چگونگی سالم ماندن اجساد شهدا ۱۳۹۱/۱۱/۱۲ - ۱۲ بازدید

در پاسخ به این پرسش به دو نکته توجه نمایید : ۱- در مورد برخی افراد در زمان گذشته و در این زمان نقل شده که بدن آنها پس از گذشت مدت های طولانی سالم و دست نخورده باقی مانده است . بدن بزرگانی مانند حر شهید و شیخ صدوق و مرحوم کلینی و برخی افاد دیگر که زن و یا مردی اهل تقوا بوده اند مانند زنی که اهل یزد بود و داستان آن در کتاب داستان های شگفت شهید دستغیب شیرازی آمده است از این نمونه است . برخی شهدا مانند شهید ابوالفضل ابوالفضلی نیز پس از مدتها بدن آنها تازه و دستنخورده پیدا شد . ۲- این موضوع در مورد همه شهدا صادق نیست و تنها برخی از آنها چنین خصوصیتی داشته اند .
در پاسخ به این پرسش به دو نکته توجه نمایید :
۱- در مورد برخی افراد در زمان گذشته و در این زمان نقل شده که بدن آنها پس از گذشت مدت های طولانی سالم و دست نخورده باقی مانده است . بدن بزرگانی مانند حر شهید و شیخ صدوق و مرحوم کلینی و برخی افاد دیگر که زن و یا مردی اهل تقوا بوده اند مانند زنی که اهل یزد بود و داستان آن در کتاب داستان های شگفت شهید دستغیب شیرازی آمده است از این نمونه است . برخی شهدا مانند شهید ابوالفضل ابوالفضلی نیز پس از مدتها بدن آنها تازه و دستنخورده پیدا شد .
۲- این موضوع در مورد همه شهدا صادق نیست و تنها برخی از آنها چنین خصوصیتی داشته اند .
۳ - علت سالم ماندن برخی بدنها برای ما به درستی روشن نیست و هر چند می دانیم چنین افرادی اهل تقوا و نورانیت و روح طاهر بوده اند ولی این تمام علت و سبب برای چنین حادثه ای نیست و عوامل ناشناخته دیگری در این جریان دخیل است که ما آگاهی درستی در باره آنها نداریم .
(لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، کد: ۲/۱۰۰۱۱۴۰۵۱)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.