گردن بند قرآنی ۱۳۸۷/۱۲/۱۳ - ۱۶۶۰ بازدید

آیا انداختن قرآن( در ابعاد کوچک) در گردن تأثیر مثبتی دارد؟( من تا به حال همواره این کار را انجام می داده ام، آیا ترک این کار موجب سلب توفیق یا ناخشنودی خداست؟)

در پاسخ به این پرسش به چند نکته توجه نمایید :
۱- قرآن کتاب هدایت و سعادت انسان است . باید قرآن را خواند و پیام آن را گرفت و در محتوای آن تامل کرد و سپس به آن عمل نمود .
۲-حمل قرآن به نیت محفوظ ماندنمورد سفارش و توصیه نیست و در سنت و سره ائمه -ع- دیده نمی شود . بهتر است برای این منظور انگشتری عقیق ویا حرزهایی که از طرف معصومین-ع-وارد شده وهمراه داشتن آن انسان را از خطرات حفظ می کند ودر حاشیه کتاب مفاتیح الجنان و نیز حلیه المتقین مرحوم مجلسی ذکر شده استفاده نمود .
۳- در عین حال که حمل قرآن به این منظور توصیه نشده اگر این کار موجب هتک قرآن و بی احترامی به آن نشود شرعا اشکالی ندارد هر چند در مجموع ترک این عمل بهتر است . البته بهتر است هنگام قضای حاجت(هنگام تخلی) از همراه داشتن قرآن، اجتناب کنید.

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
آیة الله بهجت( قدس سره) به همراه داشتن قرآن توصیه فرموده اند.
پرسمان
همراه داشتن قرآن از نظر مرحوم آیت الله بهجت (ره) با آن در مطلب بالا بیان شده است تفاوت دارد. همراه داشتن کتاب قرآن جهت قرائت و تلاوت یا حفظ نمودن آن بسیار توصیه شده است ولی همراه داشتن قرآن به عنوان حرز، دعا، چشم بند و ... جایز نیست.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.