چه چیزی برای زن بهتر است؟ ۱۳۹۳/۱۰/۱۴ - ۱۷ بازدید

چه چیزی برای زن بهتر است؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم
چه چیزی برای زن بهتر است؟

بسم الله الرّحمن الرّحیم

{اَللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی فَاطِمَهَ وَ اَبِیهَا وَ اُمِّهَا وَ بَعلِهَا وَ بَنِیهَا وَ السِّرِ المُستَودَعِ فِیهَا بِعَدَدِ مَا اَحَاطَ بِهِ عِلمُک}

در مورد حضرت عصمه الله الکبری و حجّه الله علی الحجج حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
***نکته: دو سطر بالا جزء متن کتاب اللئالی المنثوره فی الأحراز و الأذکار المأثوره نمی باشند.

و از حسن بصری منقول است که می گفت: حضرت فاطمه عابدترین مردم بود در عبادت، به اندازه ای بر پا می ایستاد که پاهای مبارکش ورم می کرد، وقتی پیامبر خدا به او فرمود: چه چیزی برای زن بهتر است؟ فاطمه گفت: آن که مردی را نبیند و مردی او را نبیند. پس حضرت نور دیده خود را به سینه چسبانید و فرمود: «ذُرِّیَّهٌ بَعضُهَا مِن بَعضٍ».
و هم چنین روایت است که روزی آن حضرت از اصحاب خود در مورد زن سؤال فرمود. اصحاب گفتند: که زن عورت است. فرمود: در چه حالی زن به خدا نزدیک تر است؟ اصحاب نتوانستند جواب بدهند. وقتی حضرت فاطمه این مطلب را شنید، فرمود که: نزدیک ترین حالات زن به خدا آن است که ملازم خانه خود باشد و از خانه بیرون نرود. با شنیدن این پاسخ حضرت فرمود: فاطمه پاره تن من است.

(اللئالی المنثوره فی الأحراز و الأذکار المأثوره: دستورالعمل و مرواریدهای درخشان/ در اعمال ماه جمادی الآخره/ ص۱۶۸/ مؤلّف: حاج شیخ عبّاس قمی رحمه الله/ گردآورنده و ویراستار: محمّد حسین ربّانی/ انتشارات عهد/ طبع اوّل، بهار ۱۳۸۱/ مرکز پخش: قم،خیابان معلّم، معلّم ۲۹، پلاک ۴۴۸)
(برگرفته از نرم افزار محدّث قمی رحمه الله، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) قم)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.