گریه امام زمان(عج) ۱۳۸۶/۱۱/۰۲ - ۱۶۷۰ بازدید

یه روایت هست که میگه امام زمان(عج) اگر اشک چشمم تمام بشه به جاش خون گریه می کنم و من از یکی از علما شنیدم که می گفت این اشتباه است بلکه درستش اینه که از همان اول به جای اشک خون گریه می کنم؟ در زیارت جامعه هم فکر کنم اشاره شده ممنون میشم بگید.

در زیارت ناحیه مقدسه که از امام زمان علیه السلام است ان حضرت خطاب به جد بزرگوارش حسین بن علی علیه السلام می فرماید :فلئن اخرتنی الدهور وعاقنی عن نصرک المقدورولم اکن لمن حاربک محاربا ولمن نصب لک العداوه منا صبا فلاندبنک صباحا مساء ولابکین لک بدل الدموع دما حسره علیک وتاسفا علی ما دهاک وتلهفا حتی اموت بلوعه المصاب وغصه الاکتیاب .{ای جد بزرگوار}اگر روزگار مرا به تاخیر انداخت ومرا از یاریت محروم ساخت وبا کسانی که با تو به جنگ برخا ستند نجنگیدم ودر مقابل دشمنانت نایستادم پس صبح وشام بر تو به جای اشک خون گریه می کنم گریه ای از روی حسرت بر مصیبتی که تو را فرا گرفت تا روزی که از درد مصیبت تو وغم واندوهت بمیرم .

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.