-سخنان رهبری-اهمیت مجلس خبرگان- ۱۳۹۰/۸/۱۲ - ۱۹ بازدید

من نمى دانم منظور چیست، و نظرات مختلف یعنى چه. بالاخره انتخابات خبرگان، انتخاباتى است که به عقیده ى من مهم هم است. البته مجلس خبرگان، برخلاف ریاست جمهورى و مجلس شوراى اسلامى، کار نقد ندارد؛ براى یک لحظه منتظر مى نشینند، لیکن آن لحظه - یعنى لحظه ى انتخاب رهبر - بسیار مهم است. بنده هم هیچ چک و سند و سفته یى از خداى متعال نگرفته ام که تا ده روز دیگر، یا یک ماه دیگر، یا شش ماه دیگر، یا یک سال دیگر، زنده خواهم بود؛ من هیچ تضمینى ندارم. ممکن است من یک ساعت دیگر نباشم؛ کاملاً ممکن است؛ نه این که بخواهیم تعارف بکنیم.
من نمى دانم منظور چیست، و نظرات مختلف یعنى چه. بالاخره انتخابات خبرگان، انتخاباتى است که به عقیده ى من مهم هم است. البته مجلس خبرگان، برخلاف ریاست جمهورى و مجلس شوراى اسلامى، کار نقد ندارد؛ براى یک لحظه منتظر مى نشینند، لیکن آن لحظه - یعنى لحظه ى انتخاب رهبر - بسیار مهم است. بنده هم هیچ چک و سند و سفته یى از خداى متعال نگرفته ام که تا ده روز دیگر، یا یک ماه دیگر، یا شش ماه دیگر، یا یک سال دیگر، زنده خواهم بود؛ من هیچ تضمینى ندارم. ممکن است من یک ساعت دیگر نباشم؛ کاملاً ممکن است؛ نه این که بخواهیم تعارف بکنیم. پس باید خبرگانى وجود داشته باشند که به مجرد این که این شخص زمین افتاد، یک نفر دیگر را اقامه کنند؛ کمااین که بعد از رحلت امام، این کار بسرعت انجام گرفت؛ و حالا با قطع نظر از نوع انتخابى که آنها کردند - که من خودم را حقیر مى دانم - لیکن نفس این کار و سرعت عمل، بسیار کار مفید و گره گشایى بود. از این جهت، کار خبرگان بسیار مهم است. باید آدمهاى امین و درست و حسابى انتخاب بشوند و منتظر بنشینند. البته آقایان هر سالى یک جلسه دارند، که دور هم مى نشینند و بحث مى کنند. این یک جلسه، برایشان لازم و ظاهراً مفید است. ممکن است سالهاى متمادى بگذرد، به آن انتخاب اساسى نیاز پیدا نکنند؛ اما یک لحظه که انتخاب مى کنند، این مجلس خیلى اهمیت پیدا مى کند. من نظرم این است؛ اما اگر موضعگیرى دیگرى هست، من اطلاعى ندارم. (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبری، کد: ۱۵۲/۴۰۰۰۰۳)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق این صفحه اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.