کلمه ارمیا ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۱۷ بازدید

باعرض سلام وتبریک اعیاد شعبانیه و خسته نباشید خدمت شما وتشکراز جواب سوال من درباره ی اسم ارمیا درقران وبعضی ازسایت ها تحقیق کردم ومی خواستم از شما بپرسم که ایا ارمیا نام پیامبرهست یانه ونام فرزند پسرمان راارمیا بگزاریم ازنام نیک ومذهبی وخوب هست یا نه باتشکر ممنون التماس دعا

ارمیا از پیامبرانی است که بین حضرت موسی و حضرت عیسی ( علی نبینا و آله و علیهم السلام ) قرار دارد . انبیا و اولیایی که بین حضرت موسی و حضرت عیسی هستند عبارتند از : هارون-یوشع-داود-ناتان-سلیمان-آصف-صفورا-منبه-هندوا-اسفر-رامن-اسحاق-ایم-حنظله-کالیب-حزقیل-الی-قانا-اشموئیل-احیا-شعیا-الیاس-یسع-حیقوق-ذوالکفل-یونس-ارمیا-منذر-دانیال-یسابغ-روبیل-مکیخال-انشوا-رشیخا-زکریا-یحیی.(تاریخ انبیا , امیری پور ص ۲۶۳ به بعد .) از جمله اسنادی که شاید بشود به آن اعتماد کرد لغتنامه دهخداست ، در لغت‌نامه دهخدا اینطور آمده:
ارمیا. [ اَ / اِ / اُ ] (اِخ ) ارمیاء. نبی است . (منتهی الارب ). نام یکی از پیغمبران بنی اسرائیل . (برهان ). یرمیا. لفظ یرمیا یعنی یهوه بزیر می اندازد. وی پسر حلقیا و دومین از انبیای اعظم عهد عتیق بود که درزمان سلطنت یوشیا و یهویاقیم و صدقیا و هم در زمان اسیری صدقیا نبوت میکردند.
اینکه بعضی مدعی‌اند ارمیا از القاب امام علی(ع) است منبع موثقی دال بر این موضوع نیافتیم. بلطف شیث پیمبر برفعت ادریس
به آب دیده ٔ نوح و بحلم ارمیّا.
روزبهان . ذکر عیسی و عروجش بر سما
ذکر ذوالقرنین و خضر و ارمیا.
مولوی .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.