۱۲۴۰۰۰ پیامبر ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۴۱۵ بازدید

در مورد وجود شریف ۱۲۴۰۰۰ پیامبر چه مستنداتی میتوان ارائه داد ؟

در بحار الأنوار روایاتى نقل شده است که تعداد پیامبران را 124 هزار نفر ذکر کرده است. شمارى از این روایات عبارت است از: 1. حضرت رسول مى فرماید: «خداوند 124 هزار پیامبر آفریده و من گرامى ترین آنان نزد خداوند هستم... و 124 هزار وصى آفریده که على(ع) گرامى ترین آن ها نزد خداوند و بهترین ایشان است.» (بحارالانوار، مجلسى، ج 11، ص 30) 2. امام زین العابدین(ع) فرمود: «هر کس دوست دارد 124 هزار پیامبر با او مصافحه کنند، امام حسین(ع) رادر نیمه شعبان زیارت کند؛ چرا که ارواح پیامبران از خداوند براى زیارت حضرتش اذن مى گیرند و به آنان اجازه داده مى شود و پنج نفر از ایشان اولوالعزم هستند». (همان، ص 58) 
3. ابوذر(ره) از پیامبر خدا(ص) سؤال کرد: پیامبران چند نفرند؟ حضرت رسول(ص) فرمود: «124 هزار پیامبر ....» (همان، ص 32) 
4. شیخ صدوق(ره) در کتاب اعتقادات مى فرماید: «عقیده ما (شیعه امامیه) در تعداد انبیا این است که آنان 124 هزار نفرند و هر کدامشان وصیى دارند.» (همان، ص 28)

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد:

نظرات

میهمان
من ۱۶ سالمه متاسفانه کلاس ما اون قدر کلاس بدی بود که ،هی برازرز برازرز می گفتن ،منم نا خود آگاهانه به این فیلم ها گرفتار شدم ،حدود ۴ ماه الان من ۲ماهه توبه کردم و نگاه نمی کنم ،آیا باز هم به جهنم می روم‌.
پرسمان
سلام علیکم، دوست گرامی. کسی که توبه کرده و در مسیر بندگی و اطاعت و عبادت خدای متعال قرار گرفته هرگز به جهنم نخواهد رفت خدای متعال اتش جهنم را بر بندگان خود حرام کرده است ولی سعی کنید در تمام زندگی خود بنده واقعی خداوند و عاشق و مطیع اهل بیت ع باشید تا رستگار شوید. موفق باشید.

 

در صورتی که قصد ثبت سوال دارید، می توانید از طریق صفحه جستجو اقدام به ثبت سوال نمایید. در غیر اینصورت با استفاده از فرم زیر نظر خود را برای ما ارسال نمایید.