کار افرین- کار افرینان- مجوز کار افرینی ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ - ۷۰۵ بازدید

سلام بنده کارافرین هستم ولی مجوز گرفتن از ادارات کار هر کسی نیست بجای اینکه دولت دستمان وبگیرد پایمان وگرفته

با عرض سلام خدمت پرسشگر محترم
ضمن تشکر از ارتباط جنابعالی با این مرکز، ، ابتدالازم است خدمت شما متذکر شویم که این سامانه، متعلق به اداره ی مشاوره و پاسخ نهاد نمایندگی رهبری در دانشگا ها بوده و مسوولیت آن پاسخگویی و مشاوره به دانشجویان عزیز و نسل جوان پیرامون سوالات و شبهات دینی ، اعتقادی، سیاسی و ... می باشد. فلذا هیچ گونه مسوولیت خاص دیگر و اجرایی نداشته و ارتباط خاص و ارگانیکی نیز با دفتر رهبری یا ریاست جمهوری وسایرسازمانها ووزراتخانه ها ندارد.
پرسشگر گرامی مانیز متاسفانه از جزئیات شرایط ووضعیت پیش امده برای شما اطلاعی ندارشت اما طبق قوانین از شرایط تاسیس واخذ مجوزمراکز کار افرینی میتوان به این موارد اشاره نمود:
تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، عدم سابقه محکومیت کیفری و عدم اشتغال در مراکز دولتی جزء شرایط عمومی و دارا بودن مدرک دکتری تخصصی در فعالیت مورد مشاوره با ۳ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه و یا مدرک کارشناسی ارشد در فعالیت مورد مشاوره با۵ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه، مدرک کارشناسی در فعالیت مورد مشاوره با۷ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه از مهمترین شرایط تخصصی است که در صدور مجوز برای متقاضیان باید مورد توجه قرار گیرد.
آیین نامه و مقررات صورتجلسات آدرس مراکز معتبر در استان
دستورالعمل جدید صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی ابلاغی اسفند ۹۵
فرآیند صدور مجوز مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی مصوبه آذرماه ۹۳ شورای عالی اشتغال
دستورالعمل اداری شماره یک سال ۹۵
طرح کسب و کار
دستور العمل اجرایی نحوه محاسبه تعرفه مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی سال ۹۵
شاخص های ارزیابی و نظارت بر مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
دستور العمل تعیین حق الزحمه مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
نمونه طرح تابلوی مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
آیین نامه اجرایی تاسیس مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی
دستور العمل فعالیت های کانون های کار آفرینی کشور
مطالعه واطلاعات بیشتر: http://clsw.ir/اداراتتابعهادارهکل/مدیریتکارآفرینیواشتغال/مراکزمشاورهاطلاعرسانیوخدماتکارآفرینی.aspx
نمونه صدور مجوز فعالیت یک مرکز مشاوره کارآفرینی جدید در استان قم دراذرماه۹۶
معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از اعطای مجوز فعالیت به یک شرکت مشاوره شغلی دیگردر پانزدهمین نشست اعضا هیات فنی شرکت های مشاوره،اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی خبر داد
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم، محمد بختیاری در پانزدهمین نشست اعضای هیات فنی مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی که درسالن جلسات دانشگاه صنعتی قم با حضور اعضاء برگزار شد گفت: در این نشست با درخواست شرکت توسعه تجارت ایده های برتر تاب تک با مدیریت دکتر حسن زارعی متین برای تاسیس مرکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در استان مجوز فعالیت داده شد.
وی افزود:این هیات ؛ برابر دستور العمل شورای عالی اشتغال در سال جاری پس از اطلاع رسانی در خصوص شرایط و ضوابط تاسیس این مراکز نسبت به تشکیل هیات فنی اقدام گردید و هم اکنون چندین درخواست تاسیس در این استان به دبیرخانه این هیات واصل شده است . وی، ارائه مشاوره‌های تخصصی و کاربردی به کارآفرینان و سرمایه گذاران در زمینه فعالیت‌های اقتصادی دانش بنیان و مبتنی بر نوآوری و فناوری جدید و مخاطره پذیر را از اهداف ایجاد این مراکز دانست و افزود: ‌مجوز فعالیت این شرکت‌ها به صورت تخصصی داده می‌شود و شرکت‌هایی که مجوز می‌گیرند در زمینه‌های خاص می‌توانند فعالیت داشته باشند.
از اهداف دیگر این مجوز ها توسعه فعالیت های کار آفرینانه با توجه به مزیتها و ظرفیت های اقتصادی استان و کشور و ایجاد ارتباط منطقی و پایدار بین فعالیت های کارآفرینانه و تولید و همچنین ارائه مشاوره های تخصصی مبتنی بر دانش کاربردی و نوآوری به صاحبان ایده، کارآفرینان و متقاضیان ایجاد بنگاه های اقتصادی می باشد معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت:تعداد این مراکز به تناسب جمعیت و گستردگی جغرافیایی هر استان متغیر خواهد بود و متقاضیان مجوز لازم است علاوه بر شرایط عمومی، از شرایط اختصاصی مندرج در آئین‌نامه مذکور برخوردار باشند
بختیاری در خصوص شرایط عمومی و تخصصی برای متقاضیان تاسیس این مراکز نیز گفت : تابعیت جمهوری اسلامی ایران ، عدم سابقه محکومیت کیفری و عدم اشتغال در مراکز دولتی جزء شرایط عمومی و دارا بودن مدرک دکتری تخصصی در فعالیت مورد مشاوره با ۳ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه و یا مدرک کارشناسی ارشد در فعالیت مورد مشاوره با۵ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه، مدرک کارشناسی در فعالیت مورد مشاوره با۷ سال سابقه مفید اجرایی و تحقیقات کاربردی در همان زمینه از مهمترین شرایط تخصصی است که در صدور مجوز برای متقاضیان باید مورد توجه قرار گیرد.
بختیاری آمادگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را به منظور ارایه هر گونه حمایت تئوری و عملی به کارآفرینان اعلام کرد و گفت: برای این کار از تمام پتاسیل های قانونی موجود استفاده می کنیم.
اطلاعات بیشتر
صدور مجوز فعالیت یک مرکز مشاوره کارآفرینی جدید در استان قم
https://sport.mcls.gov.ir/fa/news/۹۶۴۱۴/صدور-مجوز-فعالیت-یک-مرکز-مشاوره-کارآفرینی-جدید-در-استان-قم
شرایط دریافت مجوز مراکز مشاوره ، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در اصفهان اعلام شد
https://www.mcls.gov.ir/fa/news/۴۸۴۸۸/شرایط-دریافت-مجوز-مراکز-مشاوره-اطلاع-رسانی-و-خدمات-کارآفرینی-در-اصفهان-اعلام-شد

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.