگ روابط عمومی و تبلیغاتی برای ملکه، دولت و کشور انگلیس بود و تا مدت‌ها بر ذهنیت یک‌چهارم جمعیت کره زمین درباره انگلیس تأثیر خواهد گذاشت.

مسئله‌ای که باعث خواهد شد یک بعد دیگر جامعه انگلیس ــ براساس آنچه رسانه‌های معتبر این کشور گزارش می‌دهند ــ به‌چشم نیاید. از جمله این موارد، می‌توان به سلسله‌گزارش‌های نشریه‌های ایندیپندنت و گاردین اشاره کرد. طبق گزارشی که ایندیپندنت منتشر کرده است تنها در سال ۲۰۱۷ میلادی، تعداد کودکان انگلیسی که در فقر به‌سر می‌برند ۱۰۰ هزار نفر افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:آوارگی سهم بی‌خانمان‌های لندن از مراسم جشن عروسی نوه ملکه + فیلم و عکس

یا در مطلبی دیگر نشریه گاردین انگلیس از افزایش یک‌میلیون نفری تعداد کودکان فقیر طی ۷ سال اخیر خبر داد، و جالب اینجاست که این مطلب از سوی نشریه ایندیپندنت نیز گزارش شده است. در گزارش ایندیپندنت آمده است که از سال ۲۰۱۰ تاکنون (از زمانی که حزب محافظه‌کار انگلیس دولت را به‌دست گرفته است)، تعداد کودکان فقیر این کشور ۵۰ درصد افزایش یافته و به رقم ۳.۱ میلیون نفر رسیده است. طبق نوشته ایندیپندنت، طی این بازه زمانی حدود یک‌میلیون نفر به تعداد کودکان فقیر افزوده شده است که علت عمده آن به‌خاطر کاهش مزایای اجتماعی اعطایی از سوی دولت و عدم افزایش پرداختی‌ها است.

از سوی دیگر نشریه گاردین نیز در گزارشی از یک بعد دیگر نابرابری در انگلیس پرده برداشت. در گزارش گاردین با استناد به آمارهای رسمی آمده است که مناطق فقیرنشین شهرهای انگلیس روزبه‌روز با کمبود پزشکان عمومی مواجه می‌شوند. در واقع پزشکان عمومی بیش از پیش تمایل دارند این مناطق ترک را و به مناطق ثروتمند‌نشین کوچک کنند و بر این اساس دسترسی شهروندان فقیر این کشور به خدمات عمومی پزشکی بیش از پیش محدودتر شده و مردم مجبورند در نوبت‌های انتظار طولانی‌تری باقی بمانند.

همچنین در مطلبی دیگر، نشریه ایندیپندنت گزارش داد که با تداوم سیاست‌های فعلی حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس، طی سال‌های آتی ۱.۵ میلیون کودک انگلیسی دیگر به تعداد کودکان دچار فقر افزوده خواهند شد. در این گزارش اشاره شده است که تغییرات اعمال‌شده از سوی دولت این کشور در زمینه مسائل مرتبط با رفاه اجتماعی چنین پیامدی را در پی خواهد داشت.

این ماجرا روی دیگری هم دارد، آنجا که رابطه مستقیمی با زرق‌وبرق مراسم جشن عروسی نوه ملکه انگلیس دارد. طبق گزارش بیزینس‌اینسایدر، ثروت شخصی ملکه انگلیس بیش از ۵۳۰ میلیون دلار (۲۲۲۶ میلیارد تومان با دلار ۴۲۰۰تومانی!) ارزش دارد. علاوه بر این حجم از ثروت شخصی، شهروندان انگلیسی، طبق بودجه‌ای که وزارت خزانه‌داری این کشور تعیین کرده است، بالغ بر ۱۰۴ میلیون دلار ــ در قالب مالیات ــ برای تأمین هزینه‌های خانواده سلطنتی هزینه می‌کنند.

تسنیم، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.