-ترور رهبر- ۱۳۹۰/۸/۱۰ - ۱۹ بازدید

پس از عزل بنی صدر در تاریخ ۱/۴/۶۰ منافقین اعلام قیام مسلحانه کردند، بنی صدر به منزل منافقین پناهنده شد و توسط آنان همراه بارجوی از ایران گریخت و به دامن غرب پناه برد. حزب اللّه در جنگ های خیابانی، منافقین و گروه های مارکسیستی چپ مسلح را سرکوب و آرامش را به کشور بازگرداند. اما این گروه ها از شخصیت هایی که بیشترین سهم را در پیروزی حزب الله، تداوم خط ولایت امام و اجرای احکام الهی در جامعه داشتند انتقام گرفتند.
پس از عزل بنی صدر در تاریخ ۱/۴/۶۰ منافقین اعلام قیام مسلحانه کردند، بنی صدر به منزل منافقین پناهنده شد و توسط آنان همراه بارجوی از ایران گریخت و به دامن غرب پناه برد. حزب اللّه در جنگ های خیابانی، منافقین و گروه های مارکسیستی چپ مسلح را سرکوب و آرامش را به کشور بازگرداند. اما این گروه ها از شخصیت هایی که بیشترین سهم را در پیروزی حزب الله، تداوم خط ولایت امام و اجرای احکام الهی در جامعه داشتند انتقام گرفتند. آنان آیت اللّه خامنه ای را در تاریخ ۶/۴/۱۳۶۰ هنگامی که در مسجد ابوذر تهران در حال سخنرانی بودند توسط ضبط صوتی که در آن مواد منفجره جاسازی شده بود ترور نمودند که به شدت مجروح شدند و به مدت ۴۲ روز تحت معالجه قرار گرفتند که پس از مرخصی از بیمارستان، از ناحیه دست راست همچنان دچار مشکل ماندند و به عنوان افتخارآمیز جانباز انقلاب اسلامی نائل شدند. بعدا نیز پزشکان ایرانی برای معالجه دست ایشان از خارج به ایران
آمدند ولی ایشان دستور دادند که زمان معالجه ایشان را صرف درمان برخی از دیگر جانبازان کنند و بدینوسیله دو نفر دیگر به جای ایشان در محدوده زمانی اختصاص داده شده توسط پزشکان مورد مداوا قرار گرفته و بهبود یافتند، (ر.ک: زندگی نامه مقام معظم رهبری، مؤسسه فرهنگی قدر ولایت، ص ۱۷۵). (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۱۰/۱۰۰۰۸)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.