نسخه آزمایشی

کانون های دانشجویی - تشکل های دانشجویی ۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۲۳ بازدید

آیا دبیران کانون ها و تشکل ها باید حق الزحمه دریافت کنند ؟ اگر پاسخ آری است،چه میزان؟
کانون ها و تشکل های دانشجویی همانگونه که از نام آن پیداست ، تشکل های برآمده از میان خود دانشجویان هستند و دبیران و اعضای این تشکل ها بابت فعالیت های خود ، حق الزحمه ای دریافت نمی کنند و در آیین نامه کانون ها و تشکل های دانشجویی نیز در مورد دریافت حق الزحمه توسط دبیران کانون ها و تشکل های دانشجویی اشاره ای نشده است و بودجه ای که برای این تشکل ها در نظر گرفته شده است مربوط به فعالیت های آنهاست. البته ممکن است شورای فرهنگی دانشگاه بنا به تشخیص برای دبیران یا اعضای این تشکل ها ، حق الزحمه ای را در نظر بگیرد که قاعدتاً مبلغ قابل توجهی نخواهد بود.
بر اساس آیین‌نامه کانون‌های فرهنگی دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی
ماده ۳۲: « مدیرکل امور فرهنگی دانشگاه موظف است جهت اجرای این آیین‌نامه و برنامه‌های مصوب کانون‌ها، تسهیلات مالی و پشتیبانی لازم را مطابق دستورالعمل‌های تشکیلات و اعتبارات اداره کل امور فرهنگی دانشگاه با تصویب شورای فرهنگی در اختیار کانون‌ها قرار دهد.»
ماده ۳۳- بودجه و اعتبارات مورد نیاز فعالیت‌های کانون‌ها و هزینه‌های مترتب بر این آیین‌نامه (که به تصویب شورای فرهنگی دانشگاه رسیده است) در بودجه سالانه اداره کل امور فرهنگی دانشگاه پیش‌بینی و از محل اعتبارات دانشجویی .... فرهنگی دانشگاه تأمین می‌شود. مدیر کل امور فرهنگی دانشگاه می‌تواند از کمک‌های سایر دستگاه‌ها نیز بهره‌مند شود.
تبصره - دستگاه می‌تواند سالیانه به منظور حمایت از کانون‌های فعال، از محل اعتبارات فرهنگی مبالغی را به عنوان کمک در اختیار اداره کل امور فرهنگی دانشگاه قرار دهد.
(www.qom.ac.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=۷۶۸۶d۶۵۰)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.